Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stretli ste sa s tým, že flash disk nepracuje dobre s USB 1.1?

Stretli ste sa už s tým, aby USB flash disk robil problémy pri USB 1.1? Jedná sa o disk PQI 2 GB (typové označenie teraz z hlavy neviem). Je dodávaný bez ovládača. Pri zapisovaní cez USB 2.0 je všetko v poriadku a pri použití USB 1.1 sú niektoré zapísané súbory poškodené. V súbore niektoré Bajty majú hodnotu 0xff. Robia to 3 flash disky. Je to v poriadku?

Ja som sa s tym nestretol... mam stale ten isty USB kluc ako ty (vsak vies aky) a moj NB ma USB 1.1 --> kluc funguje bez problemov od obdobia, kedy sme ho spolu kupili...

edit: mam este jeden 1GB kluc pripojeny tiez na USB 1.1 a ide tiez bez problemov...

Nevím, zda je problém ve flash nebo v PC, ale dělalo mě to taky na flash Vmax při přenášení velkého množství malých souborů mezi PC s USB 2 a USB 1.1. Pomohlo nastavení ve vlastnostech disku optimalizovat pro rychlé odebrání.

dělal mi to starý usb nožík victorinox/swissmemory (usb1.1) na chipsetech s usb1.1, pokud byl použit běžný prodlužovací kabel 2m.
s originálním 1m kabelem, nebo přímo v zásuvce, nebo na pc s chipsetem usb2.0 (a libovolným kabelem) to nedělalo nikdy.

ty máš trochu jiný problém - levný čínský zmrd pqi, a nepíšeš operační systém (na starých šunkách s wirdows98 jsem nepoužíval m$ ovladače, ale www.winpack.org které podporovaly i usb2.0)

neštěstím současných flashek je, že to fláká kdejaký číňan co má doma garáž, za cenu a kvalitu čtvrt kila rýže. až začnou prodejcům zákazníci hromadně vracet nové flashky, protože pod vistama neprojdou testem na ready boost, přestanou sem konečně vozit odpad bez záruky a trh se trochu vyčistí.
ono stačí cvičně už dnes na flashku poslat pár tisíc malých souborů - ten čas díky vytváření záznamů ve fat je vždy mnohem delší než prosté kopírování jednoho velkého souboru - jenže když to trvá 10 minut, člověk natrefil na výrobce který se rozhodl využít staré zásoby mizerných řadičů ve flashce - toto svinstvo si nezaslouží reklamovat kus za kus, ale za jiného výrobce.