Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupe nove cb laserove tiskarny

musim koupit do kanclu novou cb tiskarnu, do ted jsme meli Panasonic KX-P7105, duplex . Byl jsem s ni max spokojen. Odesel valec a kdyz k tomu koupim toner tak jsem na 5300. To nema smysl uz dal zivit. Jaksi mi tady ujel vlak a nabidka je velmi obsirna, tedy orientace velmi tezka. Potrebuji duplex to je podminka, vystav je max 5000 stranek za rok (dve krabice) a dva tonery na rok bylo max. co jsem spotrebovali. Potrebuji neco ne moc hlucneho a spotrebak, aby byl adekvatne drahy asi jako pred tim (toner cca. 2tis). Cena tiskarny cca. 9 tis. Jo a nemam rad HP jaksi z principu, tak mi prosim neco poradte.

Neznám. Ale podle typu to je postavený na 1350(E) - a to je co vím docela držák. Takže proč ne.
Jako alternativní řešení bych viděl Samsung SCX-4521F, ale nejsem si jist, zda umí faxovat přímo z PC (co si pamatuju, tak neumí).

Jde opravdu jen o tu kopirku (navic). Fax je irelevantni. Jeste maly dotaz: pri tisku na recepty (neco jako A5) se jak moc ku*vi valec (ci tonerova cartridge)? Ptam se proto, ze to na "byvale" HP nevimco vypalilo, takrikajic, mene kontrastni diru pri tisku na A4.

Při tisku na necele plose dochazi k tomu, že se kolem okrajů papíru "sype" toner. Pak to po čase při tisku na A4 začne tisknout černé okraje, zanáší se vnitřek tiskárny tonerem atd. Ale tohle řeší výměna cartridge u HP, u tiskáren, kde optická část není součístí cartridge je to horší.

U obálek je to ještě markantnější, protože jsou tlusté.

Já mám Monoltu už dva roky v práci (jen tiskárnu, bez vopičáren jako scanner a fax, ty mi nesmí do domu). Tisknu denně a ač tenkrát byla nová za pár kaček, tak k mému úžasu, je to vynikající dělník. Naprostá spokojenost. Jediná závada je, že v tom prachu v kanclu tak po měsíci nechce nalíznout papír. Stačí krátce isopropylem vypucovat jedno gumové kolečko, které je navíc přístupné a bez odendavání žádných dílů a jede zase jak dráha.

Doporučuji. Na kopírování ale raději vidím nějaký skutečný skener, vždyť za ušetřený peníz na tiskárně může koupit docela slušný. V práci mám sice skener za 10 litrů, ale na doma jsem si koupil Canona - něco podobného jako http://www.alza.cz/canon-canoscan-lide-25-1200x2400 dpi-48bit-usb-d55966.htm (ten můj se už nedělá). Požadavek byl: Aby to bylo malé, lehké a napájeno po USB s ucházející kvalitou. Software k tomu skeneru CanoScan Toolbox umí dělat kopírku na stisk tlačítka na tom scaneru - tím padá výhoda multifunkčního zařízení a výhodou se stává, že když skener odejde, prostě se zahodí a koupí nový a neoplakává se celý multifunkční stroj.

jsem zastancem oddelenych periferii, kdyz se na tom neco pokazi napr. zdroj pak nejede nic. A navic pokud je to pro bezny kancelarsky provoz, urcite je lepsi mit vse zvlast, ten cenovy rozdil neni tak veliky a 3v1 typu Lexmark apod. do dvou tisic jsou desny. Dneska jdu par typu omrknout na zivo.

tak jsem byl donucen konečně dořešit výběr (tedy stará tiskárna mi dnes klekla úplně :-( ). Po vašich radách mě zbyly dva modely a nevím který vzít. Rozdíl tisícovky není podstatný a toner je stejně drahý pro obě (s ohledem na počet vytisknutých stran). Tak váhám mezi DetailPage.asp a http://canon.mironet.cz/canon-isensys-lbp3360--cb-l aser--a4--duplex+dp70283/ . Canon stará osvědčená značka, Samsung nová věc a parametry v podstatě shodné.

Ja mam Samce rad (kvuli monitorum ;-)), ale za tiskacku bych volil Canona. Nic osobniho, ale nejak to ve mne evokuje duveru (trochu si protirecim :-p).

BTW: tu Minoltu jsme koupili a zatim muzu o vystupu mluvit jen v superlativech (tisk i kopie).

Dam na tebe, objednal jsem ten Canon. Zitra si pro ni jdu 7 700 Kc bez par drobnych. Pak napisu jak jede. Akorat musim pohledat nekde kus UTP cka a najit ve velke bordel krabici nejakej switch (a hlavne spravny zdroj), uz mam zase vsechny porty plny :-/ .

tak jsem 3360 dnes naistaloval chytla se na první pokus. Zatím je přes USB (někde jsem zabordelil pytlík s RJ45, tak to nemám na co nacvaknout) jazyk PCL6 tak jako předchozí Panasonic. Tichá, rychlá a velmi pěkný výstup. Ovšem má to jednu chybu se kterou si zatím nevím rady. Netiskne to např. typ písma Courier New , tedy v módu True type, pouze jako bit image (jako obrázek) vytiskne vše. Všechno je anglicky (česky nic), takže si moc nepočtu. Že bych něco někde opomněl nainstalovat, že ten font nezná ?