Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firemní PC.

Dobrý den, mám v práci problém s počítačem jedná se konkrétně o chybu tiskárny. Píše mi to "chyba při zápisu do fronty LPT1. Nastala promlka tiskárny. Jsou tam nainstalované win98 tiskárna je to Deskjet 930C. Napadá mě jediná možnost, že ten pc je na tuhle operaci moc slabý, ale tuhle chybu to ukazuje poslední měsíc a občas se stane že to tuhle chybu přestane psát a např. 2 měsíce funguje tak jak má.Je to tisknuto z aplikace. Kdyby se to nedalo vyřešit jinak než koupi nového pc tak mám další otázky.

udržovat win98 nemá smysl. většina sw a ovladačů hw je s tím nekompatibilní.
výměna za nový systém naopak může zamenat nefunkčnost staré aplikace co používáte a nefunkčnost staré tiskárny na lpt1 port, nemá cenu měnit bez uvážení.

ten pc běží furt, nebo se denně vypíná?
tiskárna má i usb port - nevyřešilo by jeho použití ty chyby? v tom případě bacha na pořadí instalace: nejdřív ovladač usb tiskárny, potom zapojit usb kabel.

Pokud to na tom PC fungovalo, tak ti najednou nezeslábne :-) tak, aby to nefungovalo - fungovalo - nefungovalo. Řešit operační systém na jednoúčelovém PC bez připojení k internetu nemá smysl, klidně tam nech W98. Musí se najít příčina, proč občas nefunguje LPT. Nechápu smysl "databanky" na výstupu k tiskárně. Chápal bych jí na vstupu do PC.

přesto bych ve skladu mrtvejch pc pohledal starou jednojádrovou šunku, na to dal xp a zkusil tu vaši aplikaci rozchodit na něm.

w98 a tisk (spool): ten blbý systém si nechává přepsat svoje knihovny cizími .dll od libovolné aplikace. taky nemá žádnou ochranu souborového systému proti poškození.
- spustit scandisk
- zkusit taky nainstalovat jinou šunku (p2-p3) s win98. pokud se povede rozchodit, vyrobit zálohu do image souboru.

nový pc by byla jistě nejlepší volba s XP

to bych netvrdil. Taky provozuju počítač s W98 jenom kvůli programu, který potřebuje přímý přístup na porty. Zkoušelo se přejít na W2000, na které tenkrát dokonce existovaly nějaké dobastlené drivery, které to měly umožnit, ale nakonec jsme se pokorně vrátili k W98.

Především je potřeba zjistit, jestli je problém HW nebo SW. Může být třeba jenom nalomený kabel, nebo poškozený LPT port (jsou háklivé na rozdíl potenciálů a statickou elektřinu). Nevím, jaké máte možnosti, já mám třeba na LPT port zkoušečku. Kromě toho takovýchto dědečků počítačů v různém stavu tu mám několik, takže prostě vezmu jiný kus a naistaluju na něj kompletně všechno nanovo.

Tohle se opravdu dá řešit jenom postupnou výměnou. Zkusit tiskárnu s jiným počítačem, zkusit jinou tiskárnu s tímhle počítačem, zkusit jiný kabel. Teprve až bude jasno, ve které části systému je problém schovaný má smysl něco vymýšlet.

bliká červený ukazatel

bliká co kde? Třeba došel inkoust...

že by inkoust docházel každý měsíc a vždy se sám doplnil? Bez urážky ale tohl se opakuje po třetí. Není to na čem vyzkoušet máme v kanceláři jen nové počítače bez lpt portu. Tiskárna nemá usb konektor. Čekal jsem že se dá vymyslet něco podle té chyby zítra se na tu tiskárnu podívám důkladněji.

jak chceš z fotky poznat typ neznámého krámu? přitom by ho stačilo jen opsat.

"chyba při zápisu do fronty LPT1" - ptal jsem se na scandisk: odpověď nic.

"pci karta pro druhý lpt port", ať nedochází ke konfliktům na lpt1: bez odezvy.

v nastavení správy tisku nebo ve vlastnostech tiskárny by mohla být volba jako: tisk přímo na port / vytisknout po odeslání poslední stránky - zkusit to změnit.
nějaké nastavení je v: zachytávat port tiskárny / zařazování / nastavit port - prozkoumat vše.

"win98 a jejich nulová ochrana proti přepsání systémových knihoven": neistaloval na ten krám letos někdo něco? neexistuje záloha (image) funkční instalace?

i nová čistá instalace systému w98 - na jiný starý pc*, ať nezrušíte ten funkční - by mohla pomoct, vždyť i vám to kdysi chodilo. fak mě nezajímá odpověď, že současné pc nemají lpt port, to vím taky.
*) taky by šlo novou instalaci na jiný disk, originál zatím odpojený.

xp by mohly být řešením vadného chování pod win98: nemají omezené systémové prostředky, ale zase nepustí aplikaci k hardware, což je u vás problém. používá ten sw tak někdo? výrobce softu už neexistuje?

možnost jiného připojení: že má mít tiskárna i usb konektor jsem se dočetl v datasheetu. možná model pro jiný region, možná výrobce lže. škoda, mohlo to být řešení.

A ty jsi ten co to má udržovat v chodu nebo jsi jen uživatel co má počítač jako nástroj k práci?
Pokud B je správně, informuj nadřízeného, aby ti to firma dala do pořádku. Pokud se v tom budeš šťourat, tak když se něco pokazí, obviní tě, že jsi to mohl zavinit. A pokud budeš úspěšný, hodí ti na krk další nezaplacené povinnosti.