Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skype se nemůže připojit

Zdravím,
Z nějakého důvodu, když zapnu Skype (nejnovější verzi 7.16.0.102), píše mi to ''Omlouváme se, bohužel se nám nepodařilo připoji...'' ať si zkontroluji připojení k internetu a zkusím to znova...
No, internet jede perfektně, nechápu proč se tohle děje jen ve Skypu...
Instalovala jsem ho dneska před chvílí, mám Windows XP Home Edition SP3
Je samozdřejmost že jsem restartovala celý PC, i několikrát odinstalovala a nainstalovala znovu Skype
Prosím o pomoc..

Ale kterou? Na tomhle OS nebyla žádná jiná než tahle... Dá se vůbec některá stará verze stáhnout ze stránky toho Skypu? Se stahováním programů ze stránek jako je např. ulož.to mám špatné zkušenosti..

Microsoft odrovnává starší verze, + kompletně winXP. Po pokusu o přihlášení to vyhodí "nelze se připojit" (fake/forced error, nastrčený microsoftem).
Za to Microsoft opravdu nemám rád. Starší skype jsou mnohem rychlejší a žerou méně RAM. Nějakou dobu mi jela portable verze (našel jsem nějaký tutoriál), ale pak to taky nešlo.

Zdar,
tiez som mal presne tento problem... pouzil som starsiu instalacku... az na troch PC ktore nahodou trebalo reinstalovat so systemom winXP sa vyskytol presne ten isty problem. Nova verzia Skype aktualne 7.17 nedokaze z neznameho dovodu na urcitej konfiguracii WinXP komunikovat s vlastnymi servermi :-) Mozno nedokaze otvorit porty UPnP. Neviem naozaj. Je tam nejaky BUG jednoducho. Snad ho casom super majstri z Microsoftu odstrania/vyriesia.

Kedze Microsoft sa snazi ovladat internet a vziat ludom slobodu, tak teraz uz aj na internete je giganticky problem najst starsie verzie Skype. Tie starsie totiz neobsahovali tolko spywaru a VNUCOVANEJ reklamy ! Kym este patril Skype produkt jeho povodnym autorom tak sa dali dohladat aj starsie archivne verzie Skypu priamo na webstrankach tvorcu programu (utajenymi linkami k downloadu). Avsak odkedy je "sefom" velky sef Bill z Microsoft-u, tak su s tymt programom len same problemy. Skype uz je spomalene jak slimak. Dokonca v aktualizaciach operacneho systemu je zahrnuta moznost aktualizacie vasho noveho Skype 7.x :-) Nech uz je to jak chce, Microsoft sa vykaslal totalne, uplne, maximalne na Windows XP podporu a de fakto aj na nejake fungovanie SKYPE :-) Riesenim je skusit povodnu verziu ktora tam bola + vymazat obsahy zloziek s profilom SKYPE (u winXP niekde v C:\Documents and Settings\%username% a u win7 niekde v C:\users\%username% ) a potom nainstalovat starsiu verziu... mozte skusit co som nasiel nejaku jak sa vyssie zmienovalo verziu upravenu, reklamnu, staci len pri instalacii zrusit fajku u "instalovat centrum.cz / listicka / seznam" a ine v pripade tychto instalaciek :-)

[url=Zdar, tiez som mal tento problem... pouzil som starsiu instalacku... kedze Microsoft sa snazi ovladat internet a vziat ludom slobodu, tak aj na internete je giganticky problem najst starsie verzie Skype. Kym este patrilo Skype povodnym autorom, tak sa dali dohladat starsie archivne verzie Skypu priamo na ich webstrankach (utajenymi linkami k downloadu). Avsak odkedy je "sefom" velky sef Microsoft, tak su to same problemy. Skype uz je tak spomalene, jak slimak. Dokonca v aktualizaciach operacneho systemu je zahrnuta aktualizacia vasho noveho Skype 7.x :-) Nech uz je to jak chce, Microsoft sa vykaslal totalne uplne maximalne na Windows XP podporu a de fakto aj na nejake fungovanie SKYPE :-) Riesenim je skusit povodnu verziu ktora tam bola + vymazat obsahy zloziek s profilom SKYPE (u winXP niekde v C:\Documents and Settings\%username% a u win7 niekde v C:\users\%username% ) a potom nainstalovat starsiu verziu... mozte skusit co som nasiel nejaku jak sa vyssie zmienovalo verziu upravenu, reklamnu, staci len pri instalacii zrusit fajku u "instalovat centrum.cz / listicka / seznam" a ine v pripade tychto instalaciek :-)

Skype 6.7 stand-alone offline setup - download

Ospravedlnujem sa za preklepy, chyby, a za jednu zasadnu vec... poplietol som si verziu SKYPE ktora konecne fungovala vo winXP aktualne k dnesnemu datumu (2015-dec) !!! verzia 6.7 sice ukazuje moznost zadania loginu a hesla, no stejne vas neprihlasi... tazke tu je teda zmienovana funkcna verzia SKYPE 7.8.73.102 zo "Studna.cz" - skype-p-2825.html - DOWNLOAD

Ahoj.
Problém nepřipojení může být ještě v tom, že novější verze Skype vyžadují mít nainstalovaný Microsoftí prohlížeč IE8 (pro Win XP je to nejvyšší možná verze), viz odkaz https://support.skype.com/en/faq/FA10328/what-are- the-system-requirements-for-skype, rozkliknout Skype for Windows desktop - věta "If you're using Windows XP SP3, make sure you're using Internet Explorer 8 or above." Takže pokud prohlížeč Explorer nepoužíváš a zůstala ti tak v systému původní verze 6.x, řešením je IE8. Samozřejmě není nutné jej pak začít jakkoliv používat;-)

Mě pomohlo nastavení proxy v internet exploreru. Možnosti internetu - Připojení - Nastavení místní sítě - Fajfka musí být jen u Automaticky zjišťovat nastavení. Já jsem tam měl najednou z nějakého důvodu i ty další. Pak to hned začlo fungovat.