Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvýšení pracovní paměťi

v PC mám instalované paměti 128MB PC133 SDRAM a 256MB PC133 SDRAM.Do třetího volného slotu bych chtěl instalovat ještě jednu paměť 512MB nebo 1G.Základní deska je i815E-
W83627-6A69RFGEC-00 software WINDOVS-XP Profesional SP2.Výrobce pamětí nevím,nechce se mě
otevírat PC skříň.Může mě někdo poradit jestli to půjde a popřípadě dát radu od jakého výrobce paměti koupi (rozumná kvalita,dobrá cena)
Za radu děkuji předem.

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Oper a%C4%8Dn%C3%AD+pam%C4%9Bti%5CSDR
Já bych už víc jak 256 MB nepřidával. Výkon už se ti s větší pamětí výrazně nezvedne. To PC je podle mne starší kancelářská sestava a té už žádná anabolika nepomůžou. Investice je ekonomicky nevýhodná. Zkus víc popsat to PC- grafická karta ( předpokládám integrovaná ), velikost HDD a používané programy. Tyhle starší paměti už bývají dražší, než nové, protože se IMHO (Jez) už nevyrábějí.
Kdyžtak si stáhni program SIW, ten ti vypíše tvůj hardware ( je i čeština):
siw.exe

Dle chipsetu i815 je jasný, že víc jak 512MB v ní nepojede (alespoň já jsem žádnou 815ku, která by uměla víc v životě nepotkal), krom toho klasický SDRAMy se nikdy nedělaly ve velikosti 1GB, takže s tím se rozluč taky. Vyhoď tu 128ku a dej tam místo ní druhou 256ku. Navíc právě díky tomu, že jde o SDRAMy, není výrobce nijak podstatný, v kombinaci s intel815 jede snad úplně všechno od jakéhokoliv výrobce. To až s DDR SDRAM začala ta pravá alchymie kompatidebility..

ci pojde RAM modul nezavisi len od chipsetu, ale aj od BIOSu. Najvacsie problemy s RAM modulmi boli prave u SDRAM pri prechode z PC66 na PC100 a PC133, kvoli obmedzenosti chipsetov a BIOSov(PC66 nepotrebovala SPD informacie, u PC100 sa SPD format tusim zmenil a bol z toho chaos).
U DDR je problemov s kompatibilitou menej, ak to nie je dualchannell (a ak clovek necpe nejake nove DDR533 do 5rokov starej dosky co podporuje max DDR266 :) . S dualchannellom je treba davat pozor.

To nepopírám, ale tyhle problémy měla i815ka vyřešený poměrně hladce a skutečně sežrala skoro cokoliv se jí předhodilo - pochopitelně jen do patřičné kapacity :-) A nemyslím, že by autor byl až takový mamlas, který by do téhle desky šel koupit PC66 SDRAM.. to už se snad nedá koupit ani v bazaru :-)

Prave som chcel tym napisat ze to zavisi aj od BIOSu takze ty si mohol mat dosku s 815 ktora mala slusny BIOS a vsetko slo, niekto iny moze mat dosku s 815 ktora ma nah**no BIOS a niektore RAM moduly mu nepojdu :-) Ale mal by tam davat PC133 a s tym by nemal mat BIOS problem, mozno s novymi 512MB modulmi (s malo chipmi) by mohol mat BIOS problem kedze vtedy take este neexistovali, inac by nemal byt problem.
P.S: ja by som skor nastolil otazku ci mu vobec tych 128MB navyse na nieco pomoze, trochu asi hej ale nejake extra zlepsenie to IMHO nebude... To co chcel (zvysit to na 1GB-1.5GB ci kolko) aj tak nema na tom PC sancu takze mozno diskutujeme zbytocne :-)

Díky za rady.Jsem jenom průměrný uživatel PC,v normální elektronice se docela vyznám ale
v PC zas až tolik ne.Sestavu PC jsem si nechal postavit před čtyřmi roky u odborníků,na používání drobných kancelářských programů a stahování hudby atd.takže k PC nemám žádný podrobnější popis jednotlivých komponentů.Proto se omlouvám za nedostatečné informace.
Já teda vyhodím tu Ramku 128MB a dám tam 256RAM,protože Windows XP vyžadují pro správný chod RAM min.512MB.