Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na flash disk nezapíšu velké soubory

Na flash disk nelze zapsat velké soubory 3,5/4 GB a víc (nevím přesně) jde hlavně o filmy v HD ktery si chci pustit na TV. Primitivní fleška nelze naformátovat jinak než na "FAT32". Zajímalo by mě jestli je jinej způsob jak to na ten krám dostat než film rozdělit (třeba v comanderu). Ani nevím jestli rozdělenej film lze přehrát. Tím spíš na ubohym přehrávači na TV

Z těch 3 řádků na flešce nejde změnit ani jeden. Takže jiná možnost jako FAT32 tam samože není. Myslím že kdyby ten šunt šel na NTFS přehodit TV by to přehrála. Třeba ex disk je v NTFS a TV ho přehraje. Takže film přehrávám na ex disk. Ale ten mám v klidu se zazálohovanýma věcma a nechci ho pokaždé když se chci podívat na film ve vyšší kvalitě přepojovat na tu bednu která má problém s kde jakým formátem a není vyjímkou že někde uprostřed filmu vyskočí např. chyb. tabulka "zvukový formát není podporován" a vypne zvuk "data nejsou podporována" a vypadne celej film atp. Přitom film je v pořádku a na PC vpoho běží. No k tomuto škoda slov3-[

Správná přípomínka, televize se chovají k velkokapacitním diskům opravdu nevyspytatelně, 3x jsem přpojil k TV Hitachi disk a vše bylo v pohodě, po čtvrté TV disk neviděl a poté ho nevidělo ani PC - vše pryč. Důrazně doporučuji do TV dávat jen fleshku na které není nic důležitého.

Akurát dnes som mal stejný problém... Film v mkv = 12GB, FullHD, trvanie 2 hod, vysoký dátový tok, moja flash FAT32... No čo s tým?
Flash nemienim prerábať na NTFS (dôvody nech sú Vám okradnuté... :-) ).
Takže čo? Vyhodil som druhú eng. zvukovú stopu, titulky (netreba, film je s dabingom), kapitoly - sú mne na ho*no...
Veľmi som si nepolepšil, cca 11GB z toho ostalo...
Tak som sa nasral a prehnal som to cez ffmpeg do mp4, výsledok = 2,1GB v rovnakej kvalite a môžem čumieť. :-)

Kámoška má flešku která narozdíl od toho mýho krámu jde předělat i na NTFS a to i 1 GB stařena co je někde zaprášená v šuplíku. Nebo má nějakej problém můj už nepoužitelný win xp, uvidím až ji přinese. Zajímalo by mě jestli až tam zmíněné NTFS nastavím jestli to tak můžu nechat? Nebo má ten FAT32 nějaky výhody když se tam dávají maly soubory?

Dík, včera vyřešeno. Ve správci zařízení najít flešku a dát "optimalizaci pro výkon" a už to naformát. na NTFS jde Nastavena byla "optim pro rych. odebrání". Velky soub. už nahrát jde.
Karel 04: Jo kámoška u sebe flešku zformátovala na NTFS, když se zapojila u mě stále tam bylo FAT32, ale velky soub. nahrát šli a stejnej postup by šel i s mojí fleškou

To je ale dost blbost, ptz pri optimalizaci pre vykon ti napise ze to tam zapisal ked to tam vobec este nezapisal, a chyba nastane asi az potom. Nasledne to nikde neprecitas. (a musis nutne pouzivat ikonku vpravo dole na odoberanie)
A na FAT32 nejde zapisat subor vacsi jak 4GB, ani omylom ani nijak, je to proste nemozne.

Problém je v první řadě v tom, že FAT32 nedokáže pracovat se soubory většími než 2GB. Pro větší soubory je potřeba ji naformátovat na formát NTFS. Nevím, co je primitvní fleška, ale podle velikosti souboru je to min. 8GB a ta by to měla zvládnout