Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr PC! Který je lepší?

Myslíš 15K i s monitorem? Jinak nerad vidím, když si někdo kupuje hotovou sestavu.. Když tam pak chceš něco vyměnit, většinou přicházíš o záruku (musíš, poškodit záruční plomby). Úplně nejlepší jsou takoví, co jdou do Tesca pro chleba a rohlíky a přihodí do košíku notebook...

většinou přicházíš o záruku (musíš, poškodit záruční plomby)

To je všeobecně zažitý omyl. Nikdo nemůže podmiňovat platnost zákonné záruky neporušením nějaké pečeti. V případě závady by prodávající musel prokázat přímou souvislost s vaším zásahem do stroje, aby mohl záruku odmítnout uznat (ovšem opět pouze na konkrétní díl).

Další pozoruhodnou právní pověrou na poli reklamací je též eventualita zrušení záruky z důvodů jakéhosi nedodržení záručních podmínek, porušení pečeti na zboží apod. Prodávající není vůbec oprávněn jakkoli měnit v neprospěch kupujícího jeho zákonná práva vyplývající z odpovědnosti prodávajícího za vady zboží. Proto vůbec nepřipadá v úvahu jakési „zrušení záruky“ ze strany prodávajícího jako určitá forma trestu za jednání kupujícího, které neodpovídá požadavkům prodávajícího. Není proto možné říci (či snad dokonce písemně stvrdit) zánik záruky bez dalšího jen proto, že kupující například sloupl pečeť, která se nachází na zadní straně televizního přijímače (vždyť kupující ani nemusel vědět, že tam nějaká pečeť je, pomineme-li vůbec možnost, že pečeť chyběla již při prodeji…). Umístění pečetí může být pro prodávajícího jakýmsi vodítkem: je-li pečeť nedotčena, je jasné, že přístroj nikdo neotevřel, a proto lze reklamaci bez dalšího přijmout. Pokud je ale pečeť porušena, i tak je prodávající povinen reklamací se zabývat. Odmítnout její vyřízení může jedině tehdy, jestliže prokáže, že kupující reklamovanou vadu způsobil (například zásahem do přístroje, nebo jeho nesprávnou obsluhou). Totéž platí i v případě jiných porušení jakýchsi „záručních podmínek“. Příkladem může být i stanovené pravidelné návštěvy autoservisu za účelem tzv. garančních prohlídek. Pokud totiž kupující prohlídky ve stanovených intervalech nenavštěvuje, neztrácí tím automaticky záruku – při reklamaci musí prodávající, resp. záruční servis vždy podrobně zkoumat, zda reklamovaná vada vznikla v příčinné souvislosti s vynecháním garanční prohlídky (a tedy nesprávnou údržbou), anebo zda by vada vznikla bez ohledu na návštěvy garančních prohlídek (například k prorezivění výfuku by nejspíše došlo i při pravidelných garančních prohlídkách).

zdroj: www.spotrebitel.cz

Inspiruj se tady: http://forum.zive.cz/viewforum.php?f=32&sid=a323e70 c71e8cfe7cdd1dce24ef2b75c
v doporučených sestavách- máš tam i zdůvodnění, co se vyplatí a co ne . V dubnu se čekají velké slevy procesorů. U procesoru nezáleží jen na GHz, ale taky na L2 cache. Hotovou sestavu bych nebral, nechal bych si ji sestavit z mnou vybraných dílů. Hodně obchodů ti PC sestaví z u nich koupených dílů zdarma a záruku máš na součásti. Ta cena 15 000 kč je za holé PC, nebo i s monitorem a Windows ? Třeba ten nejdražší Lynx má dobrou ( relativně) grafickou kartu a nemá OS ( Windows), ten FujitsuSiemens má GK asi integrovanou ( nic se o ní nedozvíme), ale má WindowsXP Pro v ceně. Všechny tebou uvedené příklady jsou bez monitoru.

Omyl, nejdražší sestava od Lynx je právě se OS - WinXP Home. Je to ta třetí sestava.

Takže pokud bych vybíral z výše uvedených, tak asi bych zvolil sestavu č.3, nebo č.4 (jsou stejné, jen jedna je s OS a druhá bez OS).
U Fujistsu-Siemens asi nebude možné taktovat a předpokládám, že v těchto sestavách bude trochu specifičtější hardware, takže případný upgrade nebude tak snadný.

Před časem (1,5 roku) jsem chtěl zakoupit nějaké Office PC a rozhlížel se po recenzích a testech jak hotových sestav, tak i skládaných (konfigurovatelných) různými obchody. Narazil jsem na recenzi, kde posuzovali výkon PC jako celku - vyváženost komponent - celkový výkon v procentech vůči ceně. A právě Fujitsu-Siemens dopadal jako celek nejhůře (z 8, nebo 10 zůčastněných). Splňoval nějakých +-60 % oproti výtězi v onom testu. Často výkonný procesor s integr. grafikou a deskou, jenž příliš nenabízela atd. .

LYNX Kancelář 01 nesmí chybět na žádném pracovišti!

Máš kancelář? :-) pak je to dobrá volba! :-)
Nekupuj hotovou sestavu. Pokud chceš PC i na hry, musíš trochu připlatit. Za 14 000 kč už budeš mít relativně slušný PC. Za 10 000 a méně budeš mít PC skutečně jen pro kancelář. Pokud to myslíš vážně, napiš: " ano, jsem ochoten dát za PC 13-14 000 kč " a určitě tady od někoho tip na sestavu, ve které bude to nejlepší za tu cenu dostaneš.

Nie je vsetko len o frekvencii. Vymyslim si priklad: Nejaky Celeron 3,2 GHz ma frekvenciu zbernice (tzv. FSB) 533 MHz, pamat L2 cache 512 kB, kdezto napriklad najlacnejsi Core2Duo 1.8 GHz ma FSB 800 MHz a pamat L2 cache 2 MB, k tomu vsetkemu je dvojjadrovy. A to este nehovorim o podpore najnovsich instrukcii atd, cize ten Celeron s prehladom "porazi"
Na internete o tom najdes vela popisaneho.
Ale k veci, ak chces naozaj kvalitnu hernu zostavu, tak sa IMHO do 15,000 nevojdes. (kvalitnu myslim tak, ze chces drvit najnovsie hry na max. detailoch.)
Ak mas zaujem, napis na seba kontakt a mozem ti nejaku zostavu navrhnut.

GTX už ti odpověděl. Procesor je důležitý, ale u her je dále nutná výkonná grafická karta a o karté za méně než cca 3500 kč nemá cenu uvažovat ( když pominu second hand) . U grafické karty je důležité taky to, jaké jsou na ní použity paměti ( ber kartu s DDR3, i když má jiná paměti víc, ale jen DDR2 ). PC s 256 MB operační paměti se snad už nikdo neodváží nabízet. Cenu jsi stanovil a tak ti tu můžou navrhnout nějaké sestavy. S tím, že PC za 14 000 kč některé náročné hry nezvládne se musíš smířit, ale že by nebylo co hrát , to ti nehrozí. Časem můžeš dokoupit paměť a protože grafické karty jdou s cenou rychle dolů ( asi nejvíc ze všech komponent v PC ), můžeš ji pak vyměnit za výkonnější. Nenech se hlavně zlákat reklamními letáky na všelijaké " pokojíčky " a super nabídky.
http://zive.cz/h/Uzivatel/Ar.asp?ARI=134132&CHID=2& EXPS=&EXPA=