Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestavy do 17500

DOBRÝ DEN
Prosím vás,chtěl bych koupit synovi Pc na hraní her.ležím v tom už asi týden a pořád nevím.Jestli grafiku s pamětí 4 Gb nebo 2 Gb ? Poznám ten rozdíl?Proč karta 2 Gb stoji víc jak 4 Gb se stejným taktem?Je lepší 4 jádro,nebo 6 jádro?Našel jsem i 8 jádro? Prostě bych těl sestavu Do 17000Kč maximum 17500 na hraní her a aby chvíli vydržel.Našel jsem tuto sestavu se slovy výkonný herní pc.prosím o radu zdali je to v pořádku popřípadě co vyměnit.Předem Děkuji.

http://www.bohemia-computers.cz/product/441160/BOH EMIAPC-ASUS-GAMING-osmijadro-AMD-FX-8300-1-TB-HDD- R7-370-4GB-DDR5-256bit-8GB-RAM-bez-OS

jezekhifi - napíšu jen jednou, protože u jednomyslných tupců už to jinak nejde. Zkoro obden tu nacházím kritiku na naše sestavy a ne jen na naše. Pouze co sám navrhnete je IN a Vy KING.
Jen podle toho co píšete o našich sestavách, ty Vaše jsou asi také KRÁM a nebrat nemyslíte???!
Navrhl jste úplně totožnou sestavu, jen s ano to rád uznávám výkonnějším grafickým čipem. Proč však dáte low značku MSI a ne hi end ASUS STRIX.
Odpovím za Vás, nedostal by jste se nikdy na tu cenu. Jelikož sestava od nás má nejvyšší řádu v dané serii ASUS STRIX-R7370-DC2OC-4GD5-GAMING a ta stojí o pouhých 300 méně než nejlevnější Vámi navržená MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB
proč jste nedal srovnatelnou kvalitu ASUS STRIX-R9 380-DC2OC-2GD5-GAMING, 2GB, když už tu krámujete??! Už je to další více než pětikilo a tak raději budete plácat kvalitu ASUS s deskou MSI. To je jak když si do audi rs dáte díl z felcky. Bude to nejen nehezky sladěno, ale i mišmaš značek.
A k tomu výkonu. 25% ???? cože ???
Možná pokud dáte běžnou R7 370 2GB DDR5 vs. R9 380 2GB DDR5
ale ne STRIX 4GB DDR5 ku msíčku
sice je na vyšší serii, výkonnější ale tak +- 12% a to ještě možná

STRIX zaostává pouze v jiné serii čipu
v počtu stream procesorů
a to je tak jediné
plusů je více
Rychlost grafického čipu [MHz] 1050/ 1000 msi
Velikost grafické paměti [MB] 4096/ 2048 msi
Doporučený výkon zdroje cca (minimum) [W] 450/ 600 msi
Power Board cca (Max) [W] 110/ 190 msi

navíc je tichá 0db a není to takový žrout energie a neobtěžuje okolí hučením jako ta Vaše MSI.

Tedy to shrnu, pro Vás všechny rádoby skládače sestav ( virtuálních ), protože jinak to tu nejspíš nikdo neumí, naházet do koše, trošku pouvažovat a pak sestavu nikdy nevidět, natož ji šložit, otestovat a vyzkoušet. Proč tu haníte, když pro lidi dáváte dohromady ty samé sestavy. - zopakuji ještě jednou - to samé - stejné komponenty - jen zdroj ne colermaster ale seasonic, což je úplně jedno.
Prostě a jednoduše, zkritizuji tu vše co se dá, protože Vy od kompu co nikdy nevidíte sestavu tu pro člověka navrhnete to nej. Všichni ostatní dělají shit. Ale pánové ono to tak není.
Navíc sestavy nejsou žádný ležák, ale skládají se v den objednání, ale to je Vám fuk. Vždy to bude skládačka, která leží někde měsíce a čeká na kupce, avšak pravda je jiná.
Na druhou stranu mě těší, že je o naše sestavy tak veliký zájem. A pár napruzených jedinců tady na foru, mě nevytočí a nezkazí prodeje. I tak, že mi odradíte každý týden někoho a navrhnete mu totéž jindne nic neznamená. Zájem je vidět, že o naši značku je čím dál vyšší i dle dotazů na tomto fóru.

přeji Vám pánové a dámy pěkný den a chce se to trochu zamyslet nad Vyšimi necílenými špatnými činy :-D

Osobně vůbec nevím o co ti jde. Za tu cenu tam dal prostě výkonnější grafickou kartu a tím dokázal, že lze složit něco lepšího.
Že by byl někdo naštván, že naprosto vyvrátil tvrzení u této sestavy: "kteří nechtějí zbytečně utrácet a hledají PC s nejlepším poměrem cena / výkon na trhu"?
Co na tom nedokážeš pochopit a proč o tom píšeš takovou slohovku?

Jo a mimochodem Strix a TWIN Frozr V fungují na stejném principu - do určité teploty mají obě 0 dB.

Dle čeho soudíš, že ASUS je top a MSI je odpad?

COOLERMASTER zdroj G series 500W APFC, 12cm fan

Popis/vlastnosti
Napájecí zdroj ATX formátu s výkonem 500W. Je osazen aktivním PFC a ventilátorem 120mm, jehož otáčky jsou řízeny termoregulací.
Zdroj vyhovuje požadavkům na elektrickou bezpečnost a elektromagnetickou kompatibilitu (EMC). Typická účinnost zdroje je min 82%.
Zdroj je vybaven elektronickými obvody, chránícími zdroj v případě přetížení/zkratu výstupu.
Rozměry zdroje: 150x85x140mm (ŠxVxH).

Vstupní napájení:
100-240V ~ 60-50Hz, 7-3,5A

vysoký výkon 38A na 12V

cena je dost podobná s navrhovaným a nematří zrovna mezi " sráče " má solidní základ i výkon o kterém jste se zmiňoval výše. Oproti SE je asi jen o 280Kč levnější. Což vůbec nic neznamená. Jsou to podobně osvědcěné značky. Jen každý má jiný názor. Já SE odsoudil do sestav před cca rokem co zaostali v délce kabelů a musely se nastavovat. Jinak naprosto nic proti této značce. colermaster je měl vždy dostatečné dlouhé a nebyly třeba prodlužky :-)

Nechce sa mi teraz hladat detailne rozpiplane reviewy o tom coolermasteri, ale aspon to neni smejd typu eurocase, co vnimam pozitivne. Ale ta grafika je rozdiel, neni to jedno ak to ma byt primarne na hry a moze mat nieco vykonnejsie. Nenazyval som to zrovna kram, ale ono to slovo zas neni az tak negativne, kazdy ho asi chape inac.

právě pro to, že navrhne to samé, ANO dá výkonnější grafiku za podobný peníz, jen TOP servis už bude chybětod takové společnosti.
Jen díky tomuto foru alespoň takový zákazník dostane radu. Tu by však měl dostat od prodejce, ale tam ji nedostane. Takový člověk v kapce oceánu pro ně totiž nic neznamená... bohužel
Tu desku používáme v drtivé většině sestav AM3+, pokud tam není M5A99X EVO. Ale do takové sestavy zbytečné.
Proto i trošku dražší naše sestavy, ale s kvalitním servisem po dobu 3 let a dopravou svozu zdarma. Kdo Vám toto nabídne. Asi nikdo.
Ale zacházíme už moc daleko a to zbytečně...

pěkný den Vám přeji

kvalita nic, to jsou shodné.
Jen jeich výkon nelze srovnávat. Jak jsem psal ASUS má 3 varianty. A nahoře se srovnávala běžná, místo strix na vyšší frekveci a stream procesorů a 4GB výkonem
Nejedná se zde boj o MSI vs ASUS, ale výkonnostní serii STRIX což nikdo nezohledňuje a je to špatně. Prokazatelně lepší než běžné serie i od ASUS :-)

strix apod je len pretakt, kazdy vyrobca ma aj nejake pretakt modely, neni tam viac stream procesoru, to urcuje chip. Preto su odlisne oznacene chipy vykonovo odlisne, a stejne oznacene chipsu su stejne, akurat sa daju trochu pretaktovat.
Tiez nastava otazka ze jaka bude zivotnost a stabilita pretaktovaneho chipu.
Mne osobne je to fuk, ja sa nehonim za FPS v hrach, ale proste R9 je R9 a R7 je R7, neni to tak rozdelene zo srandy.

díky, mě spíše mrzí nazývat vše co někdo virtualně nenavrhne "mrdka, sra.., shit, krám" a podobné výlevy co tu v historii čtu.
Ano, dá se sehnat levněji. I u nás je montáž zdarma, avšak se stejným servisem jako u navržených sestav.
Jen pokud se to koupí v košíku jinde, kde je TOPservis po dobu tří let, podpora, prostě vše co patří ke kvalitnímu přístupu. Nikde. Pouze operátor(ka) někde u PC, která neví o co jde. Neznalí neškolení. A pak je mega plus pro takového zákazníka např. toto forum.
Ale prodejce by měl sám dělat podporu a to je v také v ceně a dost lidí toho využije. Navíc svoz při servisu zdarma a tedy i při reklamaci pokud nastane. Může se občas stát. Další více náklady. To ty firmy s virtuálními košíky asi z 10% nenabídnou. Složí a tím to u nich končí. Bohužel, taková je dnes doba. Lidský přístup chybí.
Za to mohu toto forum pochválit, ale ne za to, že se tu zbytečně kritizuje.
know-how tu rozepisovat nebudu ....

přeji všem pěkný den

Ja to chapem ze za hotovy PC si musi clovek trochu priplatit, oproti tomu ked si kupi len komponenty. Dobre je ze tam davate slusne znacky komponentov. Pozeram ze mate aj podobnu zostavu s R9 380 a neni ani o moc drahsia, takze kazdy si vybere. Ja by som tie vase PC kludne aj doporucil ak niekto chce hotovy PC a nestarat sa o komponenty.

jezekhifi - napíšu jen jednou, protože u jednomyslných tupců už to jinak nejde.

Jedinej tupec jsi ty! Ty vaše paskvily zde nehodlám ani komentovat! Že je to podobná sestava: prd akorát, narozdíl od vás, já nedělám nikde kompromisy, (nekvalitní zdroj, jedna pamět, kolikrát budu upozornovat na to, že chladič nestačí na FX procesory, jako jeho majitel?!) A slabší grafika ani nemluvě. Mimochodem velikost paměti nemá vliv na výkon!

Ad doporučovaný zdroj, to se netýká Seasonicu (pro blbé)

dravím. Chybička se vloudí, jen zákazník dostane vždy dual 2x4GB.
Bohužel při nynější kontrole jsem našel asi 4 nově zařazené PC s tímto překlepem.
Jen pokud má PC 4GB RAM, nebudu dávat dual 2x2GB a zaplnit mu všechny sloty a ubrat tím upgrade.
Na to mít námitku nikdo nemůže a pokud ano, vyjadřovat se nebudu.
A jinak pane" Ježek " či jak se jmenujete. Byl jsem velmi klidný. Jen výpady z Vaší strany byly nemístné a v tomto druhém vláknu jsem již zareagoval. I slušný člověk si tu od pár jedinců nesmí nechat sr.. hnůj n hlavu.
To jako sorry...
Stačí si přečíst vlákna a každý si udělá názor po jak dlouhé době a řadách urážel jsem napsal to co si myslím a Vás a JCVD.
Tím už Však toto handrkování ukončuji.
pěkný víkend ..... JK

Dobrý den pánové.
Jsem moc rád ,že se tady řešíte sestavu kterou jsem si vybral,ale abych řek pravdu akorát se dohadujete a nikdo mi neodpověděl na moje otázky.Jinak se omlouvám,ale musím souhlasit s Bohemia pc - sestava je defakto složena ze stejných komponentů až na tu grafiku,zdroj a bednu.
Tak teď už tedy nevím vůbec jakou sestavu.
Dobrá grafiku bych změnil,našel jsem si recenze nejlepší cena výkon ale to je tak vše.
jinak všem děkuji za ochotu a rady.

nehápu Váš negativní postoj. Díly jsou pouze kvalitní a sladěné. Sám tu navrhujete shodné. Navíc nestavím jej týden, rok a ani pět, nýbrž 15let a za tu dobu mě prošly rukama už více jak 10tis sestav a kolik Vám, když nebudete počítat virtuální???. Tedy nejsem žádný nováček a ty řeči většinou naivních náctiletých radilů.... sorry nad tím rozum zůstává stát ...
Popelem by měl lehnout JCVD tak max. Váš negativní postoj vůči poctivým firmám a přiznat si to, že sám virtuálně navrhujete +-to samé.
Jen bez Vaší záruky, dalších vícenákladů a servisu. Jen přihazujete kapičky do oceánu jinam, kde jim je to naprosto šumafuk :-D
tuto debatu s Vámi pro dnešek v tomto vláknu končím, hezký zbytek večera

Nic u vás opravdu není sladěné, ani kvalitní. Do toho máte ještě hodně daleko, pokud se k tomu s vaší inteligencí vůbec někdy dopracujete. Rozum stát mi zůstává nad vaším brekem zde, kde obhajujete své paskvily. Kdybyste byl seriózní prodejce (jak všichni ostatní, kromě vás), bude vám úplně jedno, kdo si u vás nakoupí a nebo nenakoupí. Ale rozhodně byste nechodil plakat na poradnu, abychom vám "nebrali" kšeftíky. Takhle se fakt chová jednatel firmy? :-D Seriózní společnost pro mě vypadá naprosto naopak a tou vy nikdy nebudete. Jen hlupák by u vás nakoupil, stačí se podívat a mít oči.
Rádoby "cool" tuningové svítící bedny (bohužel shit značek), hlavně že to má nálepku "herní dělo".
O těch komponentech ani nemluvím. Zveličovat tu ASUS oproti MSI, je více než smešné, profesionále. Jen si uvědomte, že to co předvádíte již nějakou dobu ZDE a hlavně to co už "údajně" 15 let prodáváte, tak jedině TO je zralé na žalobu. "Klamání spotřebitele" vám něco říká, pane podnikateli?
Tohle jestli vidí někdo z Alzy, nebo CZC, musí se smíchy popadat za břicho :-D Opravdu ukázkové jednání a vyjadřování se jednatele společnosti, velevážené bohemia computers.
Asi jste nezaznamenal, že tady nikdo nehanil vaší FIRMU, nýbrž TO CO PRODÁVÁTE. A kupodivu se tu běžně haní i již sestavené a rádoby herní sestavy z Alza, CZC. Ale ještě jsem tu nepotkal žádného z nich, který by si sem přišel vylít své srdíčko, abychom je nepomlouvali. Opravdu profesionální..
Kdybyste měli kšefty, jak se tu napařujete, bude vám úplně jedno, kdo vás pomlouvá. Jenže zrovna vám až okatě teče do bot a svých přetékajících skladů se snažíte zbavit, i kdybyste si za tím měl jít přes mrtvoly.

Už jsem tady na tom světě pár let, abych dokázal posoudit, které komponenty jsou a nejsou kvalitní. A i naprostý analfabet při pohledu na váš web musí mít jasno, že jsou to šroty, hnoje a odpady. Osazované plečkami jen kvůli zisku.
A abyste si rozšířil obzory.. v jednom z vašich dřívějších příspěvku (dalším z mnoha vašich blafů) v této diskuzi jste mluvil o tom, že každý z nás tu skládá jen virtuálně. Mohu vás ujistit, že třeba vámi milovaný uživatel "jezekhifi", stejně tak jako "M-Pol" (a mohl bych pokračovat), mají se skutečným skládáním mnohaleté zkušenosti. Zajímavé je, že já se s jejich názory odjakživa ztotožňuji. Proto kdybych si někdy pořizoval další PC, nemám důvod si ho nenechat složit od nich. Ne od pofidérního prodejce, který si prosazuje jen to své. Opravdu nejste JEDINÝ a ZKUŠENÝ stavitel PC na zemi. A i kdybyste náhodou byl, tak něco jako poctivost a pravdomluvnost šla odjakživa okolo vás očividně hodně daleko.

Jakákoliv další komunikace s vámi pro mě nemá smysl. Prosazujte si i nadále to své, mě stačí vědět, že šmejdy od vás bych nikdy nekoupil a budu doufat, že takových hlupáku bude už co nejméně.
Na druhou stranu je mi to ale samozřejmě jasné, dnes vládne CZC a Alza (ano, tam člověk NEMÁ důvod nenakoupit). A tak logicky i ty malé firmičky se chtějí a potřebují nějak přiživit. Pak už je jen otázkou, který z nich má dost důstojnosti na to, aby to řešil poctivou cestou..

Shořte v pekle, podvodníku.

smazal?? jako neregistrovaný asi těžko. Já určině ne. Navíc k tomu nemám důvod. Nehájil jsem jen naše sestavy, přiznal jsem i dost chyb, ale Vy si melete a další dva jež zmiňujete stále to samé.
Fóra nevyhledávám, díky Vám a pár jedincům jsou neobjektivní. Jen jeden ze zákazníků mi minulý týden přeposlal komunikaci, kde jste byl i Vy a naprosto se mi nelíbilo to co píšete a musel jsem reagovat. Na tom není nic špatného. Nemáme statisíce objednávek ročně, ale pár tisíc a díky tomu je pro nás zákazník důležitý a s "rodinným přístupem" ne jak jinde, ale to .... člověk Vaší inteligence nikdy nemůže pochopit. Vám taky přeji to nej ...

Zde si počtěte ;-)
1509459-pc-sestava

Už tenkrát jsem chtěl reagovat, ale dokázal jsem zatnout zuby, dnes už toho bylo bohužel moc.
Ale mě je vlastně úplně jedno, kdo u vás bude nakupovat. To je pak už osobní boj každého z nich..
Já jsem rád, že jsem si PC nechal složit, nenakoupil u vás a to mi stačí. A jsem dokonce i naprosto spokojený, to je zvláštní, velice..

Už vážně, sbohem.

No tak dal link na slaby PC, a to teraz ho musime vsetci kvoli tomu zakillovat? Od toho sa tam da reagovat aby mohol niekto zareagovat ze to je slabe, a ze si musi priplatit o dost viac ked chce hrat nove hry na max. (ma tam evidentne v ponuke aj vykonnejsie zostavy)

(BTW. na vymaz su skor tie tvoje hystericke vykriky)

Na jake otazky? Ja ziadne nezodpovedane otazky nevidim.

Na tom bohemia mas aj podobne vyssi model s tou R9 380 grafikou, neni ani o 1000 drahsi. http://www.bohemia-computers.cz/product/441887/BOH EMIAPC-ASUS-GAMING-osmijadro-AMD-FX-8300-1-TB-HDD- R9-380-2GB-DDR5-256bit-8GB-RAM-bez-OS
pripadne si najdi aj nejaku 380ku s 4GB RAM, ak sa bojis ze 2GB nebude stacit (ja myslim ze bude, zas tolko textur v tych hrach neni :)

ked myslis tie otazky co si pisal v dotaze, tak ked si precitas moje prispevky vo vlaknach vyssie tak tam mas odpoved aj na tie otazky. Cenu grafiky v prvom rade urcuje chip, od ktoreho zavisi vykon. Mnozstvo RAM je pre textury, potrebne mnozstvo zavisi od hry a od jej nastaveni (detaily, rozlisenie, atd), nezavisi od toho vykon.
A u CPU sa nepozeraj na nejake cisla jadier, ale najdi si cez google benchmarky tych konkretnych CPU, ptz kazda generacia CPU ma iny vykon a poronvavat sa to neda ani podla jadier ani podla nejakych cisel, ale podla benchmarkov (=vykonnostne testy). Napr. nejaky 4jadrovy intel architektura moze byt kludne aj lepsia jak 8jadrova amd, ale nemusi, zavisi od generacie a od konretneho modelu.

neí problém změna, vše je jen návrh, nikoli připravená hotovka na skladě. Skládá se po vytvoření objednávky. Proto 2-3dny na doručení.
SS zdroj není problém. V nekteré sestavě tam byl, v tech novinkách už nejsou, ale stojí obdobně. Navíc CASE je jen obal a dost lidí dělá změnu. Jak píšu, jsou to návrhy a ne složené hotovky. To i pro ostatní
pěkný den sambilionk

zdravím. Chybička se vloudí, jen zákazník dostane vždy dual 2x4GB.
Bohužel při nynější kontrole jsem našel asi 4 nově zařazené PC s tímto překlepem.
Jen pokud má PC 4GB RAM, nebudu dávat dual 2x2GB a zaplnit mu všechny sloty a ubrat tím upgrade.
Na to mít námitku nikdo nemůže a pokud ano, vyjadřovat se nebudu.
Freedos neinstalujeme. To raději necháme po dohodě zkušební verzy W7. Dost lidí pak samo bez pomoci neodinstaluje cokoli připraveného jež nechce. Bohužel se to neosvědšilo. Ani s linuxem :-(