Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Diskový server není vidět ve výpisu počítačů v síti (Windows 10)

Nevidím na mém počítači pod Windows 10 diskový server (DISKSTATION) ve výpisu počítačů sítě viz obrázek. Namapované disky na tento server fungují a ping také funguje. Nemůžu se proto dostat do struktury adresářů diskového serveru klikáním, ale adresář kam se chci dostat musím ručně vypsat do editu při namapování disku. Může mi někdo poradit? Ještě minulý týden tam v seznamu počítačů sítě Diskstation figuroval a najednou zmizel, přestože přístup na něj namapováním cesty funguje.
https://www.dropbox.com/s/356doqwgvdp7r8m/Chyb%C4% 9Bj%C3%ADc%C3%AD%20diskov%C3%BD%20server.jpg?dl=0

Pokud to někomu pomůže, stejná věc se mi stala s WDMYCLOUD, po aktualizacích Windows 10 na domácích PC a NB se mi přestaly oba mé cloudy zobrazovat v síti při procházení průzkumníkem ve Windows + Total Commanderem.

Nepomohla mi doporučovaná změna názvů u obou cloudů na velká písmena (předtím jsem měl WDMyCloudx), až zaktivnění SMB 1.0 (CIFS) postupem dle
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/connecting-pcs-and-users-for-sharing/fb92e439-5dbc-4367-9857-1ef360e9ffdf
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2696547/how-to-detect-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and

Now go to: "Optional, Depending on Your Windows Operating System"
Leave off and try it as a last resort.
Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features>>
Turn Windows Features On or Off.
Find SMB 1.0 CIFS File Sharing Support (Expand)
Only Select "Tick Box", SMB 1.0 CIFS client, OK.

až zaktivnění SMB 1.0 (CIFS)

fór je v tom, že první verze w10 měly taky zapnutou podporu smbv1. až teprve šíření viru wanna cry odhalilo, že m$ měl asi 17 let neopravenou bezpečnostní díru ve všech verzích windows, včetně serverových edic (opraveno až květen 2017).

běžní uživatelé windows nikdy nechápali účty, práva a sdílení. m$ proto přístup v domácí síti "odlehčil" na zcela nezabezpečené "zjednodušené sdílení", později "homogroup" - pro nenechavé uživatele i viry děravé jak ementál.

původní thread s neschopným sdílečem je z r.2016 a bylo to klasicky rukama.

nastavení co popisuješ nastává až pro aktualizované w10 + nové edice, ať jsou kompatibilní se zbytkem světa. časový postup ve w10 byl:
- květen 2017: záplata služby smb
- mnohem pozdější aktualizace + podzimní fall update 1709: zákaz homogroup
čili to není řešení problému z r.2016, do kterého se po 2 letech montuješ. tento postup tu byl po aktualizaci 1709 několikrát a česky.