Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Promazani židle

Dobrý den chtěl bych se zeptat. Čím promazat židli k pc. Kancelářská židle to je proste klasika. Kdyz sednu tak to vrzne, i když se hýbnu. Mam ji několik měsíců a nepromazal sem ji do teď. Je pravda ze když sem ji stavěl, tak sem na to šahnul a dal jsem té masti nebo co to je,asi trochu dolu. Mam mast ma ruce nějaké bambusové mléko. Diky.

Většina běžných kancelářských židlí i křesel se po čase rozvrže. Dotažení i promazání může pomoci, ale pravděpodobně jen na nějaký čas.
Nejdůležitějším parametrem kancelářské židle či křesla je nosnost - čím více, tím lépe. Běžné židle s nosností do 100 kg obsahují hodně plastů a tenkých plíšků, takže maximálně po dvou letech (leckdy i dříve) se všechno rozvrže nebo rovnou popraská, i když vážíš třeba jen 80 kg či méně. Sám mám už víc než 10 let křeslo s nosností 130 kg, a přes každodenní používání v něm nevrže naprosto nic. Tam je prostě konstrukce mnohem pevnější a ani 120-kilový chlap je jen tak nerozvrže. Samozřejmě je to dražší, ale vyber si - buď co dva roky kupovat židli za tisícovku, nebo si koupit za 5 táců (moje stálo 5 500 Kč) něco pořádnýho nafurt...

Vrzaní je hlavně při náklonu křesla dozadu i v pevně zafixované poloze. Jediné co pomohlo je to, že jsme musel na kovové části židle, které s dotýkají sedáku křesla ze spodu navlíknout konkrétně asi 4cm černé nařízlé bužízky od kabelu a je po problému. Žádné mazadlo na to nefungovalo! Toť můj problém a je vyřešený.

Vrzání nové židle s kovovým křížem.
Druhý nebo třetí den po složení začala židle povrzávat, zvlášť při pohybu. Šrouby všechny dotaženy, Kolečka promazány, houpací mechanismus taky a pořád vrzala. Rozebral jsem uložení pístu a vyčistil konus v kříži, a zase nic.
Nakonec se ukázalo, že vržou pouzdra pro uchycení koleček, která jsou přivařena v kovovém kříži. Stačilo nastříkat WD okolo pouzder a problém byl vyřešen. Uff...