Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna

Zdravím :-)

Je tu prosím někdo, kdo se v nich alespoň trochu vyzná? Vybírám si tiskárnu a moc se v tom neorientuji. Samozřejmě pár kritérii jsem se snažil ten výběr již zúžit.

1) v každém případě multifunkční (s kopírkou a skenerem)
2) po dlouhém přemýšlení jsem usoudil, že zůstanu u inkoustové
3) fax by nebyl na škodu
4) aby to byla asi jedna z těch známějších značek (Canon/HP)

Věci jako jsou rychlost tisku (5 či 8 stránek za minutu) - to je mi fakt jedno. Stejně jako možnost tisku na více formátů papíru - beztak budu tiskat nejspíše jen na A4.

Při zadání těchto kritérií mi tam zůstalo těchto 12 tiskáren:
https://www.alza.cz/tiskarny/18842929.htm#f&cst=1& pg=1&prod=1295,1287&par104=104-388&par154=154-329, 154-25323,154-383&sc=1125

Když jsem je dal do porovnání, tak nějak mi pořád vychází, že nejlepší by byla asi tato:
canon-pixma-mx925-d390477.htm

tiskové rozlišení: 9 600 DPI
tisk barevně: 10 str./min
tisk černobíle: 15 str./min
rozlišení skeneru: 4 800 DPI
umí tisknout i na více formátu papíru, tiskne i na CD, automatický oboustranný tisk, fax..

takže.. je to dobré? :-)
Nějaké poznatky, rady, zkušenosti? Nebo byste mi doporučili něco lepšího?
Předem děkuji :-)

no.. tak děkuji za radu :-) ale..

Vybíral jsem tiskárnu s FAXem z toho důvodu, že jsem myslel, že prostě není na škodu ho tam mít. I dnes se setkávám s tím, že se ten FAX používá. A co se týče toho Inkoustová/laserová, dost jsem o tom četl a je mi jasný, že laser je novější těchnologie a že je to prostě asi "lepší". Jenže když se to po*ere, třeba ten laser, tak to asi nebude nic příjemnýho. U té inkoustové jsem to viděl tak, že jednou za čas tam nacpu barvy a mam po starostech :-)

Ale i tak tady, bez ohledu na všechno.. doporučil bys mi nějakou konkrétní? :-)
https://www.alza.cz/tiskarny/18842929.htm#f&cst=1& pg=1&prod=1295,1287,1299&par104=104-387&par154=154 -329,154-25323&sc=1181

No asi takhle. FAX není vůbec k ničemu. Na inkoust,co se týče kvality laser nemá. Ale jak často a kolik toho budeš tisknout ? Inkoust ti zaschne,prášek v kazetě máš na dlouho. Náklady na inkoust,pokud si nebudeš plnit sám,jsou závratné. U barvy stačí zaschnutí jedné a jsi v rici. Já bych koupil monochromatickou multifunkci laserovou tuto :
http://www.brother.cz/printers/all-in-one-laser/dc p-1510e

Laserová nemá na inkoustovou??? No, začínám v tom mít akorát ještě větší zmatek :-D Je pravda, že ten tisk u mě bude spíše asi příležitostný, takže lepší by byl ten laser, než inkoust, který zasychá. Ale jaký bude tedy na oko rozdíl v kvalitě toho vytištěného snímku?

Která z těch 4 je nejlepší? :-)
https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=PA498y21;PA515 o;PC334o6;PA515p;

Kdyby mě tlačil nějaký cenový limit, zmínil bych se o něm. Když jsem ho nenapsal, znamená to, že ho nemám. Nehraju na stovky, jde mi o kvalitu.
Kolik toho vytlačím, to těžko takhle dopředu soudit, každou chvilku to bude samozřejmě jiné. Ale.. k čemu je tato informace vůbec podstatná? :-) Vím, že každá tiskárná má nějaký měsíční limit výtisků, ale to samozřejmě nikdy nepřekročím. Nejsem firma, ale bude to tiskárná pro obyčejného smrtelníka do pokoje :-)

Fax je dneska - a zvláště v soukromí - úplně k ničemu, to vůbec nevyužiješ. Nebo snad máš plánovaný nějaký jeho využití? Pokud nyní nevíš, jak fax využít, nekupoj ho, opravdu ho envyužiješ.
Se zasycháním inkoustu jsem se setkával dříve zejména u tiskáren HP. Před pár lety jsem si pořídil Canon Pixma MG5400, taky tisknu jen občas a nárazově (to jest někdy 5x do týdne po 1 až 10 stranách za den, někdy zase netisknu skoro celý měsíc), ale zatím mi ještě v Canonu nikdy inkoust nezaschl.

Musíš si ujasnit, jestli budeš potřebovat barevný tisk; pokud ne, pak bych doporučil naprosto jednoznačně černobilou laserovou multifunkci. Pokud ale barevný tisk potřebovat budeš, doporučil bych naopak inkoustovou multifunkci.
Ono totiž laser má samozřejmě nižší náklady na tisk, ovšem pokud Ti dojdou tonery, pořádně se prohneš - cena jedné náplně se pohybuje (dle značky a objemu) cca od 1000 do 1500 Kč; tedy při výměně všech 4 tonerů (černý, červený, modrý, žlutý) si připrav 4 - 6 tisíc, tedy téměř cenu nové tiskárny! Navíc zvláště u nejlevnějších tiskáren výrobci velice šetří, takže do nich dávají jen tzv. startovací náplně, které toho moc nepotisknou, takže první výměna tonerů Tě může potkat až překvapivě brzy (to samé samozřejmě platí i pro levné inkoustovky).
No a jakou značku? U inkoustovek jednoznačně něco od Canonu, u laserovek netuším...

Fajn, fajn.. jsem z toho jelen :-D
Ono tezko se rozhodovat, kdyz jeden mi doporucuje to a druhej zas to. Ale vypada to, ze s nejvetsi pravdepodobnosti nakonec vezmu preci jen tu INKOUSTOVOU. Od sameho zacatku jsem k tomu mel vetsi naklonnost. Osobne v tom vidim celkove mensi problemy. Jen proste obcas dokupovat ty barvy a nenechat to zaschnout. Myslel jsem, ze se tomu necha predejit i tim, ze clovek proste jednou za cas vytiskne alespon 1 papir, proste jen tak :-)
Chtelo by to ale vedet, po jake dobe (po kolika dnech) ma ten inkoust tendenci zacit zasychat = jednou za jakou dobu bych mel alespon ten 1 papir vytisknout?
Urcite ale vim, ze chci barevnou, jenze takovych je tam porad moc a ty vlastnosti jsou podobne, takze nevim, kterou vybrat.

Jak už jsem psal - na HP mi zaschl inkoust (podotýkám originál) klidně i za 14 dní bez tisku, na Canonu se mi to zatím nestalo, a to jsem fakt jednou netiskl celej měsíc.
A jakou si vybereš? To je skoro fuk, kvalitou jsou všechny hodně podobný. Ale určitě doporučuji, aby měla oddělený inkoustový náplně pro každou barvu (to už s výjimkou těch úplně nejlevnějších mají snad všechny) a LAN port, pro snazší tisk z více PC (zapojíš do routeru a máš z toho síťovou tiskárnu). Řada tiskáren nabízí i wifi, to je ale jen taková nouzová alternativa; tisky dokážou být hodně objemný a mohou wifi na chvíli úplně zahltit, což je nepříjemný pokud zrovna v tý době jinej člen domácnosti přistupuje k internetu z dalších wifi zařízení (mobil, tablet).

Hele, všichni ti říkají, že fax je k ničemu a ty si ho stejně dáš do výběru, takže mi připadá, že poradit vlastně ani nechceš. Vypadá to, že už jsi domluvenej s někým, kdo má taky fax a budete si faxovat místo psaní emailu či hovoru na Skypu, nebo se chceš odstěhovat do Japonska. Ale co, sou to tvoje prachy, tak si tam ten fax nech...

Ještě k výběru - netuším, jak jsi vybíral, že jsi měl ve výběru hodně tiskáren, ale já na Alze zvolil značku Canon, možnost potisku CD/DVD, rozhraní LAN (tohle je důležité, ne fax) a černou barvu (oranžový zrůdnosti fakt nechcu) - a zůstaly mi tam tři tiskárny:
Canon PIXMA MG7550 - 3 990,- Kč (mají je i rozbalené za 3 751,- Kč)
Canon PIXMA MX925 - 4 390,- Kč (nabízejí i za 2 903,- použitou), ale má fax, takže nebrat
Canon PIXMA MG7750 - 4 890,- Kč, zatím není, přijímají předobjednávky
Takže mi naprosto jednoznačně vychází ta první, Canon PIXMA MG7550.

Musíš taky jít trochu s dobou.
Taky jsem cca před rokem stál před rozhodnutím, co koupím za tiskárnu a nakonec to vyhrála laserová od Brotheru, nemůžu si na ní ztěžovat, to co má vytisknout, to vytiskne. Inkoustové už dnes nemají téměř budoucnost - inkoust drahý a tisk pomalý, jediný na co se hodí je tisk fotografií.

Na nárazový tisk jsem pořídil HP ve slevě v nějakém elektrokrámu. Sice tonery startovací, spotřební materiál vypadá cenově také drsně, ale...
Za nejlepší inkoustovou považuji Canon S400, vydržela cca 12 let než náhle odešla tisková hlava, zásobníky průhledné se snadnou kontrolou, necákala jako vzteklá. HP multifunkce - problém je jen v cákání při delší době vypnutí. Ani u Canonu, ani u HP jsem neměl problém se zasycháním originálních inkoustů a na rozdíl od tehdejších inkoustových Epsonů bezproblémová funkce. Ale s dobou jsou obecně výrobky čím dál nekvalitnější.

Pozn.: Když už se tu pere inkoust a tankový systém od Epsonu, tak by mne zajímaly zkušenosti s Ricoh.

Pokud chceš kvalitní tiskárnu s nízkými náklady, pak se nezapomeň kouknout na tiskárny od Epson.
Nezapomeň na síťové připojení, abys nemusel mít kvůli tisku zapnutý počítač.
K zahození není funkce samostatného skenování do PDF bez nutnosti ovládání z počítače + ukládání na síťové úložiště - třeba NAS

Já mám ještě tu předtankovou s velkými náplněmi (3600 stran na náplň) - Workforce 4015. Tisk za zlomek nákladů laserovky.
Kvalita tisku v pohodě, inkoust se nerozpíjí ani okamžitě po vytisknutí. Doma se netiskne i víc jak týden a dosud žádné problémy se zasycháním hlavy.