Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamrzání

Po spuštění hry např. Company of Heroes, nebo F.E.A.R. počítač během 10 minut zamrzne (poslední obrázek ze hry zůstane, myš nejde, ctrl+alt+del nefunguje) a musím ho restartovat. Tyto hry by měly, dle požadavkům hardwaru, fungovat. PC: technické informace o PC: Zákl. deska MSI K8N Neo 4, CPU AMD Athlon 64 3200+, RAM 1024 MB, VGA karta ASUS EN 7600 GS.
Děkuji za radu

Koukni se do bedny, jestli nemáš "zarostlej" chladič. Nedávno jsem to viděl na jednom kompu,
s teplotním displejem na bedně. Po 5min hraní ukázal 70°C a šlus. Bios ukazoval 94°C.
Chladič na procesoru skoro nebyl vidět pod vrstvou prachu. Po vyčištění displej na bedně ukazuje po hodině hraní 50°C (v klidu 35°C) a vše je OK.

Zase votravuju s tím chlazením, ale napadá mě zkontrolovat taky chlazení grafické karty. Neprováděl si náhodou nějaký overclocking ? Pak by původní chladič nemusel stačit. Jestli ta karta má aktivní chlazení, tak bych se i mrknul přímo do skříně, jestli se ten větrák vůbec točí.

při takových relativně nespecifikých problémech je třeba:

1. aktualizovat ovladače grafiky a desky na poslední, tj. aktuální
2. zkontrolovat wattáž a kvalitu zdroje. (ve speedfanu si zkontroluj jednotlivé hodnoty napájecích větví; nezapomeň, že při zátěži se odběr znatelně zvyšuje)
3. zkontrolovat teploty (hlavně CPU, grafika)