Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disketova mechanika

Zdravim, potrebuju doma nainstalovat Win XP ale mam SATA disk takze potrebuju ovladace na diskete...ty mam, ale nemam je jak dostat do pc...disketovku sice mam ale nefunkcni...pak mam jeste externi disketovku s USB portem, ale PC ji bere jako B:/ takze ovladace nejdou nahrat jelikoz to hleda ovladace na disku a:/ ...prosim pomozte..

Jedna z možností je ta, že vytvoříš instalační CD s naintegrovanými ovladači, takže FDD ani potřebovat nebudeš.
To lze udělat, že z www.nliteos.com si stáhneě (a nainstaluješ) program nLite. Potom si na disk okopíruješ do vhodného adresáře obsah instalačního CD a do jiného adresáře drivery které chceš naintegrovat (musí být rozbalené, ne ve formě .exe). Pokud chceš, můžeš si také připravit servicepack (pokud nemáš instalačku s SP2) a opravné balíčky. I na tomto fóru jsou, tuším odkazy na balíky těchto opravných balíčků. Ponechávají se ve formě .exe (stejně jako servicepack). Potom v programu nLite (obsahuje češtinu, tak si ji nastav) ukážeš na adresář s instalačními soubory WinXP a nastavíš, co chceš dělat (integrovat ovladače, opravné balíčky a tak). necháš to proběhnout a dáš vytvořit bootovací obraz .iso, který vypálíš a můžeš instalovat.