Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava ( Herní )

Zdravím všechny uživatele,
sestavu zde uvedenou skládal jeden můj známý, ale i tak se chci zeptat zda-li je to dobrá koupě či ne. Sestava by měla být na hry s rozlišením FullHD. Plánuji mít 2 monitory (Jeden FullHD na hry atd a druhý starý 720p pro programy typu Teamspeak atd.). Zároveň bych byl rád kdybych si mohl procesor trochu přetaktovat (což podle známého s touto sestavou by neměl být problém).

http://www.czc.cz/6pic7m89o2jvfbovjd75kjvu27/sezna m

Předem děkuji za následné rady a poznatky
VonSchnitzel

Ono to není jen v tomto konkretní případě a ani možná v doporučovaným HW, ale to věčné pomlouvání, rejpání do všeho co se zrovna tobě nepozdává/je mi proti srsti.
(schází ti hlavně praktické zkušenosti, ona jenom ta převzatá/vyčtená není ta správná/dostatečná kvalifikace, pro někoho kdo chce utrácet cizí peníze)

• Kdyz uz i já jsem si dokázal uvedomit, ze je nekdy lepsí se nevyjadrovat, myslím ze ty to dokázes taky, urcite si tím "sobe" nic nedokázes a druhym uz tuplem ne ;-)

• To ze neco nevís, je naturalní (nikdo neví vse), ale "NEVEDET" a delat nebo si "MYSLET" (coz je jeste horsí) "ZE VÍS" je ...

• Rozumím, píc.oviny tady píse hodne lidí, také mám casto co delat abych se udrzel, pritom vím ze celá diskuze skoncí "ale já jsem cetl", nebo "ale kamarád" a podobne, ale tady jde o neco jiného.

TiP~ Zkus si náké vlákno kterého se to tyká precíst jako "NEUTRÁLNÍ OSOBA", jako by jsi to nebyl ty, jaky by jsi mel "NA SEBE NAZOR", pochopís.
• Uvidís, ze si reknes, ti jsou asi hodne hloupy se takle "ZBYTECNE" dohadovat :-)

• Nekdy nechápu, podle ceho se rádci pridelují, ale osobne bych to znacení provedl prehledneji, jelikoz rádce je moc obecné, kdyz ti RADCE rekne, ze "teplovodivá pasta" stáhne teploty o 50C°, nebo ani neví ze existuje HT u CPU, základní prevod jednotek, zkrátka zcela uplny ZAKLAD nebo jen vylozene prosazují své preference nad objektivitou, nekdy opravdu hledím.
• Osobne bych jako tazatel uvítal oznacení typu "Rádce HW", "Rádce SW" "Rádce MultiMédia" ci programovací ci wébové jazyky, "Clen" pro ty co chodí na poradnu delsí dobu, nebo alespon tak, aby tazatel vedel na cem je, nebo komu muze verit, protoze , kdyz se tu Rádci stále hádají, jede ze je lepsí to a druhy tam to, doplatí na to jen tazatel.
• Na druhou stránku, momentální systém oznacení je dostacující, jen pro tazatele nekdy neprehledny.

• Byt tebou, vykasli se na to, sám se podívej, jak to vlákno, jako toto (kde i já ho poskozuji príspevkem mimo téma) pak vypadá.
• Nepocítaje, ze <BRONZOVY Rádce>, se zde spís udeluje za ochotu, ci dobu strávenou na poradne, jak za vedomosti.
PS: Mas-li alespon hrstku rozumu, uz na toto vlákno nereaguj.

RAM se dá dokoupit vždycky,ten litr rozdíl není málo už to tu bylo že se třeba COD nespustila kde bylo minimum 6GB pak to opravil patch, když budou přehánět s HW nároky tak na hrách vidělaj kulový a to si taky třikrát rozmyslej,to co padá že ta a ta budoucí hra bude požadovat tolik a tolik jsou jenom spekulace.:-)

• Ale jó, sestavu jsi poskladal hezky, jen se vyjadruji k tomu, ze 8Gb bude uz tento rok u nekterych her opravdu limit, zkrátka se vyvoj dal tímto smerem, tak jak uz i osazují DDR4 na listopadové iGPU, brzo, koncem prístího mesíce, vyjde hodne novych informací, o inovaci, novinkách, etc, kde 16Gb jako doporucené pro herní sestavy se zrejme ukází také..

TiP~ Místo Ditt.cz nebo jaké se zde stale onjevují stránky (s okopírovanym obsahem ze zahranicních vebu), bych vám doporucil sledovat <GTC>, GPU TECHOLOGIE CONFERENCE, zde máte informace z první ruky, nez z nákych IT blogu a clánku typu "Vystrihnout a prilepit" jestli mi rozumís.

• Na <GWeek-GTC> se jiz vyvojári nekolikrát zmínili o <16Gb> které budou uz ke konci roku doporucované k vysímu rozlisení/pozadavkum, jak u pripravovanych titulu, vyvojári "NVIDIA" jak "AMD" (osobne jsem na konferenci sledoval HSUN HUANG/jestli ti to jméno neco ríka) se také zmínili, ze HW pozadavky pujdou nahoru také kvuli "4K", "OCULUS" /Virtual Reality a podobne, hodne zminován byl i "DX12", spolecny <MARKET> pro Windows 10 a Xbox ONE etc..
• Na této konferenci, jsou predstaveny i nové Grafické Karty, <Nvidia/Amd> takze muzeme uvazit, ze nové modely muzou byt velmi brzo dostupné na trhu :-)

# GTC : www.gputechconf.com

Už jsem tam dal 16GB, ale cena vrostla o další litr.

• Vsak on ti tazatel v brzké dobe podekuje, na jeho míste bych zakoupil sestavu v tvé <16Gb> verzi :-)

Na <GWeek-GTC> se jiz vyvojári nekolikrát zmínili o <16Gb> které budou uz ke konci roku doporucované k vysímu rozlisení/pozadavkum

Ano jenže zapomínáš že většina uživatelů jede na FHD rozlišení a jednom monitoru,hry co berou víc jak 8GB nejsou stejně jako pod DX12 takže co bude je jenom teorie,ano v nějakých ex HW nárocích tam pak nemusí stačit víc věcí než RAM když si vývojáři her umanou,jenže kdo si to pak koupí? Druhá věc že ta hra a vysokými HW nároky musí taky za něco stát a takovejch není moc ani teďko,spíš to jde kvalitou pěkně dolů sice pěkná grafárna ale hry o ničem.Klidně těch 16GB koupit může když na to prachy má jenže to taky může dokoupit až budou někdy zapotřebí,zatím je bude mít absolutně k ničemu jestli nedělá nějakou práci s videem atd.Zrovna tohle nesouvisí s nějakým Ditt.cz apod,sám razíš to že se nemá cenu momentálně zaobírat kartama GTX 9xx vs DX12,když ještě hry nejsou pod DX12, jenže to platí i o nějakých 16GB,ty taky nejsou:-)

OT:v Tv technologii už měl bejt taky dneska OLED normál za dostupnou cenu a skutek utek,tolik k plánu vývojářů do budoucna.:-)

# Tak ono je pak tezké, kdyz clovek musí a to dokonce rádci ríkat, ze hry s DX12 uz v obehu jsou..

co bude je jenom teorie

• Spusta vyvojovych tymu uz se k tomu vyjádrila, tak proc teorie? (vyvoj hry netrvá 1 mesíc, aby rekli teoretické jen doporucené hodnoty).

• Osbní poslední zkusenost, na které jsem provádel BENCH, se nestydela + s OS zabrat neco málo pres 7Gb RAM.
(prímo slo o hru <Gears Of War>)
• S NV 9xx "SERIES" jsem <DX12> také meril (SINGLE+SLI), jede, i kdyz bez nárustu vykonu u DX12 ale jede..
• Celé je to trochu páté pres deváté, nepocítaje, ze kazdy FHD nepouzívá, vyvojári kupríkladu s 4K pocítají a tím i s potrebnym vykonem pro HW..

Ano jenže zapomínáš že většina uživatelů jede na FHD rozlišení

S tím FHD jsi cetl kde, ze skoro kazdy pouzívá toto rozlisení?
Neríkám ty, ale tady ty vyctené chytrosti z ruznych webu, je rakovina této poradny a jeste se o tech vyctenych nekorektních informací lidé rídí a je to pro ne tesaná pravda do kamene..

Stací se podívat, jelikoz se bavíme o hrách, treba na Steam :
Ale copak? Nekdo hraje i na jiném rozlisení jako <FHD>? Podle STEAM jen 36% pouzívá rozlisení FHD :-)
(36% nazvat vetsinou, no, jak myslís)
Stací se podívat, ze s vysokym rozlisením se pytel neroztrhl, ale pomalu a jiste jde nahoru, podívej na na tu samou tabulku, okolo LISTOPADU 2016, tohoto ruku a LISTPADU 2015. Kde jiz her, kupríkladu her podporujíci 4K bude víc jako dnes..

• Uz i dnes, 30% hrácu hraje na rozlisení <3840x1080> :

[img=/file/view/25549-3480-png]http://pc.poradna.net/file/view/25549-3480-png[/img]

• Na rozlisení <1920x1080> je 36%, jen o 6% víc..

[img=/file/view/25548-steam-png]http://pc.poradna.net/file/view/25548-steam-png[/img]

No tak Steam otázka z jakýho počtu si ty procenta taky vypočítávaj a kolik lidí má u nich účty,stačí se krapek podívat v jakým rozpočtu se třeba tady na poradně i jinde stavěj sestavy,slušnej monitor 4K začíná od 10 hore a k tomu to chce samozřejmě nadupanou grafárnu a tady nežijem v Saudský Arábii aby se běžně vypláznulo 40-50 za komplet PC proto ta většina.:-) Ohledně RAM mě bral žravej Wolfenstein The New Order něco málo přes 6GB jenže to je vyjímka jinak se paměti flákaj u her.:-)

No tak Steam otázka z jakýho počtu si ty procenta taky vypočítávaj a kolik lidí má u nich účty,stačí se krapek podívat v jakým rozpočtu se třeba tady na poradně i jinde stavěj sestavy,

• No a práve o to jde, ze není jenom poradna, kolik lidí si zde tu sestavu opravdu i pres snahu nekterych i pres vyvázené sestavy opravdu v realite koupí, jakcí tazatele za jakym ucelem sem chodí ? :-) (hodne aby usetrili)
• STEAM jsem uvedl, jelikoz je to prece jen jeden z nejznámejsích herních poskytovatelu a netyká nebo není omezen jen na poradnu, nebo dokonce celou CR, kde i presto, ze vysledek je jen orientacní, tak dokáze poskytnou "urcity" vysledek, v nasem prípade %, coz mi pripadne korektnejsí, nez jen ríct "ale tady naporadne", jestli mo rozumís.

• I zde na poradne, zda-li preferujes, se cím dál tím víc doporucují sestavy se zbernicí nad 4Gb /nad FHD zobrazení, tak jak GK podporující DX12 (to co dx12 momentálne (ne)-prinásí uz je o necem jiném).

• To ze to situaci prirovnávás k tomu co más doma, je správné, ale jen omezené na HW ktery vlastnís, ale drzet se jen podle toho, byla taková ceská fráze typu "nevidí dál nez na nos" :-)
• Zkrátka, 16Gb budou doporucované, at se nám to líbí nebo nebo ne, to nezálezí nanás, ale na urcitém vyvojovém tymu, na grafickém motoru etc. kde práve tito vyvojári se jiz nekolikrát zmínil v uvedeném G/Congres Technologie, ze 16Gb budou doporucované tak jak vyvoj her kompatibilních s <4K>.

• I na svém Pentium I s 128Mb RAM a 16Bitovou grafikou, jsem si s tezí predstavoval PC s 8Gb RAM a 4Gb V/Sbernicí :-), pritom se to velmi rychle stalou realitou..

K tomu co mám doma to přirovnávat nemůžu protože jedu ještě na starým AM2+/DDR2 a i to mě stačí,max ten monitor je novej. :-)Já beru kupní sílu vs komponenty co si kdo může dovolit vs HW,to vidíš i tuto na poradně potřebuju herní PC max do 10000.Jako určitě je pěkný když máš rozpočet na Hig End HW nic proti s tím kalkulujou i vývojáři vše na max, ovšem realita je jiná kdo za to ty peníze utratí.(dřív jsem sem tam pomáhal známímu sestavovat a v průměru to byli sestavy kolem 25 kde třeba ten litr navíc za RAM máš lepší CPU apod).No je to na tazateli co bude preferovat.:-)