Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak z jednoho kabelu krmit 2 PC

Ahoj, mám doma router a jeden síťový kabel z routeru mám vyvedený až na půdu do jednoho PC. Jenže teď jsem postavil další PC a nevím jak z toho jednoho kabelu krmit obě PC. Tahat další kabel z routeru už je celkem nemožné. Neexistuje na to nějaké zařízení ? Děkuji

Pokud router zapojíš bez routovací části (čili vše jen do LAN slotů, nic do WAN), uděláš z něj switch a PC by měly na sebe vidět. Asi budeš muset ještě v nastavení toho routeru vypnout DHCP, aby se nemíchal do přidělování IP adres.