Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Která zákl. deska je lepší

Dobrý den, chci se prosím zeptat zeptat, která deska bude lepší zda Asus B85M- Gamer nebo Asus H97M-E, Procák Intel iCore5, 4460, GPU- GeForce GTX950, 8GB ram Kingston DDR3, 1600MHz,Zdroj Seasonic S12 II. Díky za rady

U tebe je to v podstate jedno.

B85 je spis do kancelarskych sestav.

H97 je spis do vykonejsich pracovnich stanic a hernich sestav.

GeForce 950 je v podstate kancelarska grafika, takze myslim, ze klidne muzes tu desku B85, nicmene pokud jsou za stejnou cenu, tak bych dal prednost H97.

u procesoru Haswell to mas tak, ze
B85 je do kancelarskych sestav
H97 je do vykonnych sestav
Z97 je pro pretaktovavace

pak jsou jeste nejake dalsi ale to uz je nepodstatne.

jinak viz. predchozi komentar, na webu vyrobce desky najdes presne ktery procesor do jake desky pasuje.

Když je tu to téma, rád bych se zeptal. Nikdy jsem to nějak nepochopil k čemu jsou ty drahé MB, mám momentálně B85 G41 mate, pokud bych ji vyměnil za tu herní H97/Z97 bude znát někde znatelný rozdíl?
Na sestavě i5 4590,GTX 970, 8GB ram.

jak pise Dwane Dibbley

+ treba mas vetsi stabilitu v dobe zatizeni pocitace, mas lepe udelanou napajeci kaskadu procesoru apodobne veci, proste do kancelare vis, ze ti B85 staci, ale pokud pocitas s drazsim CPU, tak automaticky beres lepsi cipset, protoze pokud neresis treba rozdil 2-3 tisice mezi vykonejsim a pomalejsim procesorem, tak proc by resil treba 8 stovek mezi lepsi a horsi zakladovkou.

Nicmene kdyz uz tu zakladovku mas, tak pokud ti to nejak nepada, tak to nech bejt, ciste rozdil v hernim vykonu neni zadny.

ja si dovolim kacirsky nazor ze pokud to nema byt vylozene PC pro HW magora co chce z toho zdimat maximum co mu CPU dovoli tak je to uplne, ale uplne jedno. Ano H97 je vseobecne lepsi chipset, ano je to lepsi na pretaktovani - smarja koho to dnes zajima? Ano ma vic takovych nebo onakych portu a slotu - dtto., k cemu? V beznem hernim i kancelarskem PC to bude uplne, ale uplne fuk.

Já se s tvým názorem ztotožňuji. Podstatná je pro mě chlazená napájecí kaskáda, pokud vím, že osadím procesor s větším TDP a hodlám taktovat. A taky počet DC/DC měničů (tedy počet fází) v napájení, minimálně 4 tam musí být.
Toho ostatního mají pak skoro všechny desky dostatek (USB, zvukovka, LAN) a to i ty nejlevnější desky. PCIe 16x slot mají taky všechny. Ostatní sloty navíc jsou už obvykle pro ty, kteří vědí, že je využijí, protože 99% lidí krom grafiky další zařízení do slotů nikdy nepřidají, protože skoro všechno je na USB (TV tunery).
Když jsem nedávno potřeboval novou desku AM3+, váhal jsem nad chipsetem 760, když předtím jsem měl 785G. Rozdíl je především v počtu PCIe linek z chipsetu, tedy kolik dalších PCIe slotů může deska mít. Ve výkonu rozdíl není.

Tedy zjednodušeně - nevidím důvod kupovat desku za 4 litry. To raději vezmu něco za polovičku a ušetřený prachy vrazím do lepšího CPU, nebo do grafiky. Získám tím víc výkonu bez přetaktování a míň problémů (přehřívání, nestabilita).

Aha, díky za objasnění mě ta deska byla právě doporučena k taktování G3258, který se s ní taktoval dokonale. Procesor jsem ale měnil a pc jede pořád pěkně. Žádný konektor mi nikdy nescházel co se mi líbí na těch herních, že vypadají pěkně tak uvažuji že bych ji vyměnil no. ;-)

Ono není to na škodu, já si právě teď kupoval novou case a měla průhlednou bočnici. Je to docela pěkný pohled když si tam vyhraješ, schováš krásně kabeláž a tak. Dokonce se musím přiznat, že jsem si kvůli tomu přestěhoval trochu pokoj, abych mohl mít bednu na pravé straně na stolu. Abych mohl čučet dovnitř. :D