Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MG 5550 vadná tisková hlava?

Ahoj vlastním tiskárnu Canon PIXMA MG5550.
Neukazuje mi to žádnou chybu a přesto netiskne dokumenty, kde je využita PBGK náplň.
Při čištění barvy ubývají, nechápu kam jdou. Teče to někam do tiskárny když to není na papíře?
Vyčabral jsem nové náplně na čištění a stejně to netiskne jak má.
Děkuji za tip co s tím. Já vím neraďte mi že kurvítko je aktivováno a podobně.
Zajímá mě jestli vyměním tiskoou hlavu jestli to pojede jak má.

Pokud ti netiskne černá (PBGK) tak je asi ucpaná tryska. Nevím jak ostatní, já se s tím neseru, tiskovou hlavu jsem dnes vrazil pod 50st vřelou vodu, a proplachoval, až s ní tekla jen čistá voda. A tiskárna vesele jede dál. Umě nešlo o netisknutí, ale o nepoznání náplní. Už to jede jak má.

IMHO je v hlavě někde dírka, protože pokud inkous ubývá, tak teče. Ale normálně nikudy jinudy než přes trysky ubývat nemůže. Takže pokud funguje čištění i tisk, tiskárna se DOMNÍVÁ že tiskne. Navíc kdyby to volně teklo přes trysky, budeš mít špinavý papír.

Bohužel, cena nové hlavy se rovná ceně nové tiskárny. Osobně už Canony nedoporučuju, i když IMHO tisknou ze všech značek nejlíp.

A co doporucujes? Nedavno mi odisla hlava v mg5250 . . . nova min. 60 EUR . . . 5250 bola ideal, papier vlozeny a zasunuty pod tlaciarnou, nevytrca, mnozstvo moznosti nastavena scenu a kopirovania na paneli tlaciarne, obojstranna aut. tlac, potlac CD . . .a to za cenu 84 EUR . . . :-(

Ja som mal tento problém s Epson XP 610.Červená netlačila, soft ukazoval ubúdanie náplne,ale fyzicky bola náplň plná-je tam okienko kde je to vidno.Pomohla výmena cartridgu. Dnes to výrobcovia robia tak, že tlačiareň automaticky čistí trisky, vraj kôli tomu, aby nezaschla farba :-) a odpúšťa náplň do filcových podložiek, ktoré sú umiestnené napríklad v spodnej časti tlačiarne(Canon).Software je naprogramovaný tak, aby tlačiareň po určitej dobe vyhodila chybu a ty by si ju mal odniesť do servisu na výmenu filcou a odblokovanie, čo je samozrejme nerentabilné.Keď sa to stalo mne, rozobral som ju a nechápal som prečo je filc plný farby.Až potom som na you tube našiel kopec videí, kde je to vysvetlené a ľudia si to prerábajú tak, aby farbu odstrekovalo mimo tlačiarne do nádržky.Potom to stačí len odblokovať pomocou rôznych návodov.

watch

Dobrý den,

dle Vašeho popisu závady máte pravděpodobně zaschlou tiskovou hlavu. Cena ND je cca 2100,-Kč bez DPH. Vzhledem k ceně nových inkoustových tiskáren by byla oprava nerentabilní.
Při čištění jste upozorňován na to, že dochází k úbytku inkoustu (hlavně při hloubkovém čištění – inkoust jde do servisní stanice uvnitř tiskárny). Doporučuji zakoupit novou tiskárnu.

TonerPartner.cz