Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lenovo P70 aktualizace na Lolipop

Zdravím :) , mám takový problém všude na internetu jsem se dočetl že můj telefon měl již v prosinci dostat aktualizaci na Lolipop... Jelikož mi to nenabízely nic tak jsem to dal nezkoumal ale nějak na to přišlo a zjistil jsem že je již prez měsíc dostupná ale můj problém je že mi to aktualizaci nenabízí... Nevite někdo co s tím ? Předem diky... :)

ja mam Lenovo P70 a tiez mi neukazuje aktualizaciu na novsiu verziu,, ale ani novu nechcem lebo takmer kazdy moj kamarat co ma Lolipop tak p*cuje na to. Vraj tam nemas taku volnost ako vo verzii 4.4.4 I problemi s SD kartou to vraj neake ma.
----
Takze serem na cely Lolipič... som spokojny stym co mam a menit to nemienim.

Dobrý den, OS Android 5 je i díky hardwarové výbavě telefonu Lenovo P70 velmi nestabilní. Proto jsme se jej rozhodli pro Českou republiku neuvolnit. Předem děkujeme za pochopení.

Vojta, Lenovo Ambasador

Technické parametry Lenovo P70

Chipset Mediatek 6752, CPU: 8×1,7 GHz, GPU: ARM Mali-T760

Prelozim do cestiny: prodavame v CR smartphony s naprosto nahovno SoC Mediatek, ktery neumi ani poradne navigovat pres GPS a tudiz to nezvladne ani system, ktery konkurence nasazuje i u uplneho lowendu.

Tohle je prave ten problem u Androidu, nejedna se ale o vylepseni, ale o updaty.

Vysvetlim situaci u Ubuntu:

Mam Ubuntu 14.04, tato verze ma podporu 5 let, takze bez ziskavani novejsich verzi softwaru (jadra) dochazi na aktualnim Ubuntu stale k bezpecnostnim updatum po celych 5 let.
Dva roky na to vyjde Ubuntu 16.04 zase s 5 letou podporou, ale uzivatele predchozi 14.04 nejsou nuceni prejit na vyssi verzi, aby meli bezpecnostni updaty, ty dostavaji jeste dalsi 3 roky. Na novejsi verzi 16.04 prejde jen ten, kdo chce novejsi verzi softwaru.

U Androidu to takhle bohuzel v naproste vetsine pripadu neni. Vyrobce vyda jednu verzi Androidu 4.4 a pokud chce uzivatel novou verzi s bezpecnostnima opravama, vyda-li vyrobce vubec nejakou, tak uz to je treba Android 5.0 a tudiz uzivatel na vyssi verzi s novym softwarem prejit musi, aby mel bezpecnostni update. Co vim, tak jedinej CyanogenMod to dela stejne jako predchozi - u Ubuntu.

Jen se chci zastat všech, kteří se shání po upgradeu. Mě například na telefonu kvůli operačnímu systému neběží klíčová pracovní aplikace. Na moji obranu, telefon jsem měla dřív než práci. Takže si teď musím koupit telefon nový.

Dobrý den.
Měl jsem telefon od okay a v rámci této distribuce jsem získal upgrade na v.5.1 Bohužel se něco podělalo a vyměnili mi v reklamaci kompletně vnitřnosti. A přestože jsem skoro rok na 5.1 běžel, najednou ji nemám. Nerozumím tomu, že kolegové co koupili Lenovo od Sunnysoftu měli také jen 4 a já 5 a již vůbec ne tomu, že ji najednou nemám.
Kromě toho, ve světe to funguje a u nás najednou ke? Trochu divné, ne?

Jenže na webu Lenova je pořád napsáno, že byly vydány a v této době na tomto telefonu nefunguje GPS společně s Google Play což by aktualizace vyřešila jelikož tento problém nastává pouze u Androidu 4.4.4. Navíc Lenovo není schopno se k tomuto problému jakkoliv vyjádřit, takže model totálně pohřbilo ]:(

Donedávna jsem tento telefon měl, minulý týden mi na něm prasklo čelní sklo od sluchátka dolů přes celou plochu a přestal mi chodit dotek. Prasklo přes noc, večer jsem ho položil na noční stolek a ráno jsem to zjistil, když mi nešel přejetím zastavit budík. Ale to je fuk. Už ho teda nemám, ale co je podstatný - GPS chodilo tak že nechodilo a to ani v navigaci, nejen v Pokémonech. Sporadicky fungovalo, když byla současně zapnutá Wifi. Ale nedalo se na to spolehnout. Pokud by měla pomoct odinstalace update Google Play, to je sice hezký, ale když potřebuješ Google Play používat, tak je to nanic.

A taky je tam napsáno, že některé aktualizace byly vydány jen pro některé země a nemusí být globální (Some updates can be country specific and may not be globally applicable.).

Na vyřešení problému Lenovo společně s Google pracuje. Pro rozchození GPS pomůže odinstalování aktualizací Google Play, což se provede v nastavení > aplikace > vše > obchod google play > odinstalovat aktualizace. Ideálně Obchod Play ve stejném umístění deaktivuj, bude-li to možné. Vzhledem k tomu, že se jedná o chybu způsobenou aktualizací aplikace třetí strany, může řešení problému chvilku trvat. V případě nutnosti je možno zařízení odeslat do servisního střediska Lenovo, kde bude nahrán novější operační systém, ve kterém se tato chyba neprojevuje.

:-D hah :-D Som velice zvedavý aké budú názvy. Nedávno som na jednej nemenovanej stránke súťažil o budúcich názvoch androidov 8,9... Android 8 - Oatmeal a Android 9 - Pudding, dalej som nehlasoval, lebo si myslím, že Android 10 už nebude... Myslím to tak, že číslovanie 10 a viac nebude, zrejme to zmenia na niečo iné...

Ano, to bylo tak trochu davové šílenství. Tim neobhajuju Win10 - jen když je někdo permanentně přihlášenej na Google Chrome, na FB má rozepsaný termíny jak chodí na záchod a kdy mu to mladá udělala a jak dlouho, ale v životě by si nenainstaloval Win10, protože od někoho slyšel, že ten slyšel, že někdo říkal, že to špehuje...ale to už jsme hodně OT :-).

Dobrý den, včera jsem bohužel provedla upgrade z Kitkatu na Lolipop 5.1. Bylo to hodně špatné rozhodnutí. Firmware absolutně potlačuje duální funkčnost telefonu a vynechal všechny kladné věci Kitkatu. Je nějaká oficiální cesta, jak downgradovat zpátky na Kitkat? Díky

No ale to je blbě. Výrobce vydá telefon s odladěným systémem. Vyjde aplikace, kterou uživatel potřebuje nebo chce, ta ovšem ve stávajícím systému nefunguje. Pokud uživatel upgradne systém, přestane mu chodit telefon. Takže jediná cesta je koupit novej telefon. Něco tu smrdí...

Něco tu smrdí už hodně dlouho a ať se koukneš, kam chceš, všechno to jde do kytek. Novější verze softu, OS apod. od jakéhokoliv velkého výrobce = problémy. Co bylo dobré už tam není, naopak je přidána spousta balastu, který ti znepříjemňuje a zpomaluje práci. Někdy si říkám, že to snad musí někdo cíleně takto řídit, protože neúmyslně se to snad takto prasit ani nedá.

Dobrý den. Mám telefon Lenovo P70 na kterém přestalo hned druhý den fungovat tlačítko zapnout/vypnout. Z opravy se mi vrátil úplně jiný telefon Lenovo P70 s androidem 5,1. Zatím vše funguje bez problémů dokonce i GPS, navigace .... Problém je však v tom, že se nezobrazuje číslo volanému a nejde to nijak upravit. Rovněž nejdou přiřadit melodie k osobám nebo skupinám.

Já mám P70, nikterak jsem se v něm nehrabal, v září jsem upgradoval přes nabídku tel. na android 4.4.4, sestavení P70-A_S136_160912_16G_ROW. Nevšiml jsem se naoko žádné změny, ale telefon šlape špičkově jak před upgradem, tak po něm.