

Ram - použitelné pouze 3,95GB
Ahoj mám problém a nevím z jakého důvodu se to stalo. Mám už po několikáté předinstalovaný Windows 7 Ultimate 64-bit a mám Ramky 2x4GB. Nevím z jakého důvodu je použitelné jenom 3,95GB i přes to že "nainstalováno" je 8GB. Pořadí někdo prosím co s tím? Ještě jsem se s tím u 64 bitového systému nesetkal. Děkuju moc.
Jednou jsem viděl přesně stejný problém (akorát se jednalo o W7 64 Pro, což nemá moc vliv.)
Na vině byla RAM zapojená ve špatném slotu. Otevři bočnici a podívej se do manuálu desky, jak to má být zapojené.
-- Po přepojení do správné pozice naskočilo 8GB. Třeba to pomůže.
zkusit to může, jestli není v duálce.
Zkusím přeinstalovat ten chipset. Každopádně Ramky jsou v dimm2 a dimm4 takže by to nemělo dělat problém. Vždycky to fungovalo.
bios může mít i nějaké nastavení jako "memory map", pohledej.
pokud u toho pc došlo k update ram, dej i cmos reset.
Takže. Nainstaloval jsem znovu ten chipset, vypnul OC genie II, resetoval bios, zkusil jsem prohodit pozici ramek a je to pořád stejné. Musí to být nějaké nastavení ve Windows, když je to rezervované hardwarem..
Zkusil jsi ty paměti otestovat? Pokud windowsy narazí na vadný modul, tak se to často projevuje právě takhle.
No dělal jsem nějakou tu diagnostiku paměti a nenašlo to nic. Ještě můžu zkusit každý modul pustit zvlášť, ale mám za to že ty Ramky jsou dobré.
No tak jeden slot má očividně problém ale nevím proč. Když dám Ramku do jiného slotu tak vezme i ji. Ale zase to není jakoby v tom dual slotu jestli to říkám správně. Jsou rozlišené barvama a jedna ramka je v jedné barvě a druhá v druhé...má to nějaké nevýhody?
nevýhoda je, že uvidíš celou ram.
(děláš, jako kdybys měl na výběr)
Může to vyřešit upgrade na W10?