Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nutnost stisku F1 při startu pc

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat, jak odstranit nebo opravit chybu: při startu pc počítač po nabehnutí pár obrazovek biosu zatuhne a čeká na stlačení klávesy F1, pak naběhne windows již v pořádku...
Děkuji za pomoc

Kamarat mal kedysi podobny problem, musel stlacit jednu klavesu (uz si nepamatam ktoru) aby sa dostal dalej ako po vypis POST-u. Nevedel to vyriesit az do chvile, ked si kupil novu klavesnicu a problem zrazu zmizol.

mel jsem kdysi desku kde v awardu slo nastavit ze se automaticky nebude pokracovat pokud nestiskne klavesu - slo to vypnout - bohuzel uz si nevzpominam podrobnosti

nasel nasel :)) tady to je http://www.wallpaperama.com/forums/how-to-disable-p ress-f1-to-continue-when-booting-make-change-bios-b oot-p596.html

na hledani http://www.google.com/search?q=bios+press+f1+disabl e

takze by to melo reagovat pouze na chybu ;-)

Všechny větráky v PC se točí? Mohlo by se jednat i o špatnou detekci větráků, nebo čehokoliv, můšeš zkusit vlézt do PC a povytahovat a zasadit zpět paměti, grafickou kartu, ostatní periferie, kabely disků...

Taky to u mě vypadalo to na chybu BIOSu, ale bylo to větrákem. Poškodil se a netočil, asi nepřicházely impulsy z PWM snímače do desky a před každým spuštěním XP-éček jsem musel mačkat F1. Po výměněn větráku, je po problémech.

Obvykle je vidět na monitoru před stisknutím F1 hláška odpovídající chybě - kdysi jsem řešil podobnou situaci, nevědomé přetaktování, v situaci, kdy se do Biosu dostalo všetečné, nadané dítko. Naštěstí pomohlo vyjmutí baterie a návrat do výchozího továrního nastavení.