Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový mobil do 4500 Kč

‪#‎nový‬ ‪#‎mobil‬ ‪#‎výběr‬ ‪#‎nobazar‬
Zdarec. Chci si koupit nový mobil a moc se v tom nevyznám a chtěl bych Vás požádat, jestli byste mi pomohli. Mám takovouto představu:
- Cenový strop do 4500 Kč
- Uložiště (včetně microSD) 32 GB+
- display více jak 4" (spíše 5")
- fotoaparát 8Mpix (zadní)
- RAM asi 1 GB+ a procesor asi 1GHz+ (radši 4 jádrový)
- měl by vydržet 1 den nabitý (a zapnutý, výdrž tedy tak 18 hodin)
Mobil by měl sloužit především na volání a běžné věci. Ovšem chci s ním také fotit a využívat ho na různé funkce (přístup na net, různé diáře, emaily, propojení s NB etc. - prostě věci do školy a práce)...
Poznámka: Chci také mobil, který by se v případě poruchy dal snadno opravit - takže nechci vzít nějaké neznámé značky či něco, co se málo prodává.

Zatím mi nejlepší přišel tento: https://www.alza.cz/htc-desire-610-a3-white-d22610 21.htm - pokud máte námitku, klidně mi ho vymluvte :)
Dále mi byl doporučen: Asus zenfone 5, honor 4c (ovšem tam není LTE)

Za veškeré rady budu rád. :)

Tak. Nakonec se rozhoduji mezi těmito dvěma. Více se mi líbí Lumia, ovšem nelíbí se mi to, že tam je W, jinak nevýhody moc nevidím (za tu cenu).
lumia: http://www.czc.cz/microsoft-lumia-640-lte-cerna/16 8330/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc& utm_campaign=Mobilni_telefony&utm_term=Microsoft_L umia_640_LTE_cerna
- je tam W a to se mi moc nelíbí - méně aplikací
htc: https://www.alza.cz/htc-desire-610-a3-white-d22610 21.htm
- u HTC jsou na zadním straně "oticky prstů" (špatný povrch) a tlačítko "menu" je na vrchu telefonu, takže je trošku nedostupné

Který byste poradili více?

ja bych z tehlech nevzal ani jeden,

HTC je fakt spatny, zvlast ta rada Desire

Lumia ma WP8, ktere mi pripadaji spatne ovladatelne, nicmene to je zalezitost pouziti a mozna i zvyku ale hlavne kvuli tem aplikacim, zalezi ale na tobe, jestli aplikace, ktere nejsou na WP pouzivas nebo ne, to preci jde dopredu overit, takze toto rozhodnuti musis udelat sam.

Android má výhodu, že podporuje spoustu aplikací a je prostě všude - ale za nějakou dobu se začne sekat apod. zatímco WP či iOS ne, ne?
Mně se taky celkem líbí WP, jen se mi nelíbí to, že má málo aplkací.

btw. cenový strop je 4500 a mobil potřebuji rychle, nemůžu čekat měsíce, až zlevní.

Android ... za nějakou dobu se začne sekat

To je oblibeny mytus, ktery se samozrejme na pravde nezaklada. Jsou tu dve moznosti, bud je problem v nekvalitnim vyrobci telefonu, ktery nedokaze Android pro svuj telefon spravne zkompilovat nebo nedokaze napsat kvalitni ovladace na svuj hardware, uzivateli se pak zda, ze Android po case zlenivy, ale pritom je v tom Android jako takovy zcela nevinny a chyba je na strane vyrobce hardwaru. Druha moznost je, ze si nainstalujes do telefonu nejakou aplikaci, ktera neustale vytezuje procesor a proto se ti pak zda, ze telefon zlenivel, ale to neni chyba Androidu, ale uzivatele, ze si tam nainstaloval neco co tam vlastne nechtel, proc tohle uzivatele delaji, je mi naprostou zahadou, kazdopadne je nesmyslne z problemu obvinovat Android.

Nevyhoda Androidu je to, ze nejaky vyrobce telefon neumi vyrobit a napsat ovladace pro svuj hardware?

To je snad nevyhoda toho vyrobce, kdyz si koupis Samsung, tak nic takoveho nehrozi.

---

Aplikace mohou uzivatele zase odinstalovat, to je jejich problem, ze si nainstaluji neco spatneho, naopak obrovska vyhoda je ten siroky vyber aplikaci.

Já jsem zastánce Lumií a na WP nedám dopustit.

Dcera měla také Lumii a dokázala zdánlivě nemožné - mobil se sekal, systém blbnul. Jenže to nebyla chyba mobilu nebo systému jako takových. U nich ve škole dělají snad závody v tom, kdo dokáže do mobilu nasrat víc různých aplikací. Jen dement si může do mobilu natahat 15 aplikací na úpravu fotek, dalších 15 na úpravu vyzvánění apod. Pořád brečela, že je ta Lumia šmejd, že je na to málo aplikací a nutně musela mít Ťamťunk s Androidem, protože "je tam víc aplikací"

Takže jsem Lumii resetoval, má jí syn, maká perfektně. Dcera si nyní mrví SG, ale i když se jí to zase kouše, tak už nenadává, protože si tu blbost prosadila sama...

Tím jsem chtěl říct, že Lumia je dobrá volba ;-)

Vubec nemam prehled jak je to u WP, u Androidu by aplikaci v telefonu mohlo byt sebevic a stejne se kousat nebude, to ale za predpokladu, ze ty aplikace budou spravne napsane.

Aplikace kterou nepouzivas by mela byt maximalne v pripade predesleho pouziti v pameti telefonu, ale nemela by brat vubec zadny procesorovy vykon, aplikace se nepouziva. Ve skutecnosti nechavaji vyvojari aplikace stale aktivni, nektere se spousti sami od sebe z neznamych duvodu napriklad si zaznamenavaji polohu atp. a potom teda ubiraji procesorovy cas a tim se telefon zacne sekat, zvysuje se spotreba energie.
Pokud takove "neposlusne" aplikace chces na Androidu vypnout, musis mit root pristup a odebrat jim moznost se automaticky spoustet.

Tak to v zadnem pripade, ac jsem velky odpurce smartphonu od Huawei, jednoznacne rikam, i v teto levne kategorii je stokrat lepsi si koupit HUawei s LTE nez Xiaomi bez LTE. Uzitna hodnota telefonu tim stoupne mnohonasobne.
Vyjimku mohou tvorit uzivatele telefonu, kteri to maji jen na volani, ale tem bych zase doporucil radeji jine telefony nez Xiaomi.

Je vidět, že jsi "znalec". Koupit dnes telefon bez LTE je jako koupit dumbphone. Vypnutí 3G se blíží mílovými kroky.

BTW synátor má už cca rok G620s a je spokojený jako želva. Já zase celkem žasnu, co ten mobil vydrží a i výkon je více než dobrý. Samozřejmě, není to propracované jako Windows Phone, je to jen primitivní Android na hraní gamesek a musí se to udržovat v chodu, ale děti to chtějí...

Kupovat android za 4500 je holá sebevražda, nemá to cenu, protože se to za chvíli bude sekat. Měl jsem jich několik. Od Samsungu, Huaweii i Sony. Po nějakým čase se sekali všechny a to jsem na to instaloval vždycky jenom pár aplikací jako jízdní řády, adobe reader, qr čtečku apod...Ne víc než 5-7 nejnutnějších aplikací. Stejně se ten android pak vždycky začal sekat.
Měl jsem na telefon v podstatě stejný požadavky jako ty, tak jsem koupil Lumii 640 LTE absolutně nelituju. Aplikace, který potřebuju, na store vždycky najdu. A abych ho vyzkoušel v zátěži, tak sem tam naistaloval fůru věcí co ani nepoužívám - cca už 20 aplikací a telefon pořád běží krásně plynule. Android by se mi v tu chvíli dávno sekal. To není žádnej mýtus, ale holej fakt - a to píšu z vlastní zkušenosti. Spousta lidí na WP nadává tak činí aniž by ten systém někdy reálně zkoušela

Android by se mi v tu chvíli dávno sekal. To není žádnej mýtus, ale holej fakt - a to píšu z vlastní zkušenosti.

Ale prosim te, ze neco neumis a neco si v tom smartphonu podelal je jen tva chyba, nesvadej to na jine (Android).

Mel jsem nekolik telefonu sam, nejake servisuju a nikdy se zadny nesekal kvuli Androidu, osobne mam ve smartphonu cca. 150 aplikaci a neseka se nic, takze nevydavej svou neschopnost za cizi.

Podělal? A čím? Těma několika základníma aplikacema? Pokud to málo stačí na to, aby se Android podělal, pak je asi android špatnej. WP používám stejně (ne-li víc co se týče aplikací) a nemám žádnej problém. Jednoznačně vidím na straně androidu, ale chápu, že spousta lidí to nerada slyší a proto musí okamžitě svalovat vinu na uživatele - věř nebo ne, nejsi žádnej bůh a ostatní "ti neschopní" :)

No jasne Samsung S4 i9506, ale mam ty aplikace i na zaloznim Huawei Honoru 2 a neseka se tam taky nic, samozrejme nemuzu na nem rozjizdet nejaky narocny hry nebo HEVC video, ten Honor 2 ma dost slabej procesor, ale bezne aplikace a system je naprosto plynulej i na takovymhle smecku :-). Proste sekani Androidu je nesmysl, ktery podle meho siri nejaci fans od jinych OS nebo majitele nejakych noname telefonu z Tesca apod.

Treba v praci jsem si docela vyhral s LG G3s a LG L90, protoze jsem tam kolegum nahraval ruzne appky a nemuzu rict ani ze by se 1GB pametove Androidy nejak sekaly ci neco podobneho, i tyhle stroje na bezny provoz v pohode staci, spis jsou ochuzene o ruzne funkce premiovejsich smartphonu.

L90 má neteř. Kromě chyb ve FW, kdy se telefon odmlčí a nejde SMSkovat (klasická android spatlanina), je to taky velmi povedený telefon. Ono totiž sehnat dnes normální velikost pro holku (tj. něco okolo 4", max. 4,5") je celkem umění - aby to umělo LTE, nebyl to šmejd a zároveň to nestálo majlant. BTW pro takový účel mi zatím stále vychází jako nejlepší volba ACE4 LTE. Má kvalitní AMOLED, zásadně se neseká a jediná velká nevýhoda je absence stavové LED, což ale jde řešit "sleeping screen" aplikací.

Vybrat smart v určitém omezeném rozpočtu je vždy problém. Připlatíte 500 a máte zas o kousek lepší parametry.
Nicméně nemyslím si, že wp je 100% volba. Stejně jako Android má i WP svá specifika. Bohužel v některých situacích vás dost omezuje, což kromě vzhledu samotného OS a některých "zamrzlých" funkcí může být problém.
Moje zkušenosti jsou jak s WP (Omnia, Lumia), tak Androidem (Samsung S2, Xperia E, Huawei P6, G6, P7, Honor6) i Symbianem (Ericsson a Nokia). WP mi osobně nepřirostl k srdci. Jsou v nich věci,které ocením,ale současně je tam dost komplikací na to,abych se pro něj rozhodl. Částečne je to o OS, ale i o HW výbavě samotných Lumií (zejména nižších řad). Navíc aktuální zpráva o nepodpoře některých původních nokia aplikací ve WP a komplikovaném řešení pro uživatele mě od tohot systému opět vzdálila.
Jinak k výběru uživatele se mi jako levná varianta jeví Huawei G620s (5" displej, pamět: 1GB/8GB, + SD, foto 8mpx/2mpx, podpora LTE, procesor snapdragon 410; na Heurece už od 3600Kč)

Co můžu za sebe doporučit je Sony Xperia M2 Aqua. Mám ho téměř 2 roky a nemůžu si stěžovat. Jednak kvůli tomu že Xperie si krásně dokáží vyladit android, po téměř 2 rocích žádné sekání, a skoro splňuje to co ty požaduješ. LTE zvládá a myslím že je za nějakých 3 600 kč nebo tak nějak. A s nabíjením žádná starost, v nečinnosti, jen SMS a hovory mi vydrží 2-3 dny, v případě interneu, her, hudby a pod. pak ten den na poloviční jas. Na plný jas tak 15 hodin. Poloviční jas ti ale stačí i proti sluníčku, já jsem s tímto telefonem maximálně spokojený a můžu jen doporučit.