Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ram - použitelné pouze 3,95GB

Ahoj mám problém a nevím z jakého důvodu se to stalo. Mám už po několikáté předinstalovaný Windows 7 Ultimate 64-bit a mám Ramky 2x4GB. Nevím z jakého důvodu je použitelné jenom 3,95GB i přes to že "nainstalováno" je 8GB. Pořadí někdo prosím co s tím? Ještě jsem se s tím u 64 bitového systému nesetkal. Děkuju moc.

Jednou jsem viděl přesně stejný problém (akorát se jednalo o W7 64 Pro, což nemá moc vliv.)
Na vině byla RAM zapojená ve špatném slotu. Otevři bočnici a podívej se do manuálu desky, jak to má být zapojené.

-- Po přepojení do správné pozice naskočilo 8GB. Třeba to pomůže.

No tak jeden slot má očividně problém ale nevím proč. Když dám Ramku do jiného slotu tak vezme i ji. Ale zase to není jakoby v tom dual slotu jestli to říkám správně. Jsou rozlišené barvama a jedna ramka je v jedné barvě a druhá v druhé...má to nějaké nevýhody?