Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafická karta - 2GB a 4GB

Chci si koupit grafickou kartu, ale nevím přesně, jak velký je rozdíl mezi stejnou grafickou kartou, ale 2GB a 4GB. Game-debate píše, že tyhle grafické karty mají stejný výkon, ale já tomu nevěřím. Co myslíte, vyplatí se koupit si 4GB grafiku, nebo stačí 2GB?

Však ti to ostatní řekli. Laicky řečeno - grafická paměť slouží k ukládání textur, které karta potom čte.
Na výkon počet paměti nemá vliv. Pro Full HD monitor je 2GB dostatečné, pokud ale 4GB verze nestojí o moc víc, není třeba se bát koupit ji. Budoucí hry to třeba využijí.