Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou multifunkci? Posouzení notebooku.

Zdravím,
Po dlouhé době, kdy jsem spekuloval co koupit, jsem se konečně rozhodl a vybral toto: noťas : http://www.eternity.cz/produkt/hp-compaq-nx7400-t72 00-154-1g-120-dvd-rw-w-xph/
multifunkci: http://www.nakupni-dum.cz/epson-stylus-photo-rx620- multifunkce-inkoust-a4-lcd/f-5-s-5-dp-72184/
repro:http://www.lan-shop.cz/reproduktory-a-mikrofony/gen ius/24708

Tak a nyní s ptám na vaše názory, námitky, rady a doporučení. Notebook bych už neměnil ( musel bych stornovat objednávku:-/) repro jsem vybral též z konečnou platností, jen nevim jakou dobrou multifunkci. Budu jí používat na čb dokumenty, barevné dokumenty, fotky. Slyšel jsem něco, že je dobré mít samostatnou hlavu a více náplmí(ne společnou barevnou) či co, ale víc nevim:-[. Jinak je vše OK? Repro v pohodě zapojim do notase?

Snad se dočkám nějakých přínosných reakcí. Děkuji mnohokrát:-):beer:

NB sa mi zda ok, slusny CPU a chipset (945GM), HP boli kedysi celkom OK, aki su dnes netusim.
Mas tam ale integrovanu grafiku ale ten intel media accelerator 950ka ma uz tusim podporu DX9 takze mali by sa dat spustit aj nove hry, ale je to vzdy integrovana takze nove hry asi len na nizsich detailoch apod., ale inac nevidim v nom problem.
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/32195 7-321957-64295-321838-89315-1847094.html
Slot to ma jeden klasicky cardbus (PCMCIA), novy (express-card) tam nepisu tak asi nema, ale dnes su stale k dostaniu prevazne cardbus karty takze cardbus je asi dnes mat stale lepsie ako express-card.

multifunkcny netusim, nevyznam sa v tlaciarnach.

Repro 5.1 vpohode nezapojis do notase. NB (aj ten tvoj) maju spravidla len stereo vystup (jeden jack konektor), niektore maju aj digitalny napr. opticky vystup (SPDIF), tento notebook ale asi nema, kedze o tom nevidim ani pismeno v specifikaciach, a moze ti to byt jedno kedze tie repro su analogove takze by si do nich SPDIF aj tak nezapojil aj keby to NB mal.
Takze zapojis tam len predne repro a budu hrat teda len dve repro (pravy a lavy predny). Ak ti to staci a 5.1 repro chces pouzivat aj s nejakym inym stolnym PC tak ok.
U NB sa toto niekedy riesi v docking station (ze tam su 3 audio-jacky) ale nie som si isty ci je to u teba ten pripad...

Děkuji za rekci:-) No jo, ta integrovaná grafika mě taky mrzí, ale ntb budu využívat spíše na práci v M Office, uprava fotek a videa, hry hraju méně než minimálně. Nerozumim tvé poslední větě ohledně carbus či epress-card, abych řekl pravdu, ani nevim nač to mohu pouzit:-[
Repro bych rád použil, pokud bude potřeba nějaký "docking station" tak bych rád poprosil o linky, který bude přeně vyhovovat ntb i repru. Dekuji

Ta grafika je celkom dobra na to ze je integrovana, ja by som ju tiez bral keby som kupoval NB.

Express-card versus CardBus (PCMCIA) je dost dolezite, strkas do toho pridavne karty, zboku NB je diera a tam sa to strka (trebars aj tu zvukovku ako sa pisalo nizsie), a su navzajom nekompatibilne (to mas ako u zbernic v normalnom PC, CardBus je nieco ako PCI, Express-card je PCIexpress). Takze ak chces napr. pridavnu zvukovku tak je to dolezite ptz. ak kupis ten novy typ (expresscard) tak ju nemas kam strcit. Treba si to ale poriadne overit (google) ci ten NB ma naozaj cardbus (alebo sa tomu nadava PCMCIA) alebo ci ma express card slot, z toho popisu na HP si nie som 100% isty.

Co sa tyka docking station neviem ci si ochotny za to dat 200-300$ ;) a co som narychlo pozeral dockingstationy HP tak to tam nebolo. Za tie prachy sa da kupit externa zvukovka 5+1 ako sa pisalo nizsie, to je asi lepsie riesenie.

Ja bych to neresil...Ty repraky maji vic vstupu - na televizi a kazetak cili dva stereovstupy a potom dva vstupy 5.1. Kdyz ten ntb zapoji na stereovstup tak to bude hrat ze vsech pochopitelne ne 5.1. Na prehravani dvd se da pouzit dvd prehravac za litr a propojit na 5.1 vstup repraku.

A tych 13G hudby mas v 5.1? Nie, mas ju v stereo. Ak pise MM_Tank ze tie repro maju aj stereo vstup a tu stereohudbu pustia tie repraky aj zo zadnych repro, tak to mozes pouzivat aj tak (ale aj tak 5+1 repro nema na hudbu vyznam, 5+1 repro ma vyznam napr. pre filmy s 5+1 zvukom, ako pisal MM_Tank napr. k DVD prehravacu...)

to znm. že klasickou hudbu ( která je tedy nejspíš ve stereu) nemá smysl pouštět na 5.1, protože výsledek bude stejny jako na 2.1??? ntb budu nosit k pritelkyní, abych ji taky někdy viděl, a ntb mi poslouží mimo jiné jako přehrávač filmů, takže tak či tak si myslim že ty repro užiju.

Edit: a pak je tu ještě jedna možnost, a to že ze svého stolního pecka sundam 2.1 a strcim tam nové Geniuse a 2.1 Labtec strčim do noťase. (ostatně jsem to tak plánoval)- každopádně info o tom mám jž dostatečný, teď už jenom vybrat externí zvukovku, prolezu shopy a něco jsem hodim ;-)

Tady jsem našel více info o tomto ntb. Zdá se, že podporuje CardBus :

Dostupné patice pro další zařízení: 1 patice PC Card typu I/II podporující 32bitové sběrnice CardBus a 16bitové karty

více na :http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm/WF06b/38874 1-387007-387007-387007-12434738-12398100-77979727. h tml

další info: http://www.zive.cz/h/Uzivatel/Ar.asp?ARI=134307&CHI D=4&EXPS=&EXPA=

Tak jsem zjistil, že display thoho noťase neni moc kvalitní :-(f.asp

A taky jsem hledal nějaky ty karty, ale myslim že nejvhodnější a nejjednoduší bude, když koupim zvukovou kartu
navrhovanou rh (viz výše). Problém by snad být něměl s funkčností?

Ano ma to jeden cardbus, a pravdepodobne ziaden express card.

Tazko povedat ci sa da verit nejakemu kecalkovi v diskusii na zive. U vacsiny lacnejsich notebookov bude TN technologia a od toho proste clovek nemoze cakat zazraky, da sa s tym ale bez problemov robit (ak niekto porovnava TN TFT k trinitronu tak bud ma nejaku psychiatricku diagnozu alebo ma diagnozu ze je citatel zive, jasne ze NB nebude mat obraz ako eizo CRT). Ja som HP mal naposeldy pred 5rokmi a display bol celkom ok, dnes netusim co tam davaju, ale najlepsie chod si to pozriet niekde do velkej predajne kde maju pozapinane NB ze aky to ma obraz, nie je to tovar za 10korun ktory by sa kupoval len tak zbrucha.
P.S. az budes v tej predajni vsimaj si hlavne vertikalny pozorovaci uhol, pohlad zhora/zdola, ze kedy sa zacne kazdit jas/kvalita farieb hore a dole na displayi. Sracky budu IMHO vsetky v tejto cenovejj kategorii, akurat je mozno rozdiel v tom ze na jeden sa treba divat viac zvrchu a na iny presne kolkmo apod...

S cardbus zvukovkou by nemal byt problem. USB sa zo zasady vyhybam kde sa da, a odporucam to kazdemu :-) P.S. aha pozeram ze na cardbus tam ziadnu zvukovku nemaju, tak potom budes musiet kupit USB, a dufat ze to bude bez problemov cez USB. Problem by nemal byt :-)

Tak fajn. Po přečtení mnoha informací jsem názor na ntb a repra nezměnil, takže je to OK. Teď už budu jen čekat, kdy dorazí. Taky v tom mám dost jasno, jak to všechno využiju. Takže moc děkuji MM.. , teď už stačí vybrat jen tu multifunkci a je to všechno.( pak čekejte příval nových otázek, až ho budu držet v ruce:-D)

Ještě jednou díky MM.., velmi si mi mnohé vyjasnil ;-)

Nemohu se ještě nezeptat :-[ Díky tomu, že net-shop, z kterého jsem objednával je dosti pomalý a ntb zatim neni doma a dokonce došlo k jeho zlevnění o 2000,- jsem vyšmejdil ješte tento: http://notebooky.itek.cz/notebooky-core-2-duo/52081 5-HP-Pavilion-dv6397-T7200 docela mě to rozhodilo a mám takové nutkání tu ojd. stornovat a vzít toto. Stávající ntb budu mít nyní za cca 32 000, tento za 36tis. A řekl bych, že tento ntb je mnohem výkonnější a lepší po všech strankách ( krom Visty ) a taky se jeho vzhled působí skvěle ( což pro mě neni zas tak podstatný, ale bodik plus )
Chci se zeptat: Mám objednávku stornovat? Vyplatí se tento ntb? ( přidám si 4000,- navíc oproti prvotnímu návrhu )

Omluvte moji nerozhodnost, ale vybírat notebook z těch miliónů kusů je fakt komplikovaný:-D:beer:

EDIT: ještě bych rád poprosil o rychlejší reakce z důvodu možného zruš. obj. ještě dnes (aby se nestalo, ze zítra mi bude PPL zvonit u dveří a už nic nevyřešim ) Děkuji:-):beer:

naco ten NB vlastne potrebujes? Chces hrat hry?

Vykonnejsi nie je (CPU je ten isty), ma viac RAM (2GB, povodny 1GB), a trochu vacsi disk (160 vs 120), a grafiku ma nvidia 7400 namiesto integrovanej (nvidia bude mozno lepsia na hry ale nevyznam sa v mobilnych grafikach).
Este ten povodny mal tusim CardBus, ten novy ma expresscard slot (dolezite ak uz mas nejake pridavne cardbus karty ktore chces pouzit s novym NB).

Si to rozhodni sam ci viac RAM a vacsi disk a trochu lepsia grafika ti stoji za to storno a 4litre navyse. (potom mozes najst este o 4000 drahsi ktory ma zas nieco lepsie, a tak mozes ist po krokoch +4000kc az k najdrahsiemu IBM na trhu :)

Díky za reakci:beer:

používat ntb budu na: úprava fotek/videa, M Office, úprava mp3, prace s DVD (prezentace), internet, hry minimalně. Většinou budu pracovat s několika programy najednou, proto ty 2G ramky. Finančně už jsem na maxu mých možností, takže další stoupání není možné, jde mi hlavně o to, aby mi vydržel několik let pracovat rychle i z programy vytvořené v budoucnu.

Čeho jsem si nevšiml je exprescard slot, ale to by problém nebyl, tedy dík za info. ( už jsem málem objednal cardbus- zvukovku)

Ta grafika je pokud se nepletu taky integrovaná?
Jediný co mi vadí je Vista ( bojim se funkčnosti některých mých programů)
Podle mého soudu je tato koupě po všech stránkách výhodná, stim že přidám "pouze" 4litry.