Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukové karty Externí vs Interní

Nazdár,
chci se zeptat, jestli je lepší investovat do interní nebo externí zvukové karty. Jaké jsou + a -.
Nadále, jestli je nutné při koupí externí oddělat současnou interní. Děkuji za odpověď :)

Nechapem celkom Tvoj dotaz.

je lepší investovat do interní nebo externí zvukové karty.

Vynecham to, ze si mal napisat geret (mobil, tablet, notebook, PC).

Ked ide o (PC) zakladnu dosku, tak integrovanu zvukovku mas, ci chces, alebo nechces (maju vsetky).
Takze otazka: "je lepší investovat..." je bezpredmentna, pretoze s nakupom ZD si uz investoval do zvukovky.

Dnesne zakladne dosky (sledujem MSI a Asus) maju zvukove karty, hlavne v strednej a vyssiej triede dostatocne kvalitne (dokonca v poslednom case si moc polepsili).

Nahradenie integrovanej zvukovky je opodstatnene len v urcitych specifickych pripadoch (zvukove studio, alebo specialny externy zvukovy mixpult).
Ale pozor: externa zvukovka za par korun (USB) bude horsia ako integrovana.

Povysil si Tvoju odpoved na inzerciu.
Ako vies aky ma geret a zbernicu (PCI, PCI-e)?

Ked bude pocuvat MP3, tak mu je to na dve veci.
Nechces pockat na vyjadrenie autora?

Predpokladam, ze chce hrat hry a nie spicoko spracovavat zvuk (to by mal asi iny dotaz).

Pokud dotycny posloucha na beznych repracich, ci beznych sluchatkach, pak samozrejme integrovana je vice nez dostacujici a investovat do drazsi je jen vyhozeni penez.

Ja mam rok starou desku od MSI a pri pichnuti Sennheiser HD600 do integrovane, nebo do externi kvalitni, je rozdil jasne slysitelny. Ne ze by to nehralo,ale zas davat za sluchatka 8k a pichnout do do integrovane, je opet plytvani penez, kdyz to nehraje na 100%. Ikdyz v podstate nejde ani tak o zvukovku, jako sluchatkovy zesilovac, co se tyce toho rozdilu. Retezec musi byt proste vyrovnany...kazdy extrem je zbytecny.

K dotazu:

Externi je externi, interni je interni, rozdil asi chapes. Levne externi jsou krapy a kvalitni interni zvukovka dokaze obstarat vse potrebne vyborne. V cene nad 5000kc uz se to zacina ovsem jasne obracet a externich najdes desitky moznych druhu, za 10k, 20k,30k...pro tebe nejspise naprosto zbytecne vyhozene penize...uz jen z toho, ze se ptas je to asi jasne.

Takze je otazka, na co ji chces pouzivat a co do toho chces pichnout? Pokud obycejna sluchatka, obycejne repraky...pichni to do integrovane, rozdil nepoznas. Pokud tam chces pichnout napriklad 300ohm a vice sluchatka, ci monitory za 50k, pak je treba minimalne zesilovac a bylo by vhodny i trochu lepsi zdroj zvuku. Nelze jasne odpovedet asi.

Nemusis do dusledku oddelavat nic. Ja pouzivam jak integrovanou, ve ktere mam pichle repraky, tak externi, ve ktere mam pichle sluchatka. Zvuky windowsu a filmy se mi pousti do repra, hudba pres jiny prehravac do sluchatek. Oboje lze pripadne prepnout dle libosti ve winech.

Zvukove karty se v prve rade deli na kvalitni a nekvalitni.

Je samozrejme neprakticke davat k beznemu PC externi zvukovku, proc bys mel mit na stole jeste jednu bednu. Takze je jasne, ze nejlepsi je poridit si interni kvalitni zvukovou kartu, pokud teda s integrovanou na desce nejses spokojen. U notebooku naproti tomu nejspis integrovana vubec nepujde nikam zarazit (minimalne tak aby to take fungovalo) a tudiz je zrejme, ze tam budes potrebovat externi.

Takze myslim, ze je mozne oznacit vlakno jako vyreseno.

Teď ještě otázka - jaký repro k tomu připojíš?

A ještě něco - externí zvukovka komunikuje přes USB, což je pro počítač kapánek zvýšená zátěž, než když to komunikuje přes vnitřní PCI (PCIe), která je na takové přídavné karty přímo určena. Tyto externí USB zvukovky jsou logicky vhodné pro notebooky, naopak do stolního PC není důvod pořizovat něco jinýho, než zvukovou kartu interní.
I když chápu, že se ti líbí mít krabičku na stole, vypadá to jako frajeřina.