

Chytrý mobil
Zdravím,
Vybírám teď mobil pro tátu, nejspíš nějakou chytrou mašinku. Je to překladatel a potřeboval by tedy:
- Upravovat texty ve Wordu, vyjmečně v Excelu.
- Dále by potřeboval možnost práce s emailem. Teď používá freemail na Seznamu, má i účet na Gmailu a nebyl by problém zřídit email na hostingu. Je tu ale problém, protože si emaily potřebuje stahnout pouze občas (nemá tarif pro neomezený přístup k Internetu). Jde to např. pomocí IMAPu? Nebo musí používat aplikaci pro Gmail a bude to nejjednodušší?
- Synchronizaci kontaktů s Outlookem, to předpokládám snad půjde. (?)
- Zatím to vypadá na Symbian kvůli ceně, jestli Windows Mobile, tak maximálně nějaké bazarové MDA
- Má někdo zkušenosti s Nokií E50?
- Půjde tohle http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=F&PrmaId=446& Shortcut=PLM-401179 připojit?
Předem díky moc,
Ondřej
MDA Comapct II ted znamy kupoval nove za necelych 6500,- a to je velmi sluzna cena.
Pokud chce tata na tom skutecne neco upravovat ve Wordu nebo Excelu, chce to dotykovy display.
Proč? Excel opravdu jen občas, drtivá většina překladů je Word.
//edit: Navíc by k tomu měl nejspíš i tu klávesničku.
Pokud jde o klávesnici, tak existuje i BT klávesnice k symbianovým telefonům, Nokia něco takovýho nabízí myslím, že za 2500Kč
http://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=cs &client=opera&rls=cs&q=SU-8W&btnG=Hledat+obr%C3%A1z ky
Jj, ale ta je dražší.
A jak moc je ta klávesnice, co uvádíš nahoře, kompatibilní se symbianem? Taky bych uvítal nějakou externí klávesnici, to by se z mobilu stal vcelku dobrej kapesní PC. Ta Nokiácká se mě moc líbí, ale je to dost drahý... v době, kdy kupuju byt si něco takovýho nemůžu dovolit.
myslim, ze na to nekde byl ovladac.. nekde se to resilo..
//edit: nn, blbost, bylo to vlastne u nejake ir klavesnicky. navic jsem nasel toto: http://www.palm.com/us/support/downloads/universal_ wireless_keyboard.html - symbian neni
K E50. Nebudu se vyjadřovat k funkcím o kterých se tu hovořilo nade mnou, ale jenom k mailům.
Vestavěný mailový klient je velmi dobře použitelný. Můžeš si nastavit přes POP3 kontrolu několika schránek a u dvou máš možnost nastavení automatického stahování hlaviček podle tvých požadavků, tj. v jakém intervalu a od - do. Mám u T-M aktivován datový tarif surf+mail za cca 230 Kč měsíčně a v něm máš neomezené množství mailů přes POP3.
diky za odpoved, to jsem potreboval vedet!