Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM -> Video Paměť

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je v dnešní době možné použít RAM pro zvětšení video paměti.

Mám grafickou kartu s 2GB DDR5, a v PC mám paměti DDR4.

čistě teoreticky jsou pmalejší, ale zas na druhou stranu dříve se to tak dělalo, že grafická karta používala RAM.
Taky je mnohem lehčí dokoupit RAM paměti, než koupit celou novou grafiku (jinak se jí asi paměť přidat nedá) a dnešní nové hry už vyžadují opravdu hodně grafické paměti.

Ale když se tam všechno to co se tam má vejít nevejde, tak co se asi stane?

Když chci ukládat dvě textury, každá po 10MB, a paměť by byla 15, tak se tam vždy vejde jen jedna, a vždy je budu muset navzájem přemazávat, což sebere strašně moc výkonu. Když bych měl paměti 25MB, tak se tam vejdou obě textury a nikde by nebyl problém.

Musí to takhle nějak fungovat...

Už jen třeba tak, že když si grafika něco pracně spočítá, nebo načte texturu (asi jí ju pošle procesor??) tak pokud to už nemá kam ukládat, tak logicky smaže to co načetla předtím, a musí takhle pořád dokola načítat a počítat ty stejný věci.

Jo a vlastně, kdyby na paměti grafické karty nezáleželo, tak proč by se potom vyráběli grafiky neustále s větší a větší pamětí...

A posldní věc je ta, že grafika nepoužívá paměť jen na textury. U Assassin Creed Syndicate to chce zhruba 1GB jen kvůli různým efektům, stíny, vyhlazování, HBAO(a podobný zkratky, nevím co přesně znamenají)

Grafika sama od seba nic nikam nepresuva. Je to vec ovladacov a vseobecne v jednej scene nebudes mat 2GB textur ani nahodou, to je mnozstvo dat jak na 1000 plnych fullHD obrazoviek. A ani sa nebude nic ratat 2x.

Proc se vyrabeji, lebo vsetci jak ty kukaju na nezmysly namiesto toho aby si kupili vykonny GPU. Ono to neni jedno (pretaktom ziskas trebars +5%, a lepsim GPU +300%). Doteraz si nenapisal ani jaky mas CPU a GPU.

Nechce 4GB to chce pouze v případě pokud se chystáš hrát ve 4K rozlišení ...

4GB paměti jsou jen marketingový tah nic víc (krom využítí ve 4K) což pochybuji že ty máš.

NAVÍC! ubisoft se dobře ukázal s unity které mě osobně mělo jet na max a měl jsme to sotva na střední a Syndicate který mě jede na střední až vysoké ale má jen na vysoké v pohodě...kde má zas*anou optimalizaci stejně jako Far Cry 4 všechno je to neoptimalizovaná svině...takže není to grafikou je to firmou Ubisoft.

karty s hypermemory/turbocache existujú aj dnes,sú to ovšem obvykle tie najlacnejšie,najpomalšie a na hry najmenej vhodné grafické karty práve kvôli tomu,že prístup do systémovej RAM je niekolkonásobne pomalší ako do lokálnej videopamäte na grafickej karte...prednosť pred ukladaním textúr z hry majú vždy všetky systémové záležitosti,takže graf.karta využívajúca systémovú RAM čaká,až sa vybavia dôležitejšie veci a až potom príde rada na ňu,to je aj odpoveď na to,prečo je za určitých okolností hranie hier na notebooku utrpenie aj keď má relatívne výkonný grafický čip,ktorý ale je zapojený tak,že má k dispozícii výlučne systémový RAM ako jedinú pamäť.....

Ne, je to nesmysl. I DDR4 je proti GDDR5 pomala, takze lepsi mene rychle pameti nez vice pomale. Ono pri fullHD rozliseni ti stejne skoro vzdy 2GB videopameti staci a vic netreba. Takze jestli ti to nechodi plynule, tak jedinna moznost je nakup lepsi graficke karty, nicim jinym si nepomuzes.