Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zničil jsem noťas vyčištěním klávesnice?

Zdravím,

mám prosím dotaz, patrný z předmětu. :-) Vyloupal jsem u svého starého noťase všechny klávesy kvůli bordelu pod nimi. Vrátil je zpět, ale začala blbnout klávesnice. Většinou funguje jen pár kláves a mají podivné funkce, např. aktivují různá okna, píší podivné znaky, snaží se zhasnout okna.

Po odhlášení a přihlášení do účtu to chvíli funguje úplně normálně a pak to najednou začne zase takhle blbnout. Což by vypadalo na SW problém. Ale ani úplná obnova systému nepomohla. Dokonce byl problém tam napsat základní info v průvodci jako jméno PC atd., musel jsem z nápovědy kopírovat písmenka, aby tam šlo vůbec něco napsat.

Pod klávesami je taková zelená plastová deska jakoby přilepená a já ji trochu nadzvedl a čistil pod ní. Ale nijak jsem ji neodtrhával, jen volně nadzdvihl, jak to šlo, a vrátil. Šla zvednout jen asi třetina, zbytek tam byl napevno přilepen. Myslím, že jsem to tím zničil.

Myslíte si to taky a nebo mám ještě něco zkusit?

Noťas je Samsung RV510, OS Windows 7.

Díky za případný názor na tento problém. :-)

Myslel jsem si to (že jsem to zničil). Externí nemám, takže nevím jak se s ní chová. Klávesy jsem vyndat musel, protože pod nimi bylo už tolik drobků, že některé skoro nešly mačkat. :-) Pouhé vyndání kláves by asi bylo v pohodě, kdybych to nechtěl vyčistit i pod tou zelenou deskou, tím jsem to zřejmě zlikvidoval.

Každopádně u toho už tak moc nedrobím, za prvé tohle, a za druhé u "hlavního" noťase od HP klávesy asi ani nejdou vyndat, jsou tam úplně natěsno a nešly by za nic chytit (a rýpat pod ně nožem nebudu). :-)

Nicméně díky za názory. ;-)

To jsem jednou také zkusil a za pár sekund jsem měl pár kláves v pytlíku vysavače, odkud jsem je pak pracně doloval. Když jsem za pár neděl zjistil po úklidu externí firmou chybějící klávesu, už jsem rovnou šáhl do pytlíku vysavače, nahmatal tam dotyčnou klávesu a po vytažení a očistění ji nacvakl zpět do klávesnice. :-D

Myslím, že mohu označit za vyřešené - rozbil jsem to. :-)

Už mám nový, větší a výkonnější, a už do něj nebudu drobit...

Budiž to poučením pro ostatní, co také rádi sledují filmy na počítači a baští u toho. :-)

Takže klávesnici přikrývat a případně čistit pouze vysavačem k tomu určeným. ;-)

Zdar,

obnovuji starý dotaz, protože po koupení a zapojení úplně nové klávesnice pořád nefunguje cca 20 kláves na pravé straně. Je to asi 15 písmen, šipka dolů, pár znaků, no zkrátka úplně náhodný soubor kláves.

Ve správci zařízení klávesnice je a prý zcela v pořádku, ovladač OK, nikde se nepíše žádný problém.

Co se tedy mohlo stát? Vyčistením té minulé, staré klávesnice, jsem přece zničil jen ji a že by tahle nová byla vadná, to mi přijde jako moc velká náhoda.

Jediné, co jsem udělal, že jsem zespodu klávesnice odlepil samolepku s názvem prodejce, kterou tam dal jako reklamu. Tím jsem to snad nemohl zase zničit, ne? Navíc samolepka byla na jiném místě, než jsou nefunkční klávesy a sundat šla normálně volně. Pod ní nic nebylo, co by se mohlo nějak poškodit, ani tam nezůstala stopa papíru nebo lepidla, takže na sundání byla dělaná.

Tak nevím, ale vypadá to na vadný konektor klávesnice v NB. Ale ten asi těžko vyměním a navíc nechápu, jak ten bych mohl poškodit tím vyčistením staré klávesnice, kde jsem jen vyloupal klávesy a zase je vrátil zpět.

Vyřešil jsem to sice virtuální klávesnicí, ale klikání myší na písmena přeci jen není to pravé. :-p

Tuší někdo co by mohlo být za touto záhadou?

Díky za názory.

Sice ho nepřenáším nikam daleko, ale hýbu s ním docela často, protože když ho nepotřebuju, tak je v šupleti. :-p

Ale asi to tak udělám, pokud jiná možnost nebude. Zkusím najít nějakou gumovou, malou a tenkou, která možná půjde vložit místo té stávající, čímž by se to tak nějak asi vyřešilo. 8-)

Jsou dvě možnosti:

1) buď je klávesnice špatně zasunutá v konektoru
2) je vadná klávesnice nebo zlomený/přerušený flex kabel

Možnost 2 podle tvého popisu vylučuju, když máš novou klávesnici. Zbývá tedy problém se zasunutím do konektoru nebo vadný konektor. Nikde nevidím foto....

Konektor:

[konektor.png]

Zapojení kabelu do konektoru:
(v lůžku sedí přesně - na kabelu jsou takové modré výstupky, které jsou v plastu konektoru vytlačené, že do nich ty na kabelu akorát zapadnou)

[zapojen-kl-v.png]old sawmill cafe

Zaklapnutí konektoru:

[zaklapnut-kon.png]

Asi tedy vadný konektor. Ale je to divné, když se to stalo po vyčistění té staré klávesnice. Jedině, že by předtím to bylo klávesnicí a až teď konektorem. Ale nestalo se nic, co by konektor mohlo poškodit. Kabel na klávesnici jsem také nijak neohýbal, rozhodně méně, než bývá v noteboocích. Rozebral jsem už 4 a nikde se s tím nepárali, ohnuli ho tak klidně jako papír, což já jsem neudělal.

Vyčištěno, ale pořád to samé.

Zkusil jsem klávesnici prohodit s notebookem Samsung N150, ale to byla asi totální blbost, protože nefungovala ani jedna. :-D Asi nekompatibilita.

Holt koupím externí, našel jsem jednu silikonovou, která se vejde do prostoru té původní a bude tam i místo na stočení a přilepení kabelu, takže půjde i víko normálně zavírat.