Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistě hypoteticky - reklamace

Čistě hypoteticky, když bych reklamoval notebook v záruce se závadou a po měsíci se mi vrátil ze servisu s tím, že bych zjistil, že závada přetrvává a pak bych jej zanesl na pobočku prodejce, kde by se ta závada projevila a notebook by byl po domluvě odeslán do stejného servisu a za další měsíc by se vrátil s tím, že daná závada se již neprojevila, ale já bych přesto zašel na pobočku s tím, že závada stále přetrvává a že se projevuje až za hodinu, takže by to na pobočce nemohli ověřit a v rámci toho bych chtěl odstoupit od smlouvy, aby mi vrátili peníze....

Má to naději? :-)

Závada musí být třikrát stejná, nebo čtyřikrát různá. Pokud se jedná o reklamaci do 6 měsíců od koupi, pak je nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz (za předpokladu, že se ta závada projeví).

Asi nebude takový problém tam nějakou závadu vytvořit, jestli toužíš po penězích na nový stroj.

na pobočku prodejce, kde by se ta závada projevila a notebook by byl po domluvě odeslán do stejného servisu a za další měsíc by se vrátil s tím, že daná závada se již neprojevila

Prodejce ti potvrdil, ze se zavada projevila, takze se ze servisu uz nemuze vratit s tim, ze se neprojevila. Pokud by se presto vratil, tak notebook neprevezmes, nebot mas od prodejce potvrzenou zavadu a ten to jiz nestihne opet poslat do servisu a zpatky do zbylych dni ze 30 a tudiz ti vrati penize. paklize ne, tak ti nezbyva nez se soudit.

Jenze pokud to reklamoval u prodejce a ten zavadu potvrdil, tak to proste neprevezmu zpatky do odstraneni zavady. Prodejce nemel zavadu potvrzovat nebo byla zjevna a potom je jasne ze je chyba na strane servisu a to uz si musi doresit prodejce, ty mas uzavrenu kupni smlouvu s prodejcem, servis te zajimat nemusi.

Tady se nejedna o servis, znovu opakuji: zakaznik uzavrel kupni smlouvu s prodejcem a tudiz vse resi s nim. To ze pro zjednoduseni existuje moznost prodejce preskocit a reklamaci resit v servisu nehraje v tomto pripade roli, prodejce zavadu uznal a bud necha v servise zbozi opravit nebo vraci penize.

Servis je vztah mezi prodejcem a servisem a tebe jako třetí strana - zákazník, absolutně nezajímá jaké problémy a procesy mezi sebou maj. Tebe zajímá pouze a jen prodejce a ten ti "problém-závadu" potvrdil. Tudíž už je to na prodejci jak se zachová, jestli vrátí peníze, dá nové zboží, nabídne jiná kus, nebo stávající vadný nechá opravit.

Přesně o to jde prodejcům když všude cpou ty doporučené servisy a odvoz zdarma. Zkásnout peníze za zboží a neřešit prudiče s reklamací, ať se na dálku hádaj se servisem. O spoustu starostí méně(poslání,hlídání servisu aby to kurva opravil,komunikace se servisem). Rozumný člověk v případě něčeho přenosného jim to jebne na krám a ať se starají když to prodali. Lepší podle mě než ze sebe dělat opici na čekací lince telefonu servisu / vypisovat se po emailu. Ale každého věc.

Abych to upřesnil. Jedna se o problikavajici displej. Díval jsem se po netu a nejspíš se jedna o nějakou tovární chybu výrobce, jelikož nejsem jediný, kdo si na blikání monitoru u tohoto typu stěžuje. A při reklamaci na prodejně jsem řekl, že to problikava při spouštění aplikací (her) a serfovani na netu, ale technik do formuláře napsal jen to, co se projevilo na prodejně, to znamená že po startu začal blikat displej... A tak když se mi vrátí že servisu s tím, že by displej po startu už neblikal a na na prodejně řekl, že sice neblika, ale při hraní her pořad bliká a že už na to nemám trpělivost a chci vrátit peníze, tak si myslím, že by to mohlo projít. A ano, nejradsi bych chtěl zpátky peníze a to už z důvodu, že mě štve, když notas za 25 tisíc musím po půl roce dvakrát posílat do servisu...

Lenovo se nejak hodne zkazilo.

Jelikoz si notebook prevzal zpatky, tak ti nezbude nez ho dat po treti na reklamaci u prodejce a po te se s nim dohadovat o vraceni penez. Slusny prodejce by je mel vratit, jestli je to nejaky vykuk, tak se bude kroutit a asi nakonec budes muset vse resit pres pravnika. :-/

Vrácení peněz nepřipadá v úvahu, pokud se problém neprojevil. Bohužel tohle je nejspíše chyba prodejce, který špatně zaznamenal závadu. Doporučuji kontaktovat s žádostí o reklamaci přímo Lenovo na tel. čísle 800 702 703 a domluvit si bezplatný svoz zařízení k následné reklamaci. Vojta, Lenovo Ambasador

Kdyby notebook v serv. Centru vůbec zapli, tak by se závada jisté projevila.... Když jsem totiž notebook po návratu rozbalil a znovu zapnul, závada se okamžitě projevila, takže by si ji nevšiml ani slepy. Daná závada se projevila i na prodejně, když jsem ji donesl na prodejnu.

A upřímně doufám, že se můj notebook dostane do ruk stejnemu technikou, který se na to znovu vykasle.