Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování dat bez operačního systému

Dobrý den,
potřeboval bych pomoci s jistým hodně specifickým problémem. Odinstaloval jsem z počítače Windows a chtěl jsem ho přeinstalovat, ale objevil se nějaký formátovací error. Vyřešit se dá jednoduše tím, že smažu všechny data na počítači a vytvořím nové disky atd. Problém je v tom, že mám v počítači docela důležitá data. Pokoušel jsem se je zálohovat skrze instalační DVD Windowsu, kde jsem skrze příkazový řádek otevřel notepad, ale tento postup je strašně pomalý a neefektivní.
Slyšel jsem, že existuje nějaký kablík nebo converter, který dokáže z vnitřního disku udělat externí, takže by se data daly přetáhnout pohodlně do jiného počítače jako z USB.
Shrnutí: Nemám operační systém, ale na počítači jsou data.
Byl bych vděčný za jakoukoli radu.
Děkuji.

Da sa to zopar sposobmy =
1. Spusti neaku LIVE Linux distribuciu a cez neho si pozalohuj data alebo NAPALit alebo stiahni na USB kluc/disk
2. Kup si HDD šuflik pre svoj disk, je to taky sufliuk ako si sam pisal ale musis vediet ci mas stary ATA disk alebo SATA
3. Vyber ten disk a zapoj ho do ineho PC a tak si pozalohuj DATA

například podobně jak předkolega: nabootovat z hirens boot cd, připojit externí disk, na něj zkopírovat data.

nebo lepší možnost: pro nový systém si koupit rychlý ssd disk, zapojit ho do pc jako první - viz pořadí v biosu. nový systém nainstalovat na něj.
starý disk nechat jen jako datový d:, v novém systému přesměrovat "dokumenty" a "stažené soubory" na tento d: