Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivace WinXp opakovaně vyžadována

Zdravím
Soused si chtěl zkusit linux, tak jsem mu do PC s WInXP home ( legálními ) přidal druhý disk a na něj nainstaloval Ubuntu. To celé asi v září 06.
Několik měsíců byl klid. Teď několik posledních týdnů si XP občas žádají opětovnou aktivaci. S jistotou vím, že soused nechodí dovnitř PC. Pokud mění hw, je to zcela vyjímečně a to pouze tak, že po přesunu stolu přehodil tiskárnu a skener do jiných USB. Jiné hw změny nebyly.

Přikládám mail z noci na dnešek ( 26.4. večer )

Ahoj ........
Prosím Tě, můžeš se zítra u mě stavit?
Znovu mám problém s aktivací Windows.
Nevím, jak je to možné. Včera jsem si hrál
s Linuxem a když jsem se restartoval do Windows,
tak chtěl aktivaci do 3 dnů. Ještě zajímavější je, že
dnes jsem spustil Windows a on požaduje
aktivaci znovu do 3 dnů. Tak nevím.

pri podstatnej zmene hardwaru vyžaduje niekedy wxp reaktiváciu,hlavne oem verzie sú na to velmi citlivé,bez reaktivácie je možné zmeniť 50% hardwaru,ovšem pozor,aktivácia sa riadi bodovým hodnotením,každý kus hw v pc má určitý počet bodov,plný počet je 10,hlavné komponenty/procesor,pamäte,hdd../majú body 3,bez reaktivácie je možné zmeniť 50% t.j.5bodov,hdd má 3,keď jeden odpojíš-3 body,keď ho znovu pripojíš-znovu 3,to je dohromady zmena za 6 bodov,čiže presiahneš povolených 50%.t.j. 5bodov a systém si pre kontrolu vyžiada reaktiváciu,iná vec je napr. výmena procesoru a graf.karty,tam má procesor body 3,grafika bod 1,t.j. zmena za 4 body,za normálnych okolností reaktivácia nieje potrebná,zmena nepresiahla 50%.Bodové hodnotenie+aktivácia je podrobne popísaná na stráýnkach microsoftu,bohužial iba v angličtine

počkaj, s tým diskom - pripojíš, odpojíš. To keď zálohuješ a v šuplíku pripojíš disk a potom odpojíš; to bude chcieť reaktiváciu, a vždy za pár dní ďalšiu? Mám ešte nenainštalované WXP Home OEM. Ďakujem za každé info