Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou rychlou SD nebo microSD s nejlepším poměrem rychlost/spolehlivost/cena?

Díval jsem se, že microSD/SD karty teď výrazně zlevnili a jelikož pár potřebuji, zajímalo by mě doporučení na nějaké 34/64 GB microDS/SD s nejlepším poměrem výkon/cena/spolehlivost. Potřebuji jak microSD do mobilu, tak i SD do staršího NB, ale pokud mezi SD a microSD je rozdíl jenom v rozměrech, tak preferuji microSD v SD adaptéru.

http://pametove-karty.heureka.cz/f:1589:8733;17791 :10;22422:4022981,4022984,4022979,4022985/?o=4

To určitě, spolehlivost je na 1. místě, ale teď je na výběr i dost známých značek, za rozumnou cenu, tak nemá smysl výrazně přeplácet. Z druhé strany, MicroSD 32 GB (10) jsem už asi 2x měnil z důvodu náhle smrti a samozřejmě i ztráty dat, u levnější a neznačkovější AData jsem takový problém se spolehlivosti neměl.

Jde mi spíše o to, jestli se vyplatí koupit SDXC 64 GB namísto 32 GB, která je o pár stovek levnější a je SDHC. Abych si nepřiplatil za větší velikost karty a neztratil na rychlosti nebo na možnosti použití, protože třeba u mobilu nemusí být micro SDXC karta vůbec podporována a u NB s integrovanou čtečkou zase může dojít k degradaci rychlosti kvůli staršímu řadiči. Rovněž nevím, jestli microSD v SD adaptéru = SD karta nebo je tam nějaká záludnost, která toto řešení degraduje. Kupovat v dnešní době SD kartu, kterou potřebuji jenom na pokusy se starším netbookem (Asus S101) je pro mě méně výhodné než koupit microSD kartu, v SD adaptéru si s ní pohrát v netbooku a pak ji dát do mobilu.

SD k cemu? Rychlost pro foto hd video hd /4k minimalne CLASS-10 = U1, nebo tusím nejrychlejsí U3. Zalezi také na kompatibilite telefonu, fotoaparátu ci tablet a jeho (hote), tam kam tu SD strkás a jeho max podporovanou rychlostí.

Potřebuji microSD/SD jako vnější paměť u mobilního telefonu, ale také jako 2. interní disk s Linuxem u netbooku S101, kde je rychlost celkem důležitá: http://pc.poradna.net/q/view/1550331-existuje-neja ky-live-linux-v-cestine?page=r1552876#r1552876. Plánoval jsem koupit 1 ks microSD 32GB Class 10, kterou bych u netbooku vyzkoušel, jestli je výrazně rychlejší než stávající SD Transcend HC 16GB Class 6. Pokud ano, tak bych ji zrovna nechal v netbooku a do mobilu bych koupil další, v opačném případě by v netbooku zůstala stará SD Transcend HC 16GB Class 6 a microSD 32GB by putovala do mobilu.

Podle http://www.digimanie.cz/test-pametovych-karet-sdhc -a-sdxc/5180-27 to ale zas tak jednoduché nebude, SD karty jsou výrazně rychlejší než microSD a najít rychlou microSD kartu za rozumnou cenu je prakticky nemožné. U velké SD karty má zase strach, že ji bude brzdit staré rozhraní, které ale nové karty nemohu pořádně otestovat.

sandisk extreme modely (pozor na konkretny model, neni to jedno) mavali dobre vysledky aj pre mensie bloky, pozor na to ze rychlost vzdy zavisi od velkosti blokov s ktorymi sa pracuje (nepozerat len na burst rychlost).
Pozeraj si kludne roznych vyrobcov a modely, dobre je dat si do google danu kartu so slovom ATTO benchmark apod, a najst si obrazok vysledkov z ATTO a pozret si rychlosti pri roznych velkostiach blokov podla toho na co to chces pouzivat.
P.S. a pozor aj na vybavovaciu dobu, u pomalsich SD je kludne aj 10ms apod, u extreme je tusim pod 1ms. To na burst rychlosti (to je to haluz cislo co vyrobca maluje na obal) nevidis.

A existuje nějaký testovací program, který dokáže kartu maximálně otestovat z hlediska rychlosti čtení, zápisu a přístupové doby? Jak zjistit rychlostní parametry interní čtečky, abych zbytečně nehledal rychlou kartu, kterou bude brzdit interní čtečka?

Benchmark je napr. ten ATTO, som ho uz pisal.
Rychlost ctecky zistis zo specifikacii svojho HW, a napr. aj z toho ze ci je to na USB2 (vidis v spravci zariadeni - umistneni alebo zobrazit podla pripojenia a rozklikat ze pod cim je), tak od USB2 necakaj zazraky (max 40MB/s), prip. nejaka aida mozno vie si pozret aj capabilities z SD device. Standardna rychlost je 12,5MB/s to vedia vsetky ctecky, zvycajne aj rychlejsi 25MB/s vedia. Vyssie mody (50-100 UHS) principialne ani nepotrebujes ptz to typicky neda karta, ked tak len v burst (sekvecncne citanie co sa napr. ak mas na tom OS nevyskytuje casto).
Rychla karta neni len o burst rychlosti, uz som to tiez pisal.

Proč nedat 64GB do NB ? U každého tvého přístroje nakoukni na specifikaci co a kolik jaké zařízení podporuje. Tvoje úvaha je sice možná,ale nepřesná. Zase třeba rozdíl v ceně není až tak velký,třeby 64GB versus 32GB. Spíš je rozdíl v provedení karty SDHC - SDXC. Do mobilu max.32GB SDHC do NB 128GB SDXC. Třeba,nebo i jinak.