Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s grafickou kartou ATI RADEON X1600

ahojte...mam problem s grafickou kartou...mam gtrafiku ATI RADEON X1600 256 MB a sekaju mi aj nenarocne hry...nie hned ale pocase...najskor som myslel ze treba naformatowat disky alebo preinstalowat windows...ked nic nepomahalo domniewal som sa ze sa mi moze prehriewat PC...tak som zohnal program Everest kde som si dal zmeriat jednotliwe teploty-GRAFIKA=76 stupnow...mnohi mi powedali ze ten program to nemusel dobre odmerat...skusil som otworit bocny kryt bedne a trochu to pomohlo ale nie wela...hry sekaju menej...nemate niekto nejaky lepsi program na meranie teplot jednotliwych casti hardweru? alebo nemate pre mna nejaku radu? DAKUJEM
gragika->problem s grafickou kartou ATI RADEON X1600 (IgorK)

niew. prewdmet mawl byt grawika.
Preco si myslis ze radeon 1600 je nejaka super? Aky je to PC (aky CPU, kolko a aka RAM, doska/chipset)? edit: a aka presne grafika (vyrobca a presne oznacenie? Je to 1600Pro alebo aka?) A ktore hry sekaju? Skusil si znizit v hrach v nastevniach detaily prip. vypnut AA a AF?
Nainstaloval si aj ovladace dosky/chipsetu (a grafiky samozrejme)? DirectX9.0c?

wiem ze to nie je nic moc grafika...ale wsetko som mal wypnute...kazdy detajl..mam procesor 3,2 GHZ-intel pentium a ram 1Gb...nemyslis ze fifa 2007 by na rozliseni 800X600 na stredne detajly...alebo nejaky ten Wirtua tennis 3...to nie su narocne hry...aj call of duty 2 na malych detajloch seka...tak myslis ze robim wedu koli mojej grafike? to neeee...len si myslim ze by to nemuselo sekat...hlawne ked zo zaciatku ide w pohode kazda hra aj na wyssich detajloch...dakujem za pomoc :-)

V prvom rade nainstalit ovladace k doske (zo stranok vyrobcu dosky) a ku grafike zo stranok vyrobcu grafiky. A napis aky mas zvysok PC, uz som sa raz pytal.
Niekedy to s tymi hrami na tom PC nesekalo? Ak ano co si robil predtym ako to zacalo sekat? Alebo sekaju odkedy ten PC mas? Mas v BIOSe nastavenu spravnu FSB?

P.S. ak mas pocit ze je vnutri kejsu moc teplo tak to skus bez jednej bocnice/krytu kejsu. Ak je PC studeny a seka to hned po starte tak to nemoze byt prehrievanie.

Co je to za znacku graficke karty? Jaky ma chladic? dost casto pomuze profouknutí chladice stlacenym vzduchem nebo vysavacem, eventuelne jeho sundani, odstraneni puvodni teplovodive "pasty", naneseni nove a dukladne pripevneni.

Podle mě je problém někde úplně jinde. Já se domnívám, že počítač se přehřívá na procesoru, a že dochází k throttlingu procesoru. 76°C není na tuhle grafiku v zátěži až zase tak moc.

pokud je počítač uvnitř zaprasený prachem (obzvláště žebra všech chladičů), SILNĚ doporučuju vše vyčistit a případně počítač osadit i přídavným větrákem na skříni. Mimochodem, tím jsi měl začít.