Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna HP Deskjet 1515 – dokument zmizí z fronty před vytisknutím

Dobrý den.

Nainstaloval jsem novou tiskárnu HP Deskjet 1515. Instalace softwaru a ovladačů proběhla dle přiloženého manuálu (na systému Windows XP).

Když dám tisknout dokument z Wordu, stav tiskárny je „nečinná“, dokument se objeví v tiskové frontě, avšak po „Zařazování“ ihned naskočí „Odstraňování“, tisková fronta zůstane prázdná a dokument se nevytiskne. Odzkoušeno i u nového dokumentu. Ve WordPadu je stav „Připraven“, avšak probíhá to stejně. Rovněž tak při tisku z Poznámkového bloku, tam je to navíc zakončeno hlášením „Parametr není správný“. Vytisknutí zkušební stránky (Vlastnosti tiskárny) se rovněž nezdaří. Tisk ze softwaru od HP proběhl v pořádku („Tisk diagnostických informací“, pro mne avšak nesrozumitelné). Odinstalace ovladačů instalovaných z CD a následná instalace nejnovějších z webu HP nepomohla. Rovněž nepomohl program „HP Print and Scan Doctor“. Tiskárna je nastavena jako výchozí a není používána jako offline. Restartoval jsem PC i tiskovou frontu.

Budu rád za informace, v čem může být potíž, co bych mohl ještě zkusit. Napadá mne potíž v USB kabelu – je to možné? Byť při instalaci jsem kabel připojil a tím instalace pokračovala dál. Nevím si s tím rady.

Zkusil jsem jiný USB kabel, rovněž nepomohlo. Dokument se zařazuje, avšak ihned odstraňuje a ikona tiskárny v oznamovací oblasti zmizí. Tiskárna ani nevezme papír, avšak dle tisku ze softwaru HP funguje správně. Rovněž jsem zkusil dodat barevnou tiskovou kazetu, dočetl jsem se, že některé barevné tiskárny jen s černou kazetou netisknou, avšak problém přetrvává. Z příkazového řádku také nevytisknu (dle nápovědy z Windows XP). Kupříkladu při zadání „copy con usb001“ a poté „showpage“ to píše „Chcete přepsat usb001? <Ano/Ne/Vše>:“. Při zadání „Ne“ se objeví „0 zkopírovaných souborů“, při jiných zadání se nestane nic. Dle nápovědy bych měl po „showpage“ stisknout ještě Ctrl+Z. Jinak jsem zkoušel i jiné USB porty a rovněž to nepomohlo.

No to byl úsměv na tváři, když jsem viděl „Probíhá tisk“! Děkuji mnohokrát! Tiskárna HP Deskjet 1515 nefunguje s vlastními ovladači, nýbrž s ovladači na tiskárnu HP Deskjet 460. A nejen v mém případě. Co k tomu dodat. Musí na to přijít sami uživatelé.

Jen dodám, že v mém případě mám Windows XP SP3 32 bit, pro ten jsem stáhl tyto ovladače: http://ftp.hp.com/pub/softlib/software7/COL13244/b i-36906-3/dj4602en.exe

Ještě jednou mnohokrát děkuji, mám o velkou starost méně.