Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivace WinXp opakovaně vyžadována

Zdravím
Soused si chtěl zkusit linux, tak jsem mu do PC s WInXP home ( legálními ) přidal druhý disk a na něj nainstaloval Ubuntu. To celé asi v září 06.
Několik měsíců byl klid. Teď několik posledních týdnů si XP občas žádají opětovnou aktivaci. S jistotou vím, že soused nechodí dovnitř PC. Pokud mění hw, je to zcela vyjímečně a to pouze tak, že po přesunu stolu přehodil tiskárnu a skener do jiných USB. Jiné hw změny nebyly.

Přikládám mail z noci na dnešek ( 26.4. večer )

Ahoj ........
Prosím Tě, můžeš se zítra u mě stavit?
Znovu mám problém s aktivací Windows.
Nevím, jak je to možné. Včera jsem si hrál
s Linuxem a když jsem se restartoval do Windows,
tak chtěl aktivaci do 3 dnů. Ještě zajímavější je, že
dnes jsem spustil Windows a on požaduje
aktivaci znovu do 3 dnů. Tak nevím.

toto je zaujimavy ukaz. najlepsie je zavolat na MS bezplatnu linku, nech ti to znovu zaregistruju, predpokladam ze by s tym nemal byt problem. mozes este odskusat program keyfinder - keyfinder.shtml, ci tam vobec nejake seriove cislo mas, popripade mozes tymto programom nastavit aj povodne(ak by tam nahodou nebolo ziadne, alebo nejake nezmysly). skor to ale vidim na rozdrbane registre.

Serial number je spravny.

Zapomnel jsem napsat, ze soused ma ve win zakazanou sit. kartu a na internet chodi pouze z Ubuntu, takze viry a breberky nejspis nehrozi.

Po povoleni sit. karty, se aktivace provedla pres internet bez problemu.
Zaroven jsem stahnul aktualizace ( vcetne WGA ) a vsechno jede.
Opet jsem sit. kartu zakazal.

Zajimave je, ze aktivace byla vyzadana uz potreti s asi mesicnimi odstupy. ( nepocitam tu prvni po instalaci - tedy dohromady 4 )

Ja to vidím v tej sieťovke. Tiež sme raz tak aktivovali Windows, potom zapli sieťovku na doske, lebo sme to deň predtým zabudli a opäť pýtalo aktivovať. Pravdepodobne to Windows považuje za zmenu hardware. Odporučil by som nechať sieťovku zapnutú a vo Windows v nastaveniach hardware (Ovládací panel/Systém/Hardware/Správca zariadení) pri sieťovke nastaviť možnosť Nepoužívať toto zariadenie (zakázať).

pri podstatnej zmene hardwaru vyžaduje niekedy wxp reaktiváciu,hlavne oem verzie sú na to velmi citlivé,bez reaktivácie je možné zmeniť 50% hardwaru,ovšem pozor,aktivácia sa riadi bodovým hodnotením,každý kus hw v pc má určitý počet bodov,plný počet je 10,hlavné komponenty/procesor,pamäte,hdd../majú body 3,bez reaktivácie je možné zmeniť 50% t.j.5bodov,hdd má 3,keď jeden odpojíš-3 body,keď ho znovu pripojíš-znovu 3,to je dohromady zmena za 6 bodov,čiže presiahneš povolených 50%.t.j. 5bodov a systém si pre kontrolu vyžiada reaktiváciu,iná vec je napr. výmena procesoru a graf.karty,tam má procesor body 3,grafika bod 1,t.j. zmena za 4 body,za normálnych okolností reaktivácia nieje potrebná,zmena nepresiahla 50%.Bodové hodnotenie+aktivácia je podrobne popísaná na stráýnkach microsoftu,bohužial iba v angličtine

počkaj, s tým diskom - pripojíš, odpojíš. To keď zálohuješ a v šuplíku pripojíš disk a potom odpojíš; to bude chcieť reaktiváciu, a vždy za pár dní ďalšiu? Mám ešte nenainštalované WXP Home OEM. Ďakujem za každé info