Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU AMD vs Intel

Zdravím,

Chtěl bych se Vás zeptat proč se dávají AMD do herních PC, proč to někdo preferuje před Intelem, jaký v tom je rozdíl?

Předem děkuji za každou odpověď :)

Takže jsem to zadal už potřetí (3)
AMD Intel
klik hledat
:)
A co vylezlo, to samé, mohl bych zkusit přidat i nějaké klíčové slovo, ale které je nejlepší? Nenašel jsem lepší, nebo ba dokonce stejnou diskusi založenou na jednoduchosti: Proč AMD někdo preferuje před Intelem... No toto jsem fakt nenašel...

To tady pánové rovnou blokněte, na to nemám slov :-D

A další co sem přijdou, že má potíže, s něčím..., je rovnou odkažte do třeba Alzy :-D

Smutné toto...
Dobrou noc!

Ja neviem co je na tom smiesne. Ja napr. som pouzival AMD roky ptz nemam rad intel chaospolepence (ME a podobne gebuziny), a bolo to aj lacnejsie. Dnes mam intel (35W) kvoli spotrebe (pasiv), ale AMD sa da davat na lacne masiny s integrovanou GPU napriklad, alebo mierne vykonne CPU kvoli cene. Niektore speci aplikacie by mohli vyuzit aj to ze AMD ma 2x skutocne jadra a ne len HT jak intel, ale beznemu cloveku to je jedno. A teraz mozes 3hodiny uvazovat nad tym ze preco si dakto kupuje oktaviu ked si moze kupit janeviem audi alebo volvo.

No vidíš, díky, další názor. Ani jsem nevěděl a nikde nedočetl, že AMD má 2 skutečná jádra, Intel HT. To teď mohu jít za strejdou Googlem a zjistit si o Intel HT něco...

No co se týče Octavie, odbočím. Nebral bych. Je to pěkné, moc pěkné auto a když jsem porovnával s mojím Peugeot 206, tak žabožrout vyhrál. Už jen té pohody posedu. S 206 jsem Chorvatsko udělal bez problému s jednou přestávkou a pod Zadarem jsem vystoupil a pohoda. Octávkou jsem jel do Prahy a vrtěl jsem se už cestou, nepohodlné. 206 sice větší rámus na kočičákách (naštěstí jsou vyjímečně), ale s menší spotřebou... A mohl bych povídat. Nechme toho...

Díky
Dobrou noc :)

Vseobecne - jadra sa stale vylepsuju, je mnoho veci kde to moze "skripat". Napr. https://en.wikipedia.org/wiki/Steamroller_%28micro architecture%29

Improvements center on independent instruction decoders for each core within a module, 25% more of the maximum width dispatches per thread, better instruction schedulers, improved perceptron branch predictor, larger and smarter caches, up to 30% fewer instruction cache misses, branch misprediction rate reduced by 20%, dynamically resizable L2 cache, micro-operations queue,[6] more internal register resources and improved memory controller.
AMD estimated that these improvements will increase instructions per cycle (IPC) up to 30% compared to the first-generation Bulldozer

Zavisi to aj od aplikacii ze jak CPU vyuzivaju. Resp. hlavne od compilera ak programator neoptimalizuje az na uroven (SIMD) instrukcii, takze vacsina aplikacii bude len tak dobra jak dobry bol compiler :) Intel navrhol celkovo CPU lepsie, to ale este neznamena ze 2 jadra su lepsie jak 4 s 2 prefetchermi.

Este dodatok: v tvojom pripade (ten vegas) to moze byt preto lebo intel ma tusim v kazdom jadre 256bit floating point unit, AMD ma 256bit FP na modul (jadro ma 128bit FPU). Navyse tam ide aj o detaily architektury (napr. ak mam osobitne FADD a FMUL jednotky (intel), tak za urcitych okolnosti mozu pracovat naraz, ak mam jednu univerzalnu FMUL alebo FADD jednotku (tusim ze tak to ma AMD neviem zhlavy), tak nemozu. Apod. Potom celkovo AMD straca, ale zato tie cpu (ktore napr. maju 2xviac integer alebo jakych jednotiek) predava lacnejsie :)
//edit: citam ze AMD tiez vie naraz FMUL a FADD v jednom cykle, takze len tych 256bit intel jadro vs AMD modul bude v tvojom pripade najdolezitejsie (v tom vegas ide IMHO vyhradne o floating point vypocty). Kdesi ktosi raz podotkol ze ked chce clovek maximum FPU vypoctov, ma pouzit grafiku a ne zmykat CPU :)

Na co si tady hraješ? Ty máš nějaké problémy? :?: Co jsi tak sprostý? Kolik Ti je? 17? Odhaduji. Ty mě říkáš táhni? Tady si vyskakuješ, ale do očí by jsi se mě neodvážil. Nikoho jsem neurážel, jen Ty jsi od počátku rozotočenej. Maminka dala na zadek? Teď se do Tebe navážím. Doporučuji zajít za svým obvodním lékařem a požádat ho o přečtení Tvých vláken, aby projevil špetku času vypsáním lékařské zprávy patřičnému lékaři, on už bude vědět. Měj pěkný večer.

Osobně jsem se domníval, že prázdniny skončily a pubíci jsou aspoň trochu zaměstnáni. Dotaz hloupý beze smyslu a špetky vlastní snahy, přesto již zodpovězen. Prapůvod nejspíše zde, asi chce být M-Polem snadno a rychle.
Nehádal bych se s tím. Na jeho: "Proč?!?!" je správná odpověď vhodná jeho mentálnímu stavu: "Pro slepičí kvoč!"

Ano ano, já jsem zakladatelem tohoto odkazu a majitel PC tohoto, jen chtěl v jiné, této diskusi si ověřit vhodnost CPU. A proto i ta podobnost IP. ANO- teď jsem si uvědomil, že máme stejného Providera :-D. Na co mít doma 2 IP adresy, že? A najdou se tací, kteří než by mlčky odešli, budou rýt. Nikdo nechce nikým být, ani nemůže. Ale na jednu otázku může býti mnoha odpovědí. Jen někteří mají jasno v tom, že tomu tak nebude. Druhá pěkná odpověď poté přišla. Pánové, chováte se někteří opravdu hnusně.

Pánové, chováte se někteří opravdu hnusně.

Já zase považuji za hnusné, že své pochybnosti o sestavě od "jezekhifi" "řešíte" takto sprostým způsobem, nikoliv přímo v daném vláknu. To povede nejspíše k tomu, že na další vaše dotazy nebude nikdo mít chuť odpovídat a můžete klidně polykat jak chcete. Neslušný jedinec obviňuje jiné z "hnusnosti", to je tedy něco.

V čem že to neslušný tady, nebo na 2,5 roku staré diskusi??? Co se kde stalo? Chceš co- po mě? Co tady mlžíš, vymýšlíš? Přečti si vše znovu od začátku, prosím. A že můj kámoš nadhodil co chce za exnutý komp a vybral nejlevnější zdroj. Já to hodil na Web, někdo odpověděl, slušně, ne jak tady. A cena zdroje mě zaskočila... :-D Jsi v pohodě? Ještě tam najdeš jednu sestavu, žádost- prosbu, starší. Co si vezmeš z té diskuse? Mám opravdu někdy pocit, že někteří si sem chodí pro radu a očekávají nějakou odpověď, případně i odpovědi a někdo jen prudit. Protože si myslí, že věci mají být takhle, po jejich a jinak jsi třeba Trilobit :-D Když se někomu nelíbí dotaz, může poradit, nebo ignorovat, nebo nadávat a urážet. Každý umí něco.