Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem do jakého formátu archivovat DVD

Ahoj. Mám archiv DVD natočeny HDD kamerou a i dřív VHS. Jelikož se mi poslední dobou nedaří všechny dvd rozjet v stolním přehrávači, chci vše převést do nějakého formátu, uložit na externí HDD a vzpomínky přehrávat z něj. Na netu jsem si našel program Format Factory. Jenže teď je otázkou do čeho formátovat. Nejpoužívanější je asi Avi, ale jaky zvolit kodek. Program toho nabízí hodně a nevím co vybrat pro co největší kompatibilitu pro pozdější bezproblémové přehrávání. Zkoušel jsem svoje dvě TV a kazda ma problémy s jinými formáty. V čem archivujete domácí video vy? Děkují za pomoc.

nejdřív vyhoď stolní přehrávač, který nečte pálená dvd.
jestli jde o formát dvd-video, v tom neporadím, doby kdy se ripovalo jsou dávno pryč. (používal jsem xvid, ale nevím jaká jsou omezení).
pokud jsou na těch dvd běžné videosoubory, ty stačí jen překopírovat.

No ja bych chtěl nejraději dvd stolni přehrávač a tim i dvd jako média úplně odstranit. Asi jsem nevolil vhodnou značku, protože i když nejsou poškrábaná, nejdou občas přehrávat. Některa jsou i 15let stará. A také už jen kvůli uskladnění mi to přijde v dnešní době vhodnější na HDD.

Zaujimave lebo mne tiez poslednu dobu blbnu vsetky mechaniky ci uz na notebookoch alebo v prehravacov DVD a ja ich archivujem do formatu:
Format = MP4
ZVUK = AAC
VIDEO = H264
-------
To vsetko nastavym bud na 1500 alebo 2000 kbps. Kvalita obrazu je k*revsky dobra a zvuk tiez.

Jenze stary TV tohle nedaj, na to je opravdu nejlepsi Xvid + mp3 (samozrejme ani tam to neni zarucene, ale bude to asi nejvic kompatibilni). Ja byt na jeho miste, tak si to minimalne zkopiruju na disk (do pocitace + na externi) tak jak to je. Stejne pri 15 let starych mediich uz asi nepujde vsechno zkopirovat. Nasledne muze delat experimenty a projet to nejakym kompatibilnim formatem na jednoduche prehravani na zarizenich, ktere pripadaji v uvahu na pouzivani.

Původní myšlenka byla vše konvertovat do jednoho formátu, který bych na flash disku nebo HDD přehrál na jakémkoli přístroji, hlavně teda na te TV. Jenže u tv jsem právě narazil. I když jeden soubor konvertuji pro test do avi ve třech kvalitách se stejným kodekem, nektere přehrává a některa ne.
Tak snad se mi podaří uchovat archiv dalších 15let :-).

Tak to je spis nejaka chyba v te TV.

Zkpirovat na disk 1:1 je urcite nejlepsi varianta. Samozrejme muzes narazit na problem nedostatku mista na disku, potom pripada jako moznost ztratova komprese. Tady ale narazis na problem kvality versus velikosti. A i na problem narocnosti rekodovani a kompatibility s prehravaci mimo PC.

Z hlediska male velikosti a vysoke kvality je vhodne pouzit pro video kodek H264, mozna i HEVC, ale co jsem slysel, tak u SD rozliseni ty vysledky nejsou tak presvedcive jako u HD+. Jako kontejner ja pouzivam MKV, ale je mozno i MP4. Audio potom v AAC nebo AC-3.

Z hlediska kompatibility jednoznacne pro SD rozliseni (DVD) pouzit Xvid a mp3.

Rozhodnuti jak to delat je na tobe.

Dík za info. Tak jak už jsem psal výše a zmínil jsi to i ty, zkopíruji vše 1:1 na HDD a pak budu zkoušet. S místem na HDD problém nebude, jedná se o asi 15 dvd. To zhoršení zatím nijak nepozoruji. Hodně videi je ještě z doby VHS, které prošly přes DVD rekorder a teď se je snažím uložit do dalšího formátu na HDD, takže tam se moc co snad zhoršovat nemůže :-). Spíš se obávám jestli to bude ještě na těch full hd televizích s velkýma uhlopříčkami koukatelné.