Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herní počítač bez kompromisů

Zdravím, potřeboval bych poradt se stavbou pc.
Cena může být maximálně 120 tisíc Kč. Bude to herní PC. OS v ceně. A od koho byste si ten počítač nechali postavit?
Monitor mám.
Jinak nechci tu předraženou R9 295X2 za 40 tisíc. Někdo to tu tehda navrhl, ale za tu cenu jsou 2 980Ti.

díky

Ano, mán jednu - zatím :-D
Ale než jsem to objednal, taky jsem měl pitomý nápady, jako:

1) https://www.alza.cz/gigabyte-waterforce-d2304641.h tm?o=1
2) msi-gtx-titan-x-d2413326.htm
3) již zmiňovaná R9 295x2

.. ale pak jsem dal na ty rady, že to jsou šílenosti a držel se raději při zemi. S tou 980Ti máš obdobný výkon jak u toho Titanu, to si můžeš dohledat na netu. V určitých hrách má ta GTX dokonce mnohem lepší benchmarky a FPSka :-)

Takže jsem začal jednou 980Ti a až mě to nasere a nebude stačit, dokoupím druhou :-D
Hele.. já nejsem zas takovej game maniak, abych to posoudil, třeba Witcher 3 mě vůbec nebere, takže tam ti hratelnost nepovim. Ale výsledek je takovej, že na spoustu her to samozřejmě stačí (4K). U těch pár extrémně náročných se může stát, že stabilně se na těch 60FPS držet prostě nebudeš, ale hratelný to samozřejmě i tak bude.

Pokud chceš to nejlepší, ale chceš (podle zdejších lidí) zůstat normální :-D 980Ti je podle mě nejlepší volba. Tenkrát jsem ještě váhal nad R9 390X, ale ta GTX je lepší.

Jsem velkej (a to sakra velkej) hráč WoWka. Aktuální dvě gtx680 to dávají na FHD na ultra, škálování 200%, vyhlazovaní 8x a veškerý efekty a takový mám zaplý a mám 60fps (když vypnu omezení na 60, tak mám i 80) stabilně, takže to je v pohodě. Tipuju, že ta 980ti (případně dvě) to dá i na 4k.

To určitě dá :-)

Já mluvil o těch náročnějších hrách, jako Zaklínač, Assassins, a pod..
Ale k čemu honit FPS. Je jedno, jestli máš 100, 60 a nebo 40. Pokud je to pořád hratelný a nemusíš nic snižovat, tak je to v poho.

A kdybys tam tu 980Ti nacpal 2x, tak nemusíš řešit samozřejmě nic. Vždyť co lepšího můžeš dnes udělat, než tu "skoro nejlepší" GPU tam nacpat dvakrát :-) Ale na ty hry, co hraju já, tak mi to zatím stačí. Tu druhou bych tam nacpal, až to bude fakt potřeba (větší náročnost budoucích her). Ono ne vždy to děla dobrotu, když je to zapojený ať už jako SLI či CrossFire, o tom si taky můžeš přečíst.
Ale na to ti tu stejně většina lidí řekne, že v budoucnu budou zas lepší a výkonnější GPU, takže netřeba tohle řešit :-)

Nějak nechápu, co se nám tímto výkřikem pan autor "ms" snaží říci.
Čekal jsem, že přijde zas nějakej pořádnej hater :-)

Je fakt vtipné sledovat, že když se tu řeší sestavy za 15, 20, 30k, tak pohoda. Ale jakmile je to něco trošku nad váš rámec, tak okolo sebe plivete závistí.

Co máš pořád s tim noťasem za 10k?!
Když se to tu na mě snažíš pořád aplikovat, tak by sis to mohl alespoň přečíst. Je tam jasně napsáno, že to byl NTB PRO BABI!

A co je divnýho na tom, že jsem babi nekoupil MSI za 40k??
Protože ona na tom fakt pařit nebude, takže na ty základní práce si s tím vystačí. Kapíme?

Jenže tady automaticky každej, kdo založí víc diskuzí a nějakému panu důležitému to nedává smysl, tak je hned pofírunk :-D

Já to ještě nemám :-D čekám teprve na díly (20 dní) a pak to teprve předám technikovi a tomuto bude trvat tak týden, protože se to musí sestavit, odladit, přetaktovat, otestovat. Ale už se těším na výsledek :-D jinak přislušenství mě vyjde na dalších 120 tisíc (2 monitory, klávesnice, myš, repro, sluchátka, záložní zdroj, datový úložiště). Jaký všechno příslušenství máš ty? :-)

Tak to je jasný, já myslel pak, až to mít budeš :-)
Protože do tý doby tu budeš stejně za cvoka, kterýmu se o tomhle jen zdá :-D Monitor mám ten, co mám vidět v té sestavě. Zatím mě nějak nelákají 2. Kdyby někdy náhodou jo, nějakej bych ještě přikoupil. Ale to bych tam zas musel nacpal ještě tu druhou GPU, atd.. :-D a to zatím nepotřebuju. Ty věci kolem už máš taky vybraný? Mohl bys tu ukázat.. :puff:

Strixe ne. Má teploty 85 stupňů a to znamená nonOC. Chtěl jsem matrixe, jenže ten má být někde v prosinci. Jinak co máš proti gigabyte? Aktuální pc mám 4 roky a to ještě předtím jsem měl 5let a oba jeli na gigabyte a jedou oba doteď. Ten již 9 let starej šel rodičům a jede jim doteď a z toho 4 roky starýho teď píšu, protože čekám na nový. A nikdy žádná reklamace ani potíž.

Jinak půlku věcí nemaj na CZC, tak ti to vypíšu :-D
Ten BenQ 32´´ 4k
BenQ XL2411z (již doma, ten už mám asi rok)
Logitech Webcam C930e
Gunnar Gaming (mám doma asi už 3 roky a opravdu pomáhaj :-D, dřív jsem tomu nevěřil, ale vyzkoušel jsem to a fakt to funguje :-D)
Corsair K95 RGB cherry mx red
Razer Ouroboros (též už mám rok doma)
Razer Sphex
Xbox One controller
Logitech G920
Logitech Driving Force SHifter
Bose Computer Music Monitor
Beyerdynamic T70
WD My Cloud EX2 6Tb
APC Smart-UPS 2200VA lcd
a nějaký ty káble :D

S váma to opravdu nemá smysl. Závidíte, že na to někdo má nebo co? Prostě jsem měl štěstí a mám dobrou práci a mohu si to dovolit. Chtěl jsem radu, ale jediné čeho jsem se dočkal jsou závistivé nadávky.