Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení PC

chtěl bych se zeptat na něco ohledmě výměny hardweru v pc a jestli jsou problémy s kompatibilitou.

momentálně mám tuto sestavu:
Základní deska: ASUS A7V8X-X
Procesor: AMD Athlon(TM) XP 2400+ 2,00GHz
Paměť: 256MB RAM
Pevný disk: ST380011A 80GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X 64MB
Zvuková karta: SoundMAX Integrated Digital Audio

mám v úmyslu vyměnit grafickou kartu za např. ASUS EN7300GE/HTD 256MB DDR2, GeForce 7300GE PCI Express x16 HDTV DVI
a paměť tak 1,00 GB a přidat pevný disk alespoň 100GB

můřete mi poradit jakou paměť a pevný disk a doporučit nějakou grafickou kartu za rozumnou cenu, nebude procesor zaostávat a jak je to s tou kompatibilitou?

je to hodně otázek tak doufám že mi někdo poradíte.díky

Lepší by byl nový počítač celkem.
S lepší grafickou kartou GeForce7600GT na AGP by to ještě šlo.
7300 je blbost (navíc potřebuješ na AGP).
// Edit

A jestli tam máš nějaký zdroj Eurocase tak rovnou připočítej nákup nějakého Fortronu.

Deska má tři paměťové DIMM sloty, do kterých lze osadit až 3GB DDR SDRAM paměti. Použít lze DDR200, DDR266, DDR333 nebo dokonce DDR400. Podmínkou použití DDR400 pamětí je osazení maximálně dvou banků (nejvýše dva DIMM sloty, podle použitých paměťových modulů), DDR333 paměťmi pak lze osadit maximálně čtyři banky

V tvém dotazu mi chybí tyto informace:
- jaký používáš OS? Jiné nároky má Win98, jiné Win XP a jiné Vista.
- co na počítači děláš? Hry, kancelářské práce, internet...?
- kolik chceš do upgrade investovat korunek?

Tak jako tak, viděl bych to na kompletní výměnu PC, vzhledem k stáří tvé současné sestavy.

Vzhledem k tomu, že máš 256MB ram (=pro Win XP vražda!) a GeForce4 MX 440 tak asi nehraješ nějaké moderní pecky...

Na práci a internet by stačilo jen dokoupit RAM. Tím by se počítač viditelně zrychlil a takový upgrade by měl smysl i výhodný poměr cena/výkon. Ale jestli chceš hrát hry a/nebo ti nestačí kapacita disku, bylo by lepší vyměnit celý PC. Ještě chvíli vydržet s touto "šunkou", přišetřit nějakou korunu a koupit si novou sestavu.

Tvé náklady na upgrade považuji za nedostatečné a neefektivní.
Daleko lepší efekt bude mít když počkáš a došetříš na pořádný počítač.
Za zmíněné částky to bude zase o trochu lepší mrzák.
A to si ještě připočítej že ti třeba přestane stíhat zdroj novou grafiku a disk dohromady. :-|

//edit

Jediný smysl by mělo jak tady kdosi psal, jedině sehnat z druhé ruky náhradní díly.
Potom bys z toho mohl za minimum peněz vytřískat nějaký výkon.
Určitě ale ne za nové věci přímo z obchodu.

Prakticky většinou stačí zkontrolovat jaké jsou napěťové hodnoty v BIOSe.
Když jsou podezřele nižší (zejmena namísto 12V :>: 11.7V nebo namísto 3.3V :>: 3.1V ) tak to znamená, že
zdroj přestává stíhat a v kritických situacích většinou způsobuje výtuhy PC.
Kritickou situací rozumím takovou kdy se skokové mění odběr celého PC (přepnutí do akcelerovaného režimu při spuštění hry, spouštění OS).
Mimochodem s Windows Vista se nepatrně zvětší průměrný odběr počítačů :>: aero v akcelerovaném režimu.

Nepleť si PCI slot a PCI Express slot ( značený PCI-E)

V říjnu 2004 se PCI-Express stává novým standardem pro osobní počítače. High-end grafické karty obou hlavních výrobců (ATI Technologies a nVidia) jsou pomalu a postupně předělávány z AGP na PCI-Express, což nakonec donutilo i ostatní firmy se přizpůsobit.

Dnes se prodává většina grafických karet pro PCI-E, a to ve variantě pro PCI-E 16x. PCI-E 1x a 4x se zatím používají pouze pro zvukové karty, řadiče pevných disků a další zařízení, které nepotřebují takový výkon.

Tvoje základní deska PCI Express slot nemá! Do klasického ( univerzálního) PCI slotu se dříve grafické karty vyráběly, ale pak byl tento slot nahrazen slotem AGP, který je jen pro grafiku.
Tobě se vyplatí do PC koupit jen paměti, třeba: product.jsp . Když se nebudou snášet, tak těch 256 MB prodej, ty nové 512 MB ti stačí. U grafických karet je u hráčů častá obměna a tak bys mohl podle mne snadno sehnat za cca 800 kč nějakou ATI Radeon 9600 . Harddisk bych kupoval jen v případě, že už není na původním data kam ukládat, protože novým diskem se ti výkon PC nezvedne. V bazaru bych disk nekupoval, na nový počítej asi 1600 kč za 200 GB : http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn %C3%A9+disky%5CPATA%5C7200%5C200GB ( menší než 160GB nejsou výhodné, protože jsou jen o málo levnější)

Do té desky PCI Express grafickou kartu nedáš! Má AGP slot. Přidal bych jen 512 MB paměti a grafiku z druhé ruky- ATI 9600, nebo 9800 . Disk musíš vybrat IDE ( označovaný také PATA) a ne SATA . Větší investice jsou neekonomické a vyplatí se spíš tohle prodat ( za 2500- 2800 bys to snad prodal), přidat nějaké drobné a koupit nový.

Deska má tři paměťové DIMM sloty, do kterých lze osadit až 3GB DDR SDRAM paměti. Použít lze DDR200, DDR266, DDR333 nebo dokonce DDR400. Podmínkou použití DDR400 pamětí je osazení maximálně dvou banků (nejvýše dva DIMM sloty, podle použitých paměťových modulů), DDR333 paměťmi pak lze osadit maximálně čtyři banky.
Když zadáš do Google název tvé desky, tak si hned na prvním odkazu :product.jsp můžeš přečíst to, co je v mé odpovědi.Kombinovat se paměti dají, nekompatibilita se ale může objevit i u pamětí, které jsou stejných parametrů. Údaje o procesoru a pamětech zjistíš tímto malým prográmkem ( je zdarma):http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_na stroje/monitoring/cpuz/ , podrobnější údaje třeba program SIW: http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_na stroje/monitoring/siw/

Vzhledem k tomu, že asi nemáš moc love na upgrade,
tak bych doporučil tvoje PC naložit do auta a zajet
do nějakého lepšího bazaru, tam si vyzkoušet jinou grafiku,
RAM i HDD, samozřejmě po předchozí domluvě.
HDD a grafika se dají otestovat hned, RAM alespoň QuickTestem
za 20 minut, on i 3DMark chvíli trvá.
Slušný bazar ti dá alespoň 3 dny na vyzkoušení.

Vřele doporučuji vzít sebou láhev třeba rumu, pak technici
sáhnou po prověřených komponentách, budou velmi vstřícní
spokojenost zavládne na obou stranách a kilo tě už nezabije.