Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavšivený android - co dělat, když nepomůže tovární nastavení?

Zdravím, dostal se mi do rukou Android 4.4, který se vlivem malware nedá používat. Proto bych chtěl poprosit o pár tipů.

Předně musím říct, že jsem se s něčím takovým nesetkal. Už jsem pár androidů odvšivil, tohle je ale mimo mé chápaní. Obnovení továrního nastavení nepomáhá, ruční odinstalace všeho, co jde také ne. Tablet (Sencor Element) zbavím všeho, přesto dál vyskakují reklamy, stahují se .apk a podobně. Co mě nejvíc zaráží je nativně povolená instalace z neznámých zdrojů. Přiložený obrázek zachycuje tablet po továrním nastavení a připojení k Wi-Fi.

Když se snažím zjistit, kdo má reklamy v oznamovací liště na svědomí, hodí mi to nativní aplikaci "Widgety", ale ta přeci nemůže být původcem zla. Nebo ano? Díky za reakce

U telefonu se snad dá Android pochopit. Ale na tabletu je to už na pováženou. O něj se možná čeká i nějaký trošku seriózní výkon. Inu lidi jsou nenapravitelní,stejně jako by nové auto vybírali ve verzi pohon benzín nebo dřevoplyn.

No dobře, takhle to samozřejmě řešit budu, jen mě zajímalo jak je možné, že není odstranitelný malware, že může být nativně povolená instalace z neověřených zdrojů a podobná zvěrstva. Já jsem od androidu upustil před časem, takže se až tak neorientuju, ale přeci není možné, aby systém byl i přes uvedení do továrního nastavení takhle zadělaný? Nebo jsem prostě jen ze staré školy...

To je právě ten problém - on ten tablet byl pro dítě, prostě klasika, k Vánocům, na nějaké ty pohádky nějakou hru atd. O to vetší bylo zděšení maminky, když se s tabletem začalo dít takové věci. Jestli to způsobilo dítě, ci to tam bylo už od výroby těžko zjistit, ale přeci není možné, aby děcko klikáním na reklamy spáchalo něco co by nešlo ani továrkem vrátit? A pokud jo, tak alespoň vím, proč mám proti Droidu takovou averzi :-D