Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je 8mi jádro zbytečnost nebo naopak ?

Dobrý den,

v nejbližší době budu kupovat nový herní PC s FX-8300, R9 380 4G, 16 GB ram a win 10.

Hledal jsem na internetu jak je to s podporou 8 jader ve hrách. Dočetl jsem se že Battelfield 3 využijí všechna dostupná jádra, jinde zase, že hry využijí max. 2 - 4 jádra.

Proto se chci zeptat na nejnovější tituly ( gta 5 witcher 3 far cry4 atd...) jestli můj procesor nebude k zahození díky slabému výkonu na 1 jádro pokud nevyužiju všechny. Nebo jestli existuje čím bych ty hry rozložil na více jader.
Díky

AMD Fx-8350 byl uveden jako konkurenční procesor pro i5-3570. Jeho výkon je dostatečný pro všechny dnešní hry a verze Fx-8300 je cenově velmi výhodná koupě. Taktéž až přijdou hry s Vulkanem, tak bude lepší podpora pro vícejádrové procesory a to právě i pro Fx řady 8000.

Peníze, které ušetří v rozdílu AMD Fx-8300 vs i5, může nacpat do výkonnější grafické karty, SSD nebo čehokoliv potřebnějšího.

Nevýhodou je lehce vyšší spotřeba oproti i5 a nemožnost lepšího upgrade procesoru (né, že by to bylo třeba).

AMD Fx-8350 byl uveden jako konkurenční procesor pro i5-3570

• Tak porovnani je spis:

AMD 8xx vs Intel i7
AMD 6xx vs Intel i5
AMD 4xx vs i3

:-)
• Mas-li penize, zakupu Intel i5, ktery az na par her, je vykonejsi, kuprikladu v uvedeném Witcher 3, ti muze rozdil <CPU> udelat az "10FPS", coz neni zrovna malo:
*Mensi spotreba , méne se zahriva, vetsi a novejsi vyber zakladnich desek, o proti SoC AM3+*
[img=/file/view/24344-bench-w3-png]http://pc.poradna.net/file/view/24344-bench-w3-png [/img]

ZDROJ: http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3- benchmarks/page5.html

Jen naprostý laik a idiot porovnává Fx řady 8000 s i7 od Intelu. Samotné AMD vydalo Fx-8350 jako konkurenční procesor pro i5-3570 a nikdy tomu nebylo jinak.
Ano, oproti i5/i7 budeš mít méně FPS, ale né tak aby hra byla nehratelná, spíš jen jako kosmetické +
Problém Fx procesorů je především v tom, že dnešní aplikace a hry neumí správně využívat více jader, ty co to umí, tak dosáhneš úctyhodných FPS s procesorem, který stojí o X tisíc míň.
Nehatuju Intel, nezastávám se AMD, pouze konstatuji, že Fx je absolutně dostatečný procesor a není třeba na hry kupovat i5 a šetřit na potřebnější grafické kartě.

Záleží také co chce s tím procesorem dotyčný dělat. Pokud by streamoval a renderoval videa, tak je Fx-8300 lepší volbou než jakákoliv i5. Osobně bych stále šel do Xeonu s HT :)

Jen naprostý laik a idiot porovnává Fx řady 8000 s i7 od Intelu

• Proc idiot? To co jsi napsal, by znamenalo, ze i7 a Xeon nemá ze strany konkurenci..
• Laik? Mozná ti chybí ukrutne prakce, ale vzdy se porovnávalo <i7> s <AMD 83xx>...

• Bench se zajímám rádkove dlohou dobu, to zes nikdy nevidel, za to nikdo nemuze, napsat, ze CPU nejdou porovnat kvuly TDP, jsi snad nemyslel vazne, ze je to nesmysl, co na to ríct...nekdy je lepsí se neozvat vubec. I7 v CPU bench, se vzdy meril vukon kuprikladu na m/core s 8/9x radou od AMD.

Když samotné AMD při vydání Fx postavilo Fx-8350 jako konkurenční procesor proti i5-3570, tak je nesmysl si myslet, že ten procesor má konkurovat Xeonům nebo i7. Toto dělají jen ti, kteří si myslí, že u procesorů (AMD vs Intel) porovnáváš GHz a počet jader.

A ano, i7/Xeon nemá od AMD smysluplnou konkurenci ve všeobecném výkonu. Fx řady 9000 nelze brát v úvahu, je to spíš jen procesor pro naprosté fanoušky a blázínky.

• Kdyz delas Benchmark v porovnani CPUs, tak musis preobsadit opacné CPU, nebo nejvice vykoné konkurence v tomto pripade AMD, to nejvykonejsi co maji, tudiz FX 8/9XX series.
• <FX 83xx> se s <i7> porovnaval predevsim, kvuly vykonu na multy-core, na co jsou oba CPUs urceny tak jako rendovani etc. Zde orovnavat Octocore s Quad jako i5, je "BLBOST".
To ze nekde pisou opak, jsou zase clanky, co jeden opise od druhého a posle to dal..

Toto dělají jen ti, kteří si myslí, že u procesorů (AMD vs Intel) porovnáváš GHz a počet jader.

• Na to jsi dosel jak, proboha? Porovna se vykon..Z kama jsi vytahl tady toto nevim, pri benchmarcich se s pravidla pouziva mereni CPUs s CPU na originalnim taktu, né OC.
• Ulà, dalsi blci (nebo idioti jako uvadis) jako treba TomsHardware proc pri testu pouziji Fx8 a i7?, co porovnavaji <FX 9 vs i7>, to sou hlupaci, mozna jim napsat a oznamit, ze se to nedela :-D
[img=/file/view/24347-i-a-png]http://pc.poradna.net/file/view/24347-i-a-png[/img]
PS: To ze je <FX 85xx> s, ve vykonu jednoho vlakna (modulu) na urovni i3 nebo celeronu, na Multy-Core, o cemz je také celé vlakno, neznamena ze se neporovnava. Intel i7 primo konkuruje, proto se tyto CPUs spolu porovnavaji, jak se v hodne pripadech dela, v WINRAR, WINZIP, RENDEVOANI, CINEBENCH etc. neboli k cemu je toto CPU také primarne "urceno", min treba vidime, BENCH <Opetron vs Xeon>.

Já jsem nikdy neřekl, že se to nemůže porovnávat, já jsem řekl, že porovnávat to je nesmysl, protože ten procesor byl uveden jako konkurence i5. Proto se pak nelze divit, že nedosahuje výkonu Xeonu/i7 ve většině testech.
Kde je Fx konkurenční pro i7 je například x264 benchmark (streamování, render videí). Všeobecně je to ale stále procesor, který byl a je postaven proti i5-3570.