Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy levny notebook

Ahoj, chci se zeptat jaky levny notebook byste mi poradili. Otec chce na doma notas na internet vcetne streamu a video vcetne prehravani fullHD HEVC, nic jineho na PC nedela. Notas bude doma na stole, sem tam si ho vezme na chatu.

Videl v reklame na Alze nejaky Atom za 7.500,- ale to jsem mu rozmluvil, takze muj predvyber je tento:

Lenovo B50-80 Black - problem vidim v nizkem rozliseni, ale pujdem na notas predem kouknout.

Lenovo IdeaPad G50-80 Red - tenhle mi prijde lepsi kvuli vyssimu rozliseni.

Jak jsou na tom procesory? Co jsem koukal, tak vykon by mel byt podobny.

Nemate zkusenost, jak jsou na tom tyhle notasy s linuxem? Neco jsem cetl o problemu s wifi na Ubuntu, prave Ubuntu by na to slo, otec uz na Unity driv delal na stolnim PC, takze mu to nevadi.

Moznost s Windows:

Lenovo IdeaPad G50-80 Red

Lenovo IdeaPad G50-80 Black

Otec je ted na stolnim PC na Win7, takze kdyby se rozhodl, ze chce preci jen Windowsy nebo byste dali tip, ze to Ubuntu na tom neni dobra volba, tak by to byly alternativy. Me by se libil ten nejdrazsi, ale myslim, ze to bude uz moc.
Jinak druhe stolni PC nechce a jeden PC maji doma malo, takze proto potrebuje notas.

Řeším podobné s noťasem pro manželku. http://pc.poradna.net/q/view/1483884-notebook-do-1 0k
Vím, že pokud to bude mít Intel grafiku, půjde na tom Ubuntu, nebo jeho odnože (LinuxMint) rozběhat bez problémů, AMD grafiky se bojím taky, takže jí asi preventivně vyloučím. S wifi jsem neměl žádné problémy s LinuxMint a Ubuntu na Acer AO756-987BCkk. Řešil jsem jen čtečku karet a ovládání podsvícení displeje, oboje se nakonec dalo. U nového notebooku očekávám podobné.

Pokud by ses rozhodl pro ntb s grafikou AMD, dej vědět, jak to s Ubuntu funguje. Kdybych nakupoval až po tobě... :-)

Myslim, ze to bude jeden z tech dvouch predvybranych s privlastkem Black, takze bud ten nejlevnejsi s nizsim rozlisenim a Ubuntu nebo ten nejdrazsi s vyssim rozlisenim a Windows 10. Otec se musi zajit podivat na ty displeje, jestli bude chtit to vyssi rozliseni nebo ne. Tohle vubec nedokazu odhadnout, protoze ja bych byl na 100% pro vyssi rozliseni dipleje, ale u starsich lidi kolikrat je preference nizsiho rozliseni, paradoxne se jim to lepe cte.

Ale tahne, ja kdykoli jdu po ulici, tak vidim u lidi samej Samsung, proste snad kazdej v tyhle republice ma Samsunga, trochu me to vadi, ale zase je to pochopitelny, kdyz jsou proste nejlepsi.
Nicmene dotaz nebyl na smartphony, ale na notebooky, tak abychom zbytecne neodbocovali, ten notebook dokonce ani nemusi byt prenosny, je to proste druhy stroj na doma pro starsiho cloveka, kterej ani smartphone nema (bohuzel smartphony odmita, jinak bych mu uz nejakyho Samsunga take koupil, ale otec trva na sve Nokii 3310 :-/), takze to musi byt notebook, protoze klasicke desktop PC druhe uz domu nechce hlavne kvuli mistu.