Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - jak pridruzit ikonu k programu

Zdar, nastavil jsem si, ze chci, aby se pripona .AAA otevirala programem APPKA. Program APPKA ma ale osklivou ikonu, ktera se ted zobrazuje v pruzkumniku u vsech souboru typu .AAA.
Jak docilit zmeny ikony na jinou pri zachovani pridruzeni programu APPKA k pripone .AAA?

(Nazvy jsou vymyslene, jde mi o obecne reseni.)

V drivejsich Windows se to delalo pres registry v HKEY_CLASSES_ROOT, kde si clovek k pripone .AAA vytvoril klic DefaultIcon a do nej zapsal vychozi cestu k ikone. To ale ve Windows 10 nema na ikonu zadny ucinek. Jde to nejak jinak?

Priklad pro TXT
u .TXT mas default value - prirazeny program, ktery se o to stara, v tomto pripade napr. txtfile
najdes si txtfile (HKCR) a tam mas klic DefaultIcon s vychozi hodnotou, ukazujici k ikone nebo jinemu souboru s ikonou.

Nevim o tom, ze by se to nekdy delalo primo u pripony.

Ano, mas pravdu, psal jsem to po zpameti, takze jeste jednou a pro nazornost se tedy pridrzim TXT:

V HKEY_CLASSES_ROOT je klic .TXT a v tomto klici je vychozi hodnota TXTFILE.

Prejdu do klice TXTFILE a vytvorim hodnotu DefaultIcon a zapisu do ni cestu k me ikone napriklad "D:\Ikony\mojetextovaikona.ico"

Tohle ale ve Windows 10 nefunguje.

Bohuzel to nefunguje!

Jestli mas Windows 10, tak si to prosim zkus sam.

Zkus vzit treba tu priponu TXT, priradit k ni jiny program nez vychozi, ikona TXT se ti zmeni na ikonu toho jineho programu a potom zkus priradit k te pripone TXT jinou ikonu.

Jestli se ti to povede, tak sem napis jak. Dekuji.

Ono totiz, prirazeni jineho programu se v registrech zapise sem:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts

a zde neni moznost menit ikonu na jinou nez toho programu.

Ano, kdyz tak jestli by Jan byl tak ochotny a chtel se tim zabyvat, tak to je dobry priklad toho, jak to nefunguje.

V tom programu najdu priponu .TXT, podivam se do kolonky vychozi ikona, tam je zadano D:\Ikony\mojeikona.ico a pritom se u pripony TXT zobrazuje ikona vychoziho programu a nikoliv ta zadana.

No jo, mel bys mit k tomu oznaceni MOD jeste platinovou hvezdu radce. Moc diky.

---

Takze reseni opravdu je to udelat v tom programku od Nirsoftu, ktery zajisti spravnou cestu k ikone. Jinak teda je treba v registrech to zmenit tady:

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\"VYCHOZI_APPKA"\Def aultIcon

Pokud to zmenim v teto ceste, potom u pripony, ktera je svazana s VYCHOZI APPKOU, dojde ke zmene ikony.

Jeste, ale uz dnes ne, vyzkousim, jestli kdyz smazu DefaultIcon u vychozi aplikace, tak dojde ke vzeti ikony z cesty, o ktere pise Jan, protoze je divne, ze jemu to funguje i na Win10 standardne, zatimco u me ne, ale muze to byt tim, ze u te vychozi aplikace ikonu nema a pak to bere z te jeho cesty v HKEY_CLASSES_ROOT, uvidime (napisu).

Tak ne, kdyz tu ikonu zrusim, tak si to proste ikonu z typu souboru nevezme, proste to chce ikonu aplikace. Blby by to bylo, kdybych chtel otevirat priponu .AAA a priponu .BBB stejnou aplikaci, ale mit u obou jinou ikonu, tak to proste nejde.

Je mi zahadou, ze Janovi to ve Windows 10 funguje. Opravdu nevim, kde muze byt zakopany pes, ze na jednech 10kach to funguje standardne a na druhych ne. :-/

Tak ne i u PsPadu, kdyz zvolim otevirat PsPadem txt, tak se vezme ikona aplikace (Pspadu) a nikoliv ikona, ktera je prirazena k txtfile.

A mimochodem, kdyz v Pspadu kliknu na Nastaveni - Integrace - Asociovat s txt, tak se v pruzkumniku v otevrit v programu objevi dvakrat Pspad, predtim tam byl jednou, ale asociovane to zustalo s Notepad++, ktery pouzivam take a byl uz nastaven predtim, takze kdyz poklepu na txt tak se to otevre v notepad++ a ne v pspadu, to i ikona zustane od notepad++.

Proste to nechapu, ze ti to na Windows 10 funguje a mne ne.

---

Mimo tema, mohl bys prosim na Windwos 10 otevrit par aplikaci, minimalizovat je a vypnout monitor? Po zapnuti monitoru by me zajimalo, zda ti aplikace po opetovne "odminimalizaci" vydrzi tam, kde byly puvodne nebo se prichyti k hornimu okraji obrazovky jako u me?

Temu pro pripadnou odpoved mam tady. Predem dekuji.