Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Diskový server není vidět ve výpisu počítačů v síti (Windows 10)

Nevidím na mém počítači pod Windows 10 diskový server (DISKSTATION) ve výpisu počítačů sítě viz obrázek. Namapované disky na tento server fungují a ping také funguje. Nemůžu se proto dostat do struktury adresářů diskového serveru klikáním, ale adresář kam se chci dostat musím ručně vypsat do editu při namapování disku. Může mi někdo poradit? Ještě minulý týden tam v seznamu počítačů sítě Diskstation figuroval a najednou zmizel, přestože přístup na něj namapováním cesty funguje.
https://www.dropbox.com/s/356doqwgvdp7r8m/Chyb%C4% 9Bj%C3%ADc%C3%AD%20diskov%C3%BD%20server.jpg?dl=0

To je tedy odpověď hodná experta. Můžeš napsat alespoň jeden z těch milionu důvodů??? Nevím proč radíš abych si počítač vyhledal přes jeho název, když jsem v dotazu jasně napsal, že tohle samozřejmě funguje. Nebudu ale vždycky když se budu potřebovat dostat na DISKSTATION vypisovat jeho název - to se můžu rovnou vrátit k DOSu. Nemám rád když někdo radí problém neřešit a spokojit se se stávajícím stavem.

Pisal som to z mobilu a tam sa mi teda litanie vypisovat nechce.
Pozeram aj dalej, ze si kusek premudrely a pokusas tu trpezlivost vela ludi, ale zatial mas stastny den a este ti odpoviem.
Jeden z najcastejsich dovodov, preco sa dane pc nevidia na sieti je, ze okna maju nejednoznacny pristup k funkcii local mastra v ramci zdielania na sieti, takze sa pomerne casto stava, ze sa na sieti hra na local mastra viacero pc. Riesenim je mat na sieti poriadneho local mastra s vysokou priroritou, ktory "prekrici" ostatnych, v mojom pripade toto relativne spolahlivo vzdy robit Samba.
Na sieti sa vtedy produkuje takyto bordel.

[2016/02/29 06:45:57,  0] nmbd/nmbd_incomingdgrams.c:process_local_master_announce(308)
  process_local_master_announce: Server PC-ZUZKA at IP 192.168.2.16 is announcing itself as a local master browser for workgroup MSHOME and we think we are master. Forc
ing election.
[2016/02/29 06:45:57,  0] nmbd/nmbd_become_lmb.c:unbecome_local_master_success(148)
  *****

  Samba name server PORIADIE has stopped being a local master browser for workgroup MSHOME on subnet 192.168.2.2

  *****
[2016/02/29 06:46:14,  0] nmbd/nmbd_become_lmb.c:become_local_master_stage2(395)
  *****

  Samba name server PORIADIE is now a local master browser for workgroup MSHOME on subnet 192.168.2.2

  *****

Nepises, co ti robi server, ak je to nejake NASko, tie bezia skoro vsetky na linuxoch a robia local mastra spolahlivo, castokrat sa vsak da tato funkcia vypnut v menu, alebo nie je defaultne zapnuta.
Btw odpoved si uz dostal, pretoze tvoj problem podla popisu bol, ze nevidis root folder na sietovom disku a ze si musis namapovavat jednotlive zlozky rucne.
Moja odpoved bola najst si server podla hostname alebo IP a tento odkaz si dat na plochu a potom cez ten odkaz sa vzdy dostanes do root foldru daneho servera, takze ak ti toto nestaci potom uz fakt neviem, co tu od nas pozadujes.

A nabuduce poprosim suchat viac nohami a menej sa tu navazat do ludi, co tu uz nieco dokazali za tie roky...na rozdiel od teba.

zařízení s názvem diskstation máš nahoře mezi dalšími krámy.
věc se stejným názvem je i mezi multimediálními krámy: tipuju že win10 detekuje nějaký protokol z toho ds414, aspoň nečekám, že si někdo nazval mobil taky jako "diskstation".
ale uniká mi, když už je tam detekovaný, proč by měl být zařazený ještě podruhé-potřetí jako pc krám. windows na tom neběží, pro ms je to fuj.
a co jsou windows schopné považovat za pc v takzvané domácí skupině, to je snad lepší neřešit.

zapnutí zobrazení písmen disků na prvním místě:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"ShowDriveLettersFirst"=dword:00000004

kdo se má na to dívat.

No tak vidím, že jsou tady samí "experti". Pokud nerozumím tomu, co znamenají jednotlivé sekce ve výpisu windows připojených zařízení v síti, tak bych raději neodpovídal na dotazy, abych se sám nezesměšnil. Sekce ostatní zařízení, sekce multimediální zařízení a sekce počítač jsou dost rozdílné věci a totéž zařízení plní v síti různou funkci a podle toho se objevuje nebo neobjevuje v příslušné sekci podle toho jak je detekované. Jako počítač je detekované zařízení na které mohu přistupovat do jeho souborového systému a že je detekované ještě nějak jinak v jiné sekci mne celkem nezajímá protože jiná sekce není určena pro listování v souborovém systému zařízení. Dotaz mám pořád stejný - proč výpis zařízení v síti nedetekuje na mém počítači ve Windows 10 zařízení (počítač), ve kterém bych mohl listovat v souborovém systému stejně jak u ostatních detekovaných počítačů. Odpověď "windows na tom neběží, pro ms je to fuj" je opravdu expertní odpověď někoho, kdo nemá ani páru o tom jak funguje napojení Windows na NAS server. A komentovat blábolení o domácí skupině nemá cenu ani komentovat, protože na domácí skupinu jsem se neptal. Ptal jsem se na zobrazení zařízení v síti. Když je to tedy pro ms fuj, tak by to nemělo fungovat i na mých 4 dalších domácích počítačích s Windows 7, kde s tím není sebemenší problém. Příčinou je pravděpodobně explorer po windows 10 a proto jsem taky vznesl původní dotaz, jestli s tím někdo nemá zkušenosti.

Příčinou je pravděpodobně explorer po windows 10

a jak je u win10 zvykem, třeba jen u některých release, useři jsou jen betatesteři.
přiznám se, že tvůj průzkumník za správce souborů nepovažuju a nevadí mi, když ho celý rok nevidím.
disky proto nemusím nasdílet ručním vypisováním, nejsem "expert".
jo, nasku si mapuju doma taky, stejně jako pc mezi doménami a nepotřebuju tedy berličku s domácí skupinou.
za co windows tvé zařízení považuje, když má vylistovaný seznam disků, na které můžeš přistupovat? na rozdíl od win7 třeba za další zařízení, stejně jako vedle kren-pc.
předpokládám, že kdybys uměl používat normální sdílení, neměl bys se zobrazením problém.
tak si aspoň oprav ty písmena disků, ať se ti ta návštěva vyplatí.

Ve W10 od buildu 10.0.10586 nezvládá MS NETBios kombinaci velkých a malých písmen v názvech strojů sítě. Takže pokud má v síti jakýkoli počítač v názvu "CamelCase", tak nechodí korektně výpis počítačů v síti. Můžete si to vyzkoušet řádkovým příkazem "net view", který by měl vracet výpis počítačů v síti ale pokud je výše zmiňovaný problém vrací chybu 1231. Neviditelnost NASu v síti je až důsledek této chyby. NAS může mít název správně, ale když je v síti nějaký počítač s názvem s písmeny "CamelCase", tak výpis i ostatních počítačů je nekorektní a NAS není vidět, když má Samba nastavení nejvyšší úrovně protokolu vyšší jak SMB1, protože protokoly SMB2 a SMB3 tuto chybu ve windows nezvládají. Pokud přenastavím na NASu protokol na SMB1, tak se mi NAS rázem objeví a vše funguje. Ze Synology mi psali, jakmile vydají patch na opravu těch vyšších protokolů, tak si mám vše vrátit na původní hodnotu tedy SMB3. Otázkou ale pořád zůstává kdy si MS opraví tu chybu CamelCase v NETBiosu, protože díky této chybě například nefunguje v některých file managerech (např. Salamander) zobrazení všech počítačů v síti.

Před pár dny jsem tento problém přednesl na zdejším fóru. Zdejší rady byly opravdu na houby - bylo mi razeno se na to vykašlat a přistupovat na NAS pomocí namapování - tedy problém neřešit, ale obejít ho. Jako bych na dotaz proč mi kape ze stropu dostal odpověď, že si mám vzít deštník. Když jsem se k takovým radám s poměrně pejorativními vyjádřeními (jako že jaké mám krámy v síti, posměšné vyjádření o berličkách domácí skupiny atd.) od zdejších "odborníků" ohradil, byl jsem upozorněn, že mám šoupat nohama a být vděčný lidem, co tady už něco dokázali. Proto jsem se obrátil na poněkud serioznější fóra, kde jsme problém opravdu společně řešili a dospěli jsme k výše uvedenému výsledku. Jinak je tento problém poměrně dost diskutován jak na fórech MS, tak třeba na fóru Synology.

Bolo ti poradene nie ako problem obist, ale ako mat funkcne riesenie, ktore splna tvoje poziadavky. To, ze je chyba v implementacii MS pre klienta MS networks and file and pritn for MS share nie je predsa nas problem a my nie sme povinni ho tu riesit.
A ked uz si sa tak nadupal na inych forach mohol by si vediet, ze problem "riesi" aj premenovanie stanice napriklad pouzitim len cisto velkych pismen.

Když má něco fungovat a nefunguje, tak je logické hledat příčinu. Že něco nechodí v implementaci MS sice není váš problém, ale odborník by měl mít zájem se dozvědět v čem je příčina a ne jen suše konstatovat že "microsoftu něco nechodí ale není mou povinností zjišťovat co". Už jenom proto, že tahle chyba má víc důsledků než jen to že nějakému ocáskovi z horní dolní není vidět v síti diskový server. Že problém řeší přejmenování všech stanic na UPERCASE (ne jen jedné, která není vidět ale všech) jsem psal výše, ale je zajímavé, že mi to tedy hned někdo neporadil. Pokud jsem nepříjemný, tak jenom proto, že od začátku jsem měl pocit, že problém neřešíme společně, ale že dáváte jakoby rady nějakému "blbečkovi", který si ani neumí přiřadit správná písmena namapovaným diskům. Pokud tady někdo začal s povýšeneckým tónem, tak jsem to nebyl já. S příspěvky typu "Příčin může být milion (jakoby neřeš to) a namapuj si disk", "zařízení s názvem diskstation máš nahoře mezi dalšími krámy", "proč by měl být zařazený ještě podruhé-potřetí jako pc krám. windows na tom neběží, pro ms je to fuj", "tvůj průzkumník za správce souborů nepovažuju a nevadí mi, když ho celý rok nevidím", "A ked uz si sa tak nadupal na inych forach" jsem se jinde nesetkal a určitě svědčí o úrovni komunikace zdejších zasloužilých odborníků před kterými bych měl sklonit hlavu a šoupat nohami. Děkuji nechci, zdejší fórum jsem navštívil naposledy a myslím, že si určitě vzájemně nebudeme chybět.

Muísm se hocha trochu zastat. Prejmenování stanic a nasu na velké písmena nic neřeší. Máme tak pojmenované stanice a nas už cca 4 roky a blbne to stejně jako u hocha co objevil problém z názvy. v průzkumníkovi není nas vidět. leda se vyvolá zástupcem nasu vytvořeným uměle. ale to jen v tom okně průzkumníka, které se otevře klikem na zástupce nasu. Na některých forech se lidé tváří za odborníky, ale občas jim chybí přirozená pokora, jsou trochu namistrovaní, a když jim to někdo ukáže, tak ještě začnou kopat kolem sebe.

problém za tebe řešili jiní, tys nevyřešil nic.
začínat svoje reakce "To je tedy odpověď hodná experta." a pak tady ublíženě fňukat, že ti nikdo neděkuje za návštěvu, to chce kachní žaludek.

salám používám už od jeho vzniku, na síti nemívá problémy jako total commander.
pravda, nikdy by mě nenapadlo použít ikonu "síť" a proklikávat se kamsi stromem ikon, to není normální. ostatně i na tvém screenu jsi měl ty disky namapované pod písmeny m: - z:, tak k čemu ta průzkumníková klikací obsese?

domácí skupina je jen mírně opravené "zjednodušené sdílení" s anonymním přístupem - nic, za co by měl ms dostat metál. když to používáš a jsi na to pyšný, tvoje věc.

ms předpokládám neopraví nic, protože windows reportují netbios název vždy velkými písmeny, a nejspíš i w10 všech buildů. ten nevyhovující název do sítě zanáší jiný krám.

kdyby tu na to ještě nějaký nešťastník narazil, v optimalizaci spouštěných služeb v kombinaci s homogroup se stal takový mrzutý nepříjemná věc:

Po instalaci aktualizace Windows 10 verze 1511 (KB3103688) mě přestala fungovat domácí skupina.
Mnoho uživatelů má síťové problémy, zejména nejsou schopni vidět jejich další PC v síti v Průzkumníku souborů sítě panelech a domácí skupiny.

http://navodyzde.blogspot.cz/2015/11/po-instalaci- aktualizace-windows-10.html

Ještě se musím ozvat, když pořád ze mne někdo dělá blbečka s klikací obsesí:
1) O domácí skupině tady pořád dokola meleš jen ty, já domácí skupinu k ničemu nepoužívám (možná někdo z mých dětí, ale to je jejich věc).
2) Na diskovém serveru mám asi 20 sdílených složek stejné úrovně, z toho mám namapované jen 4, které používám k práci nebo zábavě. Na dalších 16 se občas potřebuji podívat a nejjednodušší způsob je kliknout na ně ve file manageru. Stejným způsobem, když se potřebuju podívat na složky ostatních počítačů v síti.
3) V poslední větě jsi úplně mimo, ale nemám sílu ti to vyvracet.

A nakolik jsem přispěl svým testováním k vyřešení problémů já a nakolik jiní, se kterým jsem to konzultoval, vím jen já a ty o to nemusíš mít starost. Pokud se podívám na tvé zdejší příspěvky, tak můžu konstatovat, že ty jsi nevyřešil už vůbec nic, kromě tvojí obsese nenávisti k domácí skupině. Holt každý máme nějakou obsesi - mě nedá spát klikání na ikonku sítě a ty se zase holt neobejdeš v žádném příspěvku bez zmínky o domácí skupině i když celá diskuze je úplně o něčem jiném.

Nevím, jestli to tu zaznělo. Nechce se mi to tu celé číst.
Aby byl Diskstation/Rackstation vidět v průzkumníku v Místní síti, musí mít stejný stejný název pracovní skupiny.
Ve Windows se to nastavuje: Tento počítač - vlastnosti - Upřesnit nastavení systému - Název počítače.
V DSM ( poslední verze ) je potřeba povolit Sambu a tam to někde je. Mám to v práci. Přesněji si teď nevzpomenu.

Edit: do rádců, kteří tu dlouhá léta zadarmo radí lidem, kteří ani pořádně neumí popsat problém, by ses trefovat nemusel.

Pokud to někomu pomůže, stejná věc se mi stala s WDMYCLOUD, po aktualizacích Windows 10 na domácích PC a NB se mi přestaly oba mé cloudy zobrazovat v síti při procházení průzkumníkem ve Windows + Total Commanderem.

Nepomohla mi doporučovaná změna názvů u obou cloudů na velká písmena (předtím jsem měl WDMyCloudx), až zaktivnění SMB 1.0 (CIFS) postupem dle
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/connecting-pcs-and-users-for-sharing/fb92e439-5dbc-4367-9857-1ef360e9ffdf
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2696547/how-to-detect-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and

Now go to: "Optional, Depending on Your Windows Operating System"
Leave off and try it as a last resort.
Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features>>
Turn Windows Features On or Off.
Find SMB 1.0 CIFS File Sharing Support (Expand)
Only Select "Tick Box", SMB 1.0 CIFS client, OK.

až zaktivnění SMB 1.0 (CIFS)

fór je v tom, že první verze w10 měly taky zapnutou podporu smbv1. až teprve šíření viru wanna cry odhalilo, že m$ měl asi 17 let neopravenou bezpečnostní díru ve všech verzích windows, včetně serverových edic (opraveno až květen 2017).

běžní uživatelé windows nikdy nechápali účty, práva a sdílení. m$ proto přístup v domácí síti "odlehčil" na zcela nezabezpečené "zjednodušené sdílení", později "homogroup" - pro nenechavé uživatele i viry děravé jak ementál.

původní thread s neschopným sdílečem je z r.2016 a bylo to klasicky rukama.

nastavení co popisuješ nastává až pro aktualizované w10 + nové edice, ať jsou kompatibilní se zbytkem světa. časový postup ve w10 byl:
- květen 2017: záplata služby smb
- mnohem pozdější aktualizace + podzimní fall update 1709: zákaz homogroup
čili to není řešení problému z r.2016, do kterého se po 2 letech montuješ. tento postup tu byl po aktualizaci 1709 několikrát a česky.