Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VirtualBox error

Nekolikrat jsem tu na poradne zaznamenal nadsene vykriky k softu VirtualBox. Ja tomuto debilnimu virtualizatoru nemohu prijit na jmeno, nicmene na zkouseni to doma mam a uz pred nejakou dobou to prestalo fungovat. Dnes jsem si s tim zase hral, respektive googlil chyby a protoze jsem nasel jen same nezodpovezene otazky, nabizim zde zajemcum moznost predvest mi, jak dokonale VirtualBox funguje a ze se mylim.

Chyby v obrazove priloze.

Jinak OS v pocitaci mam Windows 7.
Ve VirtualBoxu mam Windows 8.

Co to dela:

Spustim VirtualBox, kliknu na virtualizovany system a na Spustit, naskoci po sobe dve hlasky z prilohy.

Nepodařilo se otevřít sezení k virtuálnímu počítači Windows8.

The virtual machine 'Windows8' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'D:\System Image\VirtualBox VMs\Windows8\Logs\VBoxHardening.log'.

Návratový kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponenta: MachineWrap
Rozhraní: IMachine {f30138d4-e5ea-4b3a-8858-a059de4c93fd}

Tim koncim.

Odstraneni chyby je trivialni, kompletni odinstalace VirtualBoxu, restart PC, nova instalace VirtualBoxu. Spusteni a funguje to. Jenom reinstal VirtualBoxu nestaci, delalo to na VirtualBoxu 4.3.x, ted jsem zaktualizoval z 5.0.2 na 5.0.10 a dela to stale. Po vypnuti pocitace a druhy den ho zase zapnu uz je chyba zase a zase mohu odinstalovat a nainstalovat VirtualBox, coz opet chybu odstrani. Z myslim pochopitelnych duvodu uz me to nebavi, takze verim, ze mi nejaky nadsenec pro VitualBox pomuze, nespecham, mam to jen na pokusy. :-) Predem dik.

Ne, že bych přímo znal tuto chybu a že bych znal řešení, ale takhle od boku bych hádal, že se ti špatně zapisuje ve tvém účtu do adresáře .VirtualBox. Já bych zkusil nejen odinstalovat VirtualBox, ale i smazat zmiňovaný adresář a pročistit registry (smazat všechno o VirtualBoxu) a až potom instalovat znovu.
VirtualBox není debilní, nesváděj hned všechno na program, když máš nejspíš rozvrtaný stroj. Když chodí všudemožně bezchybně, jenom tobě ne (a vybranému okruhu uživatelů), tak ten debil nebude asi on.

OK, diky zkusim a dam vedet. No, neni to jenom tato chyba, ale tato me aktualne trapi. Ono ale i podle poctu problemu, ktere se daji vygooglit myslim, ze problem neni ve mne. Jinak mam zkusenosti z prace s VMware a je to fakt o necem jinym (ja vim, neni to zadarmo).

Tak nepomohlo.

Odinstalovan VirtualBox, odinstalovany virtualni drivery VirtualBoxu, smazany zbyle slozky v uzivatelskem profilu, prohlidnuty registry a odmazany polozky Virtualboxu, ktere jsem nasel. Restart pocitace.
Nova instalace nejnovejsiho VirtualBoxu 5.0.10, instalace doplnku, spusteni Virtualboxu a teda hostovaneho OS Windows 8.
Vypnuti OS a VirtualBoxu.
Restart pocitace.
Zapnuti VirtualBoxu a spusteni Windows 8, ke kteremu nedojde, skonci to opet stejnou chybou.

Uvitam i dalsi radce :-), predem dik.

Staci hledat "Error"
18d0.14d4: '\Device\HarddiskVolume2\Program Files\Oracle\VirtualBox\VirtualBox.exe' has no imports
Tady je k tomu nejaka diskuze:
http://superuser.com/questions/791352/virtual-box- error-after-creating-new-vm

a pak 2x error ohledne teto knihovny
18d0.14d4: supR3HardenedMonitor_LdrLoadDll: error opening 'C:\Windows\system32\wintab32.dll': 0 (NtPath=\??\C:\Windows\system32\wintab32.dll; Input=C:\Windows\system32\wintab32.dll; rcNtGetDll=0x0

Kdyz budes hledat chyby kolem knihovny, narazis na tohle:
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t= 62615&start=465

Tady je neco kolem WinTab.dll:
chybějící-knihovna-nebyla-nalezena-chyba/dll/windows/s ony/system-recovery-cd/wintab32-dll/

Stejne je divny, ze to napoprve nebo na pokolikate chci, bezi az do restartu pocitace, pak uz ne.

Zadne z tech temat ale k reseni cehokoli nevede.

Chybejici knihovna - a ma vubec byt ve Windows? Jsem ji tam stahl z netu, ale nepomohlo.

jinak teda jsem pro jistotu dal sfc/scannow, ale vse OK.

Ja ho nainstalovany mam, v praci jsem zvykly na plnohodnotny VMware, nicmene VirtualBox ma plno fanousku (i zde na poradne), bezne je od nich slyset, jak muzou jit s VMware nekam, Oracle dela to same a jeste lepsi zadarmo, no Oracle mam zafixovany jako firmu co dela zabugovanou Javu a hodne spatnou databazi, tak jsem si rekl, ze proc to nezkusit, treba bude tohle opravdu parada. No a dopadlo to tak, ze je to uplne "k nicemu" (do uvozovek patri jine slovo, ale domyslete si ho tam).
Tak jsem zkusil polozit dotaz, za treba je to mnou, ikdyz uprimne tech milion problemu co jsem k VirtualBoxu vygooglil, spis to mnou nebude. ]:)
Jeste pockam, jestli se nekdo neozve, pak ten kram smaznu a nahodim to do VMware player, to s tim se ted uz pocita. ;-)