Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zmene GK a ugradu biosu nebootuje PC

Nedavno mi odesla stara karta (gtx680) - fungovala uz jen v safemodu a s artefaktama (pruhy na obrazovce a pri bootovani problikavali po obrazovce ruzne znaky). Takze jsem si objednal novou kartu (MSI GTX 970 gaming 4g). Po vymene karty se mi vzy po startu pocitac zakousl hned na zacatku na obrazovce s logem zakladovky a pustilo me to max do biosu.
Po trose googleni jsem se rozhodl pro upgrade biosu (Gigabyte X79-UD3 s F7 biosem) na nejnovejsi verzi F20. Nyni mam ale pocitac v reboot smycce (nabehne logo zakladovky, pak to preblikne na cernou obrazovku kde parkrat problikne kurzor a pocitac se restartuje). Dalsi problem je, ze po tomto upgradu mi stejny reboot loop dela i ta stara karta a do safe modu se uz nedostanu.
Procesor jsem zkontroloval a vymenil pastu, ramky jsem zkousel a jsou v poradku, zkousel jsem i bootovat jen se systemovym diskem. Nic nepomohlo. Zdroj by mel byt vice nez dostacujici (cooler master gx 750w). Bios by mel byt v poradku - zkousel jsem ho flashovat primo z biosu z USB flasky a dokonce jsem vyzkousel nekolik ruznych verzi.
Jedine co "funguje" (jakoze se konecne deje neco jineho nez jen reboot loop) je instalacka win7 a reinstalace systemu, ktera probehla az do konce (tam, kde se zadava uzivatel/heslo/cas atd). Po naslednem restartu je vse zpet v reboot smycce (zeby nejaky problem primo v biosu s hdd?).
Uz nevim co s tim, a pokud to nezprovoznim prez vikend, tak jedu v pondeli na pobocku s kartou na ozkouseni/reklamaci.

ctrl+f12 jsem zkousel, a nepomohlo to. Zkousel jsem preflashovat bios nekolikrat z USB flashky a take to nepomohlo (ani jine verze biosu nepomohli, puvodni f7 se kterym mi fungovala puvodni karta v safemodu mi to nedovolilo naflashovat, ze pry je outdated).

• A co ti to psalo pri pokusu pres ten Q-Flash? <F7> tam nahrat nepujde, musi jit o novejsi verzi "UP date", pouzij pro FLASH <F20>, jestli ti nebere USB, tak v BIOSE povol "USB Legacy Storage Detect".
• Reset CMOS jsi také zkousel ? "Vytahnout na 1 Minutu CMOS baterku ze zakladni desky? (PC musi byt odpojeno od napajeni).

Tak jsem se po delsi pauze dostal opet k reseni tohoto problemu. Nakonec vse vyreseno, jen sem pisu ohledne ponekud (dle meho nazoru) netypickemu problemu.

Dle vseho to vypada, ze byla vadna ta stara (gtx680) grafika. Z nejakeho duvodu v nove desce "fungovala" bez problemu dokud jsem k ni nenainstaloval ovladace. Pote se po par minutach dostavil stary problem s "ovladac graficke karty prestal pracovat a musel byt restartovan". Po dalsi cca minute nasledoval bez varovani shutdown. Po opetovnem spusteni mi PC nabeh rovnou do biosu s tim, ze byl kompletne resetnuty vcetne casu. Radeji jsem kartu vytahnul (byla prekvapive dost zhava nato, ze jen par minut zobrazovala plochu - odhadem kolem 70°, nemel jsem odvahu s ni spoustet znovu pocitac a teplotu merit) s predpokladem, ze je vadna a zrejme mi "popravila" i puvodni zakladovku. Takze nakonec pomohla jen vymena GPU i zakladovky.

Takze by me zajimalo, jestli s timto ma nekdo zkusenost ci teorii co se mohlo stat (predpokladam nejaky zkrat/prepeti z vadne grafiky postupne oddelal zakladovku).