Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza.cz - vrácení zboží do 14 dnů. Jak to je?

Zboží jsem převzal na pobočce 20.12.2015 a žádost o vrácení zboží jsem zaslal online 30.12.2015 a jde mi o to:

- Lhůta 14 dnů od převzetí, kdy je možné vrátit zboží bez udání důvodu, končí 3.1.2016, což je neděle a pobočku mají zavřenou. Chci se tedy zeptat, jestli někdo neví, jestli se lhůta 14 dnů počítá od převzetí zboží, s tím, že i po podání žádosti se musí zboží vrátit do této lhůty (to znamená do 3.1.2016) a nebo se počítá od podání žádosti a pokud zboží přinesu na pobočku 4.1., tak mi jen příjmou.

Poradíte?

Počítá se to od data odstoupení od smlouvy,tj.od 30.12.Pak to teprve přineseš,pošleš nebo se dohadujete o způsobu vrácení.
Důležitý ale je způsob uzavření kupní smlouvy.Jestli jsi to objednal na dálku,tj.přes internet nebo telefonicky,máš nárok na vrácení.I kdybys to platil třeba až při převzetí.Jestli jsi to ale přímo koupil v jejich pobočce,tak nárok není.

je to od data podání žádosti, ne odovzdání tovaru,... aspoň minimálne tak pri nákupe online, pri osobnom prevzatí nevím.

Mají to na svých stránkách napsané.

Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle věty první běží ode dne uzavření smlouvy a jde-li o
kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží.

Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, zašle nebo předá Alze bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, zboží, které od Alzy obdržel, a to na své náklady.

Takže jednoduše řečeno:

Když jsem odeslal žádost na odstoupení od smlouvy v lhůtě 14 dnů od převzetí zboží a zboží samotné fyzicky přinesu na pobočku až 4.1.2016, což je 15. den od převzetí zboží, tak by to měli příjmout, je tomu tak?

Ano,vezmeš "zboží",trochu ho vyleštíš,aby nebylo upatlané,pokud možno i obaly k němu,fakturu a jdeš vrátit.Tam už si to podle faktury najdou.Důvod vrácení sdělovat nemusíš,jen řekni,že jsi to jen vyzkoušel a nevyhovuje to.Ne,žeš to 14 dní používal.A nemusíš hned v pondělí.

Nebo s poznámkou, že ten krám nestačí na GTA V a fotr je blbec. :-D