Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako to je?

Nie je mi jasné ako mám posúdiť výkonnosť procesorov v notebooku a desktope ... HP desktop s Celeronom 2,94G počíta super pí na 1M miest za 1m07s, notebook Acer s Celeronom 1,47G za 50s ... doma mám Asus A6Jc s dvojjadrom 1,7G za 35s ... Hm? Ďakujem.

Kritérium při výběru notebooku je kombinace parametrů, jako jsou:
cena, výkon, výdrž na baterie, výbava (wifi, rozlišení displeje apod.), váha

Pokud chceš výkonný notebook, sáhneš po moderních vícejádrových procesorech, které kromě výkony přinášejí i menší spotřebu + neintegrovanou grafickou kartu (záleží na aplikacích, které chceš rovozovat)

Vsjo jásna ... ale písal som o výkonnosti procesora, nie PC ako celku. Mňa len zneisťuje tá taktovacia frekvencia, nie je to ten istý Celeron ako v HP, ale poddatktovaný na 1/2 kvôli spotrebe? Nie je dynamicky riadená frekvencia podľa potreby aplikácie?

S novými procesory Intelu je to stejné jako s AMD - frekvence nerovna se vykon.
Dual Core s frekvenci 1,6Mhz ma mnohm vyšší výkon než tebou uváděný Celeron na 2.6GHz. Takže nejde o podtaktovani kvůli nižší spotřebě, ale o jiný návrh architektury procesoru.

Samozřejmě tyto procesory umí speedstep - snižování frekvence v závilosti na zatížení a tím i další snížení spotřeby.

předpokládám že prodejci hw to ví
já se léta o hardware nezajímám, nevidím důvod řešit jestli mi kurzor ve wordu bliká rychleji :), a pro většinu použití potřebuju spíš větší ram nebo rychlejší disk. ale měřit si furt rychost procesoru a porovnávat, to je jak zábava na žákovských záchodcích.

čili co zjednodušeně tuším:
- tvůj stolní vysoce taktovaný celeron je derivátem neúspěšné, slepé cesty procesorů prescott: vysoce taktované jádro, s šíleným násobičem, které používá zoufalé předvídání instrukcí a pak je zahazuje, a to všechno jen proto že nemá svůj výkon jak procedit na nízce taktovanou sběrnici, výsledkem jsou jen nejrychlejší kamna na světě.
- mobilní pentia řady m (centrino): jiná modernější architektura, optimalizované pro celkovou datovou průchodnost včetně sběrnice, díky novější technologii a rozumnému taktu má mnohem nižší spotřebu. nejnovějším pokračováním je řada core duo s nejvyšším výkonem.

na pctunningu, světě hardware nebo možná i u živáků by sis o tom početl víc. nebo až se v noci vrátí z krčmy oba mm (.., -tank), jistě ti napíšou líp jak to je.