Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení PC

chtěl bych se zeptat na něco ohledmě výměny hardweru v pc a jestli jsou problémy s kompatibilitou.

momentálně mám tuto sestavu:
Základní deska: ASUS A7V8X-X
Procesor: AMD Athlon(TM) XP 2400+ 2,00GHz
Paměť: 256MB RAM
Pevný disk: ST380011A 80GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X 64MB
Zvuková karta: SoundMAX Integrated Digital Audio

mám v úmyslu vyměnit grafickou kartu za např. ASUS EN7300GE/HTD 256MB DDR2, GeForce 7300GE PCI Express x16 HDTV DVI
a paměť tak 1,00 GB a přidat pevný disk alespoň 100GB

můřete mi poradit jakou paměť a pevný disk a doporučit nějakou grafickou kartu za rozumnou cenu, nebude procesor zaostávat a jak je to s tou kompatibilitou?

je to hodně otázek tak doufám že mi někdo poradíte.díky

V tvém dotazu mi chybí tyto informace:
- jaký používáš OS? Jiné nároky má Win98, jiné Win XP a jiné Vista.
- co na počítači děláš? Hry, kancelářské práce, internet...?
- kolik chceš do upgrade investovat korunek?

Tak jako tak, viděl bych to na kompletní výměnu PC, vzhledem k stáří tvé současné sestavy.

Vzhledem k tomu, že máš 256MB ram (=pro Win XP vražda!) a GeForce4 MX 440 tak asi nehraješ nějaké moderní pecky...

Na práci a internet by stačilo jen dokoupit RAM. Tím by se počítač viditelně zrychlil a takový upgrade by měl smysl i výhodný poměr cena/výkon. Ale jestli chceš hrát hry a/nebo ti nestačí kapacita disku, bylo by lepší vyměnit celý PC. Ještě chvíli vydržet s touto "šunkou", přišetřit nějakou korunu a koupit si novou sestavu.

Tvé náklady na upgrade považuji za nedostatečné a neefektivní.
Daleko lepší efekt bude mít když počkáš a došetříš na pořádný počítač.
Za zmíněné částky to bude zase o trochu lepší mrzák.
A to si ještě připočítej že ti třeba přestane stíhat zdroj novou grafiku a disk dohromady. :-|

//edit

Jediný smysl by mělo jak tady kdosi psal, jedině sehnat z druhé ruky náhradní díly.
Potom bys z toho mohl za minimum peněz vytřískat nějaký výkon.
Určitě ale ne za nové věci přímo z obchodu.

Prakticky většinou stačí zkontrolovat jaké jsou napěťové hodnoty v BIOSe.
Když jsou podezřele nižší (zejmena namísto 12V :>: 11.7V nebo namísto 3.3V :>: 3.1V ) tak to znamená, že
zdroj přestává stíhat a v kritických situacích většinou způsobuje výtuhy PC.
Kritickou situací rozumím takovou kdy se skokové mění odběr celého PC (přepnutí do akcelerovaného režimu při spuštění hry, spouštění OS).
Mimochodem s Windows Vista se nepatrně zvětší průměrný odběr počítačů :>: aero v akcelerovaném režimu.

Nepleť si PCI slot a PCI Express slot ( značený PCI-E)

V říjnu 2004 se PCI-Express stává novým standardem pro osobní počítače. High-end grafické karty obou hlavních výrobců (ATI Technologies a nVidia) jsou pomalu a postupně předělávány z AGP na PCI-Express, což nakonec donutilo i ostatní firmy se přizpůsobit.

Dnes se prodává většina grafických karet pro PCI-E, a to ve variantě pro PCI-E 16x. PCI-E 1x a 4x se zatím používají pouze pro zvukové karty, řadiče pevných disků a další zařízení, které nepotřebují takový výkon.

Tvoje základní deska PCI Express slot nemá! Do klasického ( univerzálního) PCI slotu se dříve grafické karty vyráběly, ale pak byl tento slot nahrazen slotem AGP, který je jen pro grafiku.
Tobě se vyplatí do PC koupit jen paměti, třeba: product.jsp . Když se nebudou snášet, tak těch 256 MB prodej, ty nové 512 MB ti stačí. U grafických karet je u hráčů častá obměna a tak bys mohl podle mne snadno sehnat za cca 800 kč nějakou ATI Radeon 9600 . Harddisk bych kupoval jen v případě, že už není na původním data kam ukládat, protože novým diskem se ti výkon PC nezvedne. V bazaru bych disk nekupoval, na nový počítej asi 1600 kč za 200 GB : http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn %C3%A9+disky%5CPATA%5C7200%5C200GB ( menší než 160GB nejsou výhodné, protože jsou jen o málo levnější)