Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné že se mi stáhl windows 10 do složky $Windows.~BT

Ahoj v pc mám povolený automatické aktualizace instalují se při kliknutí na vypnout.
Dole na panelu mám ikonu která mi nabízí rezervaci a stažení instalačky windows 10, Ale já se snažím vyhýbat se té ikoně a zatím nechci nic rezervovat, protože zatím nejsou ovladače na můj noťas.

Mám v pc na C skrytou složku s názvem $Windows.~BT velikost 3,77 GB je možné že se mi sám stáhl windows 10 i když jsem si ho zatím nerezervoval ? V historii nainstalovaných aktualizací se mi zobrazuje upgrade na windows 10 home stav neúspěšný,
opakuje se mi to tam od 18.8 do 24.8 .

Dále by mě zajímalo jestli už Microsoft vyřešil problém s přidělováním licence key uživatelům windows 10 po upgradu ?
Luky

Všechno co je ve složce $Windows.~BT mám zkopírovat na flash disk nebo jak z toho udělám iso aby ho mohl použít na bootování z flešky ? čistá instalace se dělá až mi microsoft pošle na mail key ?
Nikde zatím není napsané kde v systému po upgrade najdu key licenci nebo jestli ji pošlou na mail ?
Vím že lidé tady na poradně s tím měli taky potíže získat licenci k win 10.

Musis spustit z existujícího systému Setup.exe.
Pak instaluj bez obnovení aplikací a souborů - to je vlastně čistá instalace.
Jinak to nejde, nejprve musíš projít touto cestou, aby došlo k zaregistrování tvé licence na licenčních serverech. Pak můžeš skutečně udělat čistou instalaci.
Pak bych si doporučoval stažení přímo ISO obrazu:
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10

Z té složky BT uděláš ISO také, ale pomocí ESD decrypter. Více zde:
http://pc.poradna.net/q/view/1414901-tip-windows-1 0-technical-preview-stop-na-30-reseni

To znamená že musím instalovat dvakrát windows 10. Po prvé instalovat /spustit Setup.exe ze složky $Windows.~BT
až se to nainstaluje mám vůbec instalovat ovladače ? nebo počkat až mi to server zaregistruje a ovladače instalovat až při čisté instalaci ?

Než začnu instalovat pomocí Setup.exe ze složky $Windows.~BT musím první rezervovat pomocí ikony stáhnout windows 10 ?
Nebo nemusím už nic rezervovat ? A až mi server zaregistruje licenci na win 10 tak ji mi pošlou kam nebo kde pak najdu ten key ?
Budu moc key používat k aktivaci na stejném noťasu i po skončení jednoho roku neomezeně ?

Je nutné založit účet microsoft aby mohl rezervovat ? nebo můžu použít libovolný mail ?

To znamená, že nemusíš 2x instalovat Windows 10.
Nainstaluješ je 1x bez zachování aplikací a souborů. Tím skončíš.

Pokud bys je chtěl isntalovat v budoucnu jako opravdu čistou instalaci nabootováním z CD, pak by sis vytvořil ISO a použil jej. Ale není to třeba, protože WIndows má možnost obnovení do továrního nastavení přímo v sobě.

Ahoj,já nemám na svůj stařičký asus také ovladače,nicméně šel jsem do desítek,a jsem naprosto spokojen.Vše funguje bezvadně,instaloval jsem jako upgrade,ze sedmiček.Win deset si sám stáhl nejnovější ovladače na grafiku,sítovku již desítky mají rovnou v sobě.Ostatní jako ovladače hotkey aspon u asusu šlapou bezchybně,i když na podpoře na múj notebook nejsou.Po upgrade jak je tady psáno se zaregistruje tvá licence,a tady https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10 si stáhni soubor který ti stáhne tvé nové desítky..o tom tu je již vše zmíněno.

Já mám aktualizace zapnuté na automatické ale v historii mi to píše stav aktualizace neúspěšný upgrade 10.
Po upgradu mi 10 sami stáhnou instalační soubor ? A pak si mám stáhnout
stejnou verzi z tvého odkazu která se mi při upgrade nainstaloval do pc ?

Pomocí toho nástroje co nabízí microsoft na vytvoření média stačí si stáhnout nástroj a pomocí něj převést stahovaný Windows na iso ?
Nemusím tede provádět upgrade stačí stáhnout windows 10 pomocí nástroje od microsoftu a pak udělat médium z toho ?

Produkt key na 10 se integruje do základní desky to znamená pak pomocí speciálního programu Key Finder Installer zjistím key ze systému ? V biosu ten key najdu kde ?

Kde jsi ho pak našel ty když ti server zaregistroval licenci ?

Můžeš mi napsat jak si spustil upgrade a jak si postupoval ?

Když nebudu upgradovat přes windows update, ale stáhnu iso pomocí Media creation tool. ISO a rozbalím jej třeba win rarem nebo total commanderem a spustím setup.exe nainstaluji tak mi to taky server zaregistruje ?

Pomocí toho Media creation too si můžu stáhnout jakoukoliv verzi pro, i když mám v pc jinou třeba 7 home premium ?

Díky za asi počkám ještě do ledna příštího roku to by už mohli mít více doladěný systém.
furt nevím když se key integruje na základní desku systém mi aktivuje server microsoft, tak by to mělo ze systému pomocí nějaké softu vydolovat ten key ze systému rád si ho poznačil.

Ano, server to zaregistruje. Sám jsem to takto absolvoval.
Stahnout si můžeš jakoukoliv verzi, ale podle mne ti neprojde upgrade - hned na začátku ti to oznámí, že máš jinou verzi. Stejně tak musíš dodržeš 32 vs 64 bitů.

Key si po upgrade samozřejmě vytáhnout můžeš, pomocí jakéhokoliv nástroje na čtení MS licenčních klíčů.

Když to budu instalovat z rozbaleného iso musím vybrat možnost upgrade při instalaci nebo můžu dát možnost vlastní a disk zformátovat ? a po instalaci to někam uloží zálohu předchozích win 7 pro případ návratu ?

Po nainstalování můžu rozbalené soubory z isa smazat? a ponechat si jen původní stažený iso soubor.

Při první instalaci Windows 10 je třeba udělat Upgrade z běžícího starého systému.
Když to pustíš z rozbaleného ISO, žádnou možnost na Upgrade + Nová instalace tam není.
Pro případ návratu je původní systém odložen do Windows.Old a přímo ve Win10 v zálohování / Obnovení je možnost vrátit se k původnímu systému. Testoval jsem, funguje v pořádku.
Podle někoho by měla tahle možnost vydržet měsíc, mě se po asi 5 dnech zůstaly v původním systému pouze profily, takže návrat už pak možný nebyl.

Ano, po instalaci můžeš obsah rozbaleného ISO smazat.